Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Bezlusterkowce

  1. #1
    Awatar stasio88
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    28
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Bezlusterkowce

    Witam wszystkich,

    Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł, by utworzyć miejsce gdzie będę pokazywać zdjęcia z aparatów bezlusterkowych. Poczyniłem już nawet pewne kroki, ale aby o tym więcej opowiedzieć, przyjdzie czas
    Do rzeczy. Zamierzeniem moim jest pokazywanie możliwości tych "małych" aparatów. Na co dzień jestem promotorem marki Olympus i wiadome jest to, że chciałbym pokazywać tylko zdjęcia z tych aparatów, ale prześledziłem trochę internet i wiem, że takie strony już są, które zajmują się tylko i wyłącznie jednym systemem. Ja chciałbym obiektywnie pokazać jakie możliwości dają inne systemy. Nie chodzi tylko o jakość zdjęć, ale także pod względem filmowania, rozbudowy systemów, akcesoriów, dostępnych obiektywów.
    Dlaczego zdecydowałem się na pokazywanie innych systemów? Tylko dlatego że ogólnie temat bezlusterkowców bardzo mnie kręci, wciągnął mnie na tyle mocno, że chciałbym też sam dla siebie poznać silne i słabe strony tych aparatów, ale też dlatego, że wiele osób nadal żyje w przekonaniu, że tylko wielki aparat może zrobić dobre zdjęcia. Inaczej mówiąc, chciałbym utrzeć nosa kilku osobom
    Dlatego mam pytanie do Was. Jeśli są tutaj osoby, które chciałyby się podzielić swoją wiedzą na temat aparatów, nie koniecznie z systemu Olympusa to prosiłbym o kontakt. Może są tutaj też osoby z Krakowa, które znajdą chwilę by się spotkać, porozmawiać, poznać Wasze doświadczenie.

    W (nie)cierpliwym oczekiwaniu na odpowiedź

    Pozdrawiam,
    Stanisław

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Tak, tylko żeby było to miarodajne to powinno się pokazać jedno zdjęcie (jeden kadr) zrobiony z tego, tego i tego aparatu. Wtedy na spokojnie można komuś utrzeć nosa.
    Jeśli kadry będą różne - zawsze istnieje możliwość interpretacji ... a to czasy, przysłona, ISO inne, dlatego też wyniki inne.
    Dużo od szkła zależy - jego jasności i rozdzielczości.
    Przykład: robię zdjęcia ikonostasów w cerkwi. Aparat E-PL5 na statywie, więc czas nie gra roli. Zakładam Olkowe 14-150 na 14 mm i robię zdjęcie. Potem zakładam z dużego 4/3 ZD 14-35 i też na 14 mm robię identyczny kadr. Różnica jest powalająca, wiem bo takie próby robiłem.
    Wysokie ISO. Jestem w stanie zrobić "doskonałe" zdjęcie na ISO 12800 czy nawet 25000 przy bardzo dobrych warunkach oświetleniowych. Ale już wieczorową porą wyjdzie miazga w cieniach.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Awatar stasio88
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    28
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Coś jak Optyczne ze skrzynką?

    Zdaję sobie sprawę ze zmienności sytuacji, aparatów, kadrów, szkieł i wiem, że muszę obrać drogę taką bym mógł wszystko spokojnie porównywać. Nad tym będę jeszcze pracować Na początek przygody chcę zorientować się w temacie, czy są tutaj osoby, które korzystają z innych niż Olympus systemów i mają obiektywne porównania, poparte dowodami w postaci zdjęć, czy też użytkowaniu aparatu

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Są tu osoby używające innych systemów. Sporo pisze się tu o Fuji, czasem o NEXach czy NXach. Użytkowników nikonowskich jedynek czy canonowskich EOS M chyba nie ma.

    Co do porównań, to były robione takie próby. Robił je Epicure, robiłem i ja (Fuji vs Olympus). Nawet ślepe próby robiliśmy. Wnioski były zazwyczaj takie że w normalnych warunkach różnice są pomijalne. Przewaga Fuji pokazywała się wyraźnie dopiero gdy trzeba było coś pokombinować.

    A i tak limitem zazwyczaj bardziej były umiejętności fotografa / retuszera niż ograniczenia sprzętu.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stasio88 Zobacz posta
    Na początek przygody chcę zorientować się w temacie, czy są tutaj osoby, które korzystają z innych niż Olympus systemów i mają obiektywne porównania, poparte dowodami w postaci zdjęć, czy też użytkowaniu aparatu
    Robiłem takie porównania, zajrzyj na moją stronę, w szczególności do recenzji E-M10. Myślałem kiedyś o stworzeniu podobnej strony o bezlusterkowcach, ale ciężko jest z dostępem do różnorodnego sprzętu i z wolnym czasem. Trzeba też mieć dobre zdjęcia i dobre teksty, a samemu trudno to ogarnąć. Można coś naskrobać raz na miesiąc - częściej się nie da, chyba że chcesz tworzyć śmieciowego bloga, w którym piszesz o niczym. Najlepiej mieć kilku autorów z dostępem do sprzętu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    Awatar stasio88
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    28
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Z dostępem do sprzętu nie miałbym większego problemu. Stronę chciałbym na początku bardziej skierować do amatorów, osób początkujących w dziedzinie fotografii. Pokazać, że jest alternatywa dla lustrzanek. Nie chcę się wymądrzać, wmawiając kit, opowiadać bajki na temat tych aparatów. Sam z pełną świadomością zakupiłem Olympusa doskonale zdając sobie sprawę z jego zalet i wad.
    Jan_s, wiem że najważniejszy jest fotograf Po prostu z doświadczenia w pracy, zauważyłem że jest taki przesąd, że tylko lustrzanką można zrobić dobre zdjęcie, ale jak już zapytasz a skąd Pan wie? To od razu jest odpowiedź, bo znajomi mają.
    Stronę chcę traktować jako zbiór informacji o tych aparatach, możliwości ich wykorzystania. Nie ma się stać portalem Optyczne czy Fotopolis.
    Co się z tego rozwinie, czas pokaże, chociaż z czasem faktycznie będzie największy problem

    W każdym razie dziękuję za odzew.
    Epicure, z pewnością zajrzę na stronę

  7. #7
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Użytkowników nikonowskich jedynek czy canonowskich EOS M chyba nie ma....
    Eosa M posiadam , z 18-55 kitem. Ale głównie kurzy się w szafie jak i nex5
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Na Zachodzie jest kilka takich stron, np. http://www.mirrorlessons.com/.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Stasio - źle diagnozujesz problem. Lustrzanki ciągle górują nad bezlusterkowcami nie dla tego że są lepsze ale dlatego że są tańsze. Teraz to trochę się normalizuje ale i tak ciągle oferta bezlusterek i optyki doń jest znacznie uboższa niż w lusterkowej rodzinie. A to ma wpływ na cenę. Brakuje szczególnie oferty optyki niezależnej dostępnej cenowo dla mniej zasobnych w fundusze fotoamatorów. Do lustra można kupić całkiem przyzwoitą Sigmę 17-50/2,8 za ca 1,5 tys PLN a do bezluster trzeba od razu 4 tysie na profi-zooma wyłożyć.

    I tu jest problem. Jeśli chcesz zwiększyć popularność np. m4/3 to nie przekonuj użytkowników że bezlustrami można focić tak samo dobrze jak lustrzankami. Oni o tym wiedzą. Zajmij się lepiej przekonaniem producentów by wprowadzili kilka kolejnych, brakujących na rynku, konstrukcji. Sam np. Czekam na odpowiednik 24-105/4,0
    Ostatnio edytowane przez Jan_S ; 5.04.15 o 14:59
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #10
    Awatar stasio88
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    28
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Zapraszam do siebie na halę, celem porozmawiania z potencjalnym klientem, który chce zakupic lustrzankę. Proszę mi uwierzyc, ze wiele osób nie wie jak działa lustro, wiedzą tylko że robi dobre zdjęcie Przypomnę, mówię o amatorach dla których liczy się dobra jakość zdjęć, wielu z nich pozostawi podstawowy obiektyw. Cena? Tutaj przyznam racje, nie pomyślałem o tym, ale może też dlatego ze taka średnia kwota jaką operuje klient mieści się w przedziale 1000-2000zl. W tym przedziale znajdziemy lustra jak i bezlusterkowce

    Oj chciałbym aby producenci aparatów zawsze słuchali swoich klientów i produkowali to czego chcemy

    Poza tym nie o tym jest ten wątek Poszukuje osob które chcą się podzielić, zdjęciami, uwagami, przemyśleniami na temat bezlusterkowców i na tym się chcę skupić
    Ostatnio edytowane przez stasio88 ; 5.04.15 o 16:03

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowce - co słychać u konkurencji
    By skrzynka97 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29.07.13, 07:24
  2. Bezlusterkowce Nikon
    By romek1967 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 10.08.12, 20:29
  3. Bezlusterkowce vs. XZ-1
    By elrond2000 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 5.03.12, 17:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.