Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Bezlusterkowce

  1. #11
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Niektórzy z nas testowali Olka jako testerzy. Bardzo fajny test miał kolega epicure , ale są i inni, co robią tym fajne zdjęcia . Pomimo tego ,ze mam inny system (lustro) sam byłem pod pozytywnym wpływem bezlusterkowca Olympusa podczas mojego testu .

  2. #12
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Lustrzanki ciągle górują nad bezlusterkowcami nie dla tego że są lepsze ale dlatego że są tańsze.
    ...
    Jeśli chcesz zwiększyć popularność np. m4/3 to nie przekonuj użytkowników że bezlustrami można focić tak samo dobrze jak lustrzankami. Oni o tym wiedzą.
    Ja odnoszę inne wrażenie. My tu jesteśmy stosunkowo hermetyczną grupą grzebiącą za aparatami w internecie, czytająca fora, porównująca zdjęcia. Przeciętny użytkownik wie, że lustro zrobi super zdjęcie a reszta jest do kitu (na przeciwnym biegunie są Ci którzy uważają, że telefon robi super zdjęcie, więcej nic nie trzeba). Z racji mojego zawodu i turystycznych zainteresowań mam kontakt z wieloma osobami, z których duża grupa amatorsko fotografuje/fotografowała. Część z nich zapiernicza z lustrami i jest z tego zadowolona, część klnie, że musi je dźwigać. Najwięcej jest takich, którzy odstawili lustra do szafy bo dźwigać im się już nie chce i focą (bądź już przestali) kompaktami lub telefonami klnąc na jakość zdjęć. Jak widzą mojego olka to jakieś 80% wybałusza gały ze zdziwienia, że coś takiego istnieje i takie zdjęcia robi. Cena to tylko jeden z aspektów, niewiedza moim zdaniem jest większym problemem.
    Będę śledził wątek, jak będę mógł w czymś pomóc to służę (na razie nie bardzo wiem w czym ).
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Faktycznie dyskusja chyba nie do końca na temat, więc profilaktycznie się wymiksuję
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Zgadzam się z alnico, problemem jest głównie wiedza. Utarło się , że super zdjęcia, to lustrzanka i to Nikon lub Canon, więc przeciętny Kowalski kierując kroki do sklepu od razu na stoisku szuka lustrzanki jeśli myśli o robieniu "dobrych" zdjęć. Dwa sklepy też podsycają ten trend. Wystarczy przejrzeć gazetki. Praktycznie w każdej znajdziemy jedną lub dwie lustrzanki (oferta dla wymagającego klienta ) i kilka kompaktów (to dla mniej wymagających i z mniejszym portfelem).
    Mam kumpla, który całe lata fotografował Nikonem. Teraz z racji tego, że aparat się popsuł, a koszty naprawy są dość wysokie zdjęcia robi komórką. Bardzo szczęśliwy nie jest, ale zawsze wybiera taki telefon z jak najlepszym aparatem. Rok temu, gdy testowałem E-PM2, przez moment się nim pobawił, gdy się spotkaliśmy. Raz, był pod wrażeniem zdjęć, a dwa że taki sprzęt jest - mały, lekki, z możliwością dobrania obiektywu. I tu trzeba edukować. Gdy ludzie będą coraz częściej sięgać po bezlusterkowce, wtedy producenci sami zaczną dostarczać im dodatkowe obiektywy i akcesoria. Po prostu zapotrzebowanie na rynku to wymusi.
    The question is, who cares?

  5. #15
    Awatar ralfbutton
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    58
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sam po 2 latach użytkowania Nikona D7000 zdecydowałem się pozbyć ciężkiego zestawu i kupilem E-pl5. Stwierdzilem, że skoro nie zarabiam na zdjęciach tylko traktuje temat amatorsko to bezlusterkowiec wystarczy. Póki co jestem zadowolony. W zupelnosci uzyteczne iso 1600, szybka praca, dobry af i dobra bateria to duże zalety małego Olka. Wadą są ceny szkieł. Czekam na dostawę dobrze ocenianego Panasonica 20 1.7 II i niedługo będę miał okazję wypróbować ten zestaw na chrzcie u znajomych.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ahutta, alnico - chyba żartujecie że po 5 czy 6 latach od debiutu pierwszych bezlusterkowców jest jeszcze jakiś pasjonat fotografii który nie zna tej klasy sprzętu.

    Jeśli ktoś potrzebuje edukacji to osoby którym komórka czy kompakt za 250 zł. przestaje wystarczać ale ich wiedza o fotografii (całej fotografii) nie wykracza poza zielony program. Ale ta edukacja powinna obejmować znacznie więcej zagadnień niź tylko fakt istnienia bezlusterkowców.

    Ps. I w tej dyskusji nie zapominajmy, ze nawet bardzo tanie lustrzanki dają całkiem przyzwoity obrazek. Bezlusterkowce, które zazwyczaj są droższe muszą coś więcej zaproponować w walce o portfele. I nie moze to być argument wagi i małych rozmiarów, bo z jednej strony plasticzane, amatorskie konstrukcje lustrzankowe wcale aź takie kolubryniaste i ciężkie nie są, z drugiej, takie kompakty jak XZ-2 oferują naprawdę dobrą jakość i wygodę obsługi.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #17
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Ahutta, alnico - chyba żartujecie że po 5 czy 6 latach od debiutu pierwszych bezlusterkowców jest jeszcze jakiś pasjonat fotografii który nie zna tej klasy sprzętu.....
    Ja mówię o przeciętnym śmiertelniku, któremu w głowie zaświtał pomysł uwieczniania przeżytych chwil. Nie grzebie dogłębnie w internecie za informacjami na temat fotografii, płytką wiedzę czerpie na podstawie tego co gdzieś tam kiedyś pobieżnie przeczytał (często to mitologia ), co mu kumpel powiedział i co mu w sklepie (!) doradzą. Nieraz w przeszłości focił (lub ktoś z rodziny) lustrzanką i postało mu, że po lustrze długo, długo nic. Potem po zakupie lustra dźwiga je ze sobą i klnie na rozmiary (kupno dodatkowych obiektywów to już horror) lub wykorzystanie ogranicza do przysłowiowych urodzin cioci bo nosić ze sobą się już nie chce. Taka jest zdecydowana większość przypadków jakie znam i jak się na tej podstawie domyślam klientów sklepów fotograficznych. Pasjonatów jest tylko niewielki procent. Nieraz rozmawiam gdzieś w podróży czy na szlaku ze spotkanymi turystami z lustrami i wierz mi, że często się dziwią, że czymś małym można zrobić dobre zdjęcie a często olka EM5 biorą za analog.
    Z pasjonatami jest trochę inna historia. Na ogół mają system świetnie przez nich już opanowany, budowany przez lata, składający się z kilku, kilkunastu obiektywów więc nie ma sensu zmiany systemu jeśli waga i rozmiar nie stanowi bardzo istotnego czynnika. Siedzą w swoim świecie i nie szukają alternatywy bo nie odczuwają takiej potrzeby. Druga sprawa to magia FF, jak tu więc spojrzeć na mniejszego bezlusterkowca, choć tu sytuacja zaczyna się powoli zmieniać. Można by tak dalej wymieniać. Bój jest raczej o tych przyszłych pasjonatów i to czy w ogóle nimi zostaną.
    Z autopsji - miałem lustra Canona i gdyby nie bieganie/jeżdżenie po górach z kilkoma obiektywami, statywem etc oraz jeszcze chęć zabrania tego na rower pozostałbym szczęśliwym użytkownikiem lustra (pewnie FF ). O bezlusterkowcach coś tam czytałem, poważne zainteresowanie przyszło dopiero gdy kilku użytkowników (w tym z tego forum ) zaczęło wrzucać na tamtejszym forum fotki z EM5 - zobaczyłem i uwierzyłem
    Ostatnio edytowane przez alnico ; 6.04.15 o 10:34
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    ...zobaczyłem i uwierzyłem
    Niewierny Tomasz
    Na dokładkę, nie miałeś "Marysi" która by za Tobą szkła nosiła
    Janku - i ahutta i alnico mają rację. Ostatnio taki eksperyment zrobiłem - jako że miałem sporo czasu przed spotkaniem w banku, więc połaziłem po Galerii Krakowskiej. Tam jest FotoJoker i Saturn.
    Wlazłem i pytam o coś co mi da dobre zdjęcia. W obu sklepach sprzedawcy natychmiast skierowali się do półek z lustrami dwu wiodących firm.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Lustrzanki sprzedają się same, więc sprzedawcy je polecają. Są duże, czarne i takie, jakie ma sąsiad.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Bodzip - sprzedawcy polecają klientom to od czego mają większą obrywkę, prowizję, premie za zrealizowanie planu etc. Analiza potrzeb klienta i dążenie do ich zaspokojenia mają niestety bardzo niski priorytet.

    ---------- Post dodany o 12:04 ---------- Poprzedni post był o 11:57 ----------

    Ps. Do Bodzip-a: jeśli sprzedawca na pytanie o aparat dający dobrą jakość zdjęć zaprowadził Cię do półki z Nikonami i Canonami to pewnie chciał Ci zarekomendować zakup bieda-FuFu. Dobra jakość zdjęć, przystępna cena, szeroki wybór optyki tak nowej jak i na rynku wtórnym. Wybór optymalny dla klienta który swoje wymagania dosyć ogólnie określił.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowce - co słychać u konkurencji
    By skrzynka97 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29.07.13, 07:24
  2. Bezlusterkowce Nikon
    By romek1967 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 10.08.12, 20:29
  3. Bezlusterkowce vs. XZ-1
    By elrond2000 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 5.03.12, 17:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.