Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Sony RX10 , Panasonic FZ1000 a moze inny zoom ?

  1. #1
    Jd
    Gość

    Sony RX10 , Panasonic FZ1000 a moze inny zoom ?

    Z racji aktualnych moich potrzeb rozgladam sie za jakimś kompaktem z większym zoomem.
    Myślałem o Sony RX10 lub Panasem Fz1000. jednak cena ich to grubo ponad 3.000 zł.
    Sa tez o połowe tańsze z w8iekszym zakresem ogniskowych ale z matrycami 1/2.3 i swiatłem zaczynajacym sie na f3.0 lub wyżej.
    Są to aparaty prawie wielkości lustrzanki. Istnieje też seria kompaktów z dość duzymi zoomami z taką samą lub podobną światłosiła wielkosci kompaktu.
    Ile strace na jakości robiąc fotkę np na 500 mm (20x zoom) czy tej samej swiatłosile aparatem wielkości np XZ-2 i przy takich samych parametrach kompaktem wielkości lustrzanki
    Aparat ma obsłuzyc w 90% wyjazdy wycieczkowe (zbiorowe) gdzie nie ma czasu na zmianę szkieł wiec duży zoom jest niezbedny. W trudniejszych warunkach zawsze wspomoże mnie LX100.

    Poradzcie co kupić. Czy wogóle pchac sie w matryce 1/2.3 czy tez wybrac aparat z matryca 1" jaka jest w tych wymienionyc na poczatku posta?
    Jeżeli tak to który z nich waszym zdaniem bedzie lepszym wyborem. Nigdy nie miałem takich aparatów.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Nie pchaj się, mówię Ci to serio!
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  3. #3
    Jd
    Gość
    A to ciemu ?? Do korpusu i szklarni juz na pewno nie wrócę !

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Panasonic FZ200 ze stałym światłem 1:2,8 i sporym zoomem 24x może być?
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  5. #5
    Jd
    Gość
    Nawet ciekawy sprzęt . Tylko trochę mała matryca (12Mpx) jak na dzisiejsze czasy. No i trzyma cenę (~ 1.500zł ) mimo , że premierę miał w lipcu 2012 r.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    A to ciemu ?? Do korpusu i szklarni juz na pewno nie wrócę !
    Kombinowałem tak jak Ty, efekt to Panasonic G3+ 45-200. Małe zgrabne z dużo lepszym obrazkiem niż kompakty. No i cena - nie wydałem więcej niż 1200 pln.

  7. #7
    Jd
    Gość
    Brak zakresu 24(25) - 90 mm . Światłosiła 4.0-5.6. No i nie taki mały ten zestaw. Głębokość z podpietym szkłem to ~ 150 mm nie licząc wizjera.
    O braku HDR czy tez czujniku oka nie wspomne.

    PS I znowu by sie zaczęło dokupywanie. Wiem bo juz nieraz to przechodzilem. Do tych co mam w stopce raczej nic nie dokupie- i tak chce trzymać

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    184
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    po LX100 to już żaden kompakt z zoomem nie smakuje tak samo.... a ten XZ-2 ze stopki to taki swego rodzaju backup znaczy?

  9. #9
    Jd
    Gość
    XZ-2 kupiłem chyba w lipcu 2013 jeszcze za ~1.750 zł jako backup do OM-D E-M5. Za parę miesięcy poleciał z ceną do 1.100-1.200. I tak został w domu. Za bezcen nie oddam a aparat zacny.
    A wracając do tematu - może ktos ma Canona SX60 HS i podzieli się wrażeniami. "Chodzi" za mną cos z większym zakresem ogniskowych.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Spajd
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Sony RX10 , Panasonic FZ1000 a moze inny zoom ?

    Poczekaj na nikona p900 83 krotny zoom...niedługo powinien być w sklepach, wsadzili mu tam chyba nawet soczewkę ED i jakąś sensowną stabilizację...
    OM-D

Podobne wątki

  1. Panasonic FZ1000 - Superzoom z matrycą 1" i wideo 4k
    By Iwo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15.06.14, 21:47
  2. SONY Cyber-shot DSC-RX10
    By grzeSiuu in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 27.12.13, 19:26
  3. Sony H2 czy może jakiś inny...?
    By MaciekR in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.09.06, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.