Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Problem z kolorami - monitor? Windows?

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Nie nie kliknalem, po kliku czerwien.
    Dzięki za potwierdzenie. Moim zdaniem to jest powodem dlaczego szafir51 ma inne kolory w trybie okna, a inne w pokazie slajdów. Dlatego też radziłem aby zrezygnował z tego programu lub nie używał trybu pełnoekranowego. Dlaczego w innych programach ma czerwone światło wskazujące na nieobsługiwanie profili kolorystycznych to już mi trudno powiedzieć
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    używam na co dzień ACDsee 6.0 i tam jest czerwień w oknie i na full screen. Irfan View też na czerwono

  3. #23
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Ja używam do przeglądania fotek "FastStone Image Viwer" , kolor zielony pokazuje, ale jeżeli wyłacze w opcjach programu obsługę icc to świeci na czerwono
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robtor Zobacz posta
    Ja używam do przeglądania fotek "FastStone Image Viwer" , kolor zielony pokazuje, ale jeżeli wyłacze w opcjach programu obsługę icc to świeci na czerwono
    Edit: Coś źle przeczytałem Czyli prawidłowo
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.03.15 o 00:23
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    używam na co dzień ACDsee 6.0 i tam jest czerwień w oknie i na full screen. Irfan View też na czerwono
    Eee tam Tu też masz otwarte w ACDSee. W oknie szybkiego podglądu światło jest czerwone. Dopiero jak dam View, Edit lub Develop, to "świeci" na zielono. W pliku zaszyty jest profil kolorystyczny i widać programy (nie wszystkie) do szybkiego podglądu go olewają (żeby jak najszybciej wyświetlić obrazek? ), a dopiero jak otwieramy w "normalnym" trybie to stosują zaszyte profile kolorystyczne.
    Poniżej dwa zrzuty z ACDSee. na pierwszym otwarty obrazek oryginalny. W głównym oknie światło zielone, a na pasku miniatur na dole na czerwono. Obok, ten sam plik, ale po zapisaniu w GIMP-ie z odznaczonymi opcjami "Save EXIF data", "Save XMP data". I mamy zielono zarówno na podglądzie, jak i w głównym oknie programu. Jako ostatni plik zapisany GIMP-ie.

    Fajny przykład, bo pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na to jak soft interpretuje nawet najprostszy obrazek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gimp-2.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	234,3 KB
ID:	142220Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gimp-3.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	224,4 KB
ID:	142221
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cmm_1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	146,0 KB
ID:	142222
    The question is, who cares?

  6. #26
    | OlyJedi Awatar frost
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Gostyń
    Posty
    304
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Niestety, zarządzanie kolorem w Windowsie kuleje. Do przeglądania zdjęć polecam faststone

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Eee tam Tu też masz otwarte w ACDSee. W oknie szybkiego podglądu światło jest czerwone. Dopiero jak dam View, Edit lub Develop, to "świeci" na zielono. W pliku zaszyty jest profil kolorystyczny i widać programy (nie wszystkie) do szybkiego podglądu go olewają (żeby jak najszybciej wyświetlić obrazek? ), a dopiero jak otwieramy w "normalnym" trybie to stosują zaszyte profile kolorystyczne.
    Masz tu oczywiście rację. Mam też podobnie w programach tam gdzie są miniatury, bądź tzw. nawigator (np. w LR). Chyba jednak, jeszcze nie tu leży główny problem. Pisze na podstawie foto nr3 z postu#1. (to z IrfanView)

    Co prawda chyba się już domyślam dlaczego świeci tam na czerwono. Otóż najprawdopodobniej nie ma zainstalowanych pluginów do IrfanView, które (jak się nie mylę) dopiero umożliwiają programowi pełną współpracę w zarządzaniu profilami. W każdym razie należy je zainstalować i wybrać odpowiednią wersje do danej wersji programu. Najlepiej ściągnąć najnowszą wersję IrfanView 4.38 (starą odinstalować) oraz pluginy do niej też w wersji 4.38 i oczywiście w opcjach programu ponownie Włączyć zarzadzanie kolorem .

    Cytat Zamieszczone przez frost Zobacz posta
    Niestety, zarządzanie kolorem w Windowsie kuleje. Do przeglądania zdjęć polecam faststone
    Może doskonałe nie jest ale od lat już nie miałem z tym żadnych problemów. Faststone nie znam ale chyba też korzysta z profilu kolorystycznego z Windowsa, a pewnie nie wymaga instalacji dodatkowych wtyczek, które program już zawiera.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.03.15 o 10:43
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez frost Zobacz posta
    Niestety, zarządzanie kolorem w Windowsie kuleje. Do przeglądania zdjęć polecam faststone
    Co tu ma do rzeczy zarządzanie kolorami w Windowsie? Masz powyżej przykład, że to kwestia programu i jego ustawień (lub możliwości), które to zdjęcie otwiera powoduje różne wyświetlenie obrazka.
    The question is, who cares?

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Mogę potwierdzić, że bez zainstalowanych pluginów do IrfanView program nie obsługuje prawidłowo profili kolorystycznych i obrazek będzie dawał światło czerwone.
    Jako, że miałem wersję 4.35 przeinstalowałem na nowszą 4.38 i przy okazji to sprawdziłem. Nawet w tym obrazku dotyczącym opcji Włącz zarządzanie kolorem pisze: (wymagany odpowiedni moduł), chodzi właśnie o te wtyczki.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    aaa, no to nieco wyjaśnia

Podobne wątki

  1. problem z kolorami na komputerze
    By epicure in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28.08.13, 20:25
  2. Problem z kolorami/programem/ustawieniami?
    By MartinP in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 18:49
  3. Problem z kolorami w GIMPie
    By rodia in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.10.07, 20:19
  4. Adobe Camera RAW - problem z kolorami
    By rafrog in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13.08.07, 07:23
  5. Problem z kolorami w PS
    By janmaru in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.07.04, 15:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.