Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Olympus Pen Mini E-PM1 - zawiesza się podczas nagrywania video

  1. #1

    Olympus Pen Mini E-PM1 - zawiesza się podczas nagrywania video

    Witam

    Jakis czas temu kupilem E-PM1, ktory jako wade ma zawieszanie sie aparatu podczas wcisniecia record i nagrywania video. Nie wazne jaka jest szybka karta. Chwile po wcisnieciu czerwonego Record pojawie sie w gornym-lewym rogu ikonka karty, obraz sie zawiesza i jedyne co mozna zrobic to wyciagnac baterie.

    - firmware jest 1.4
    - tak sie dzieje na kazdej rozdzielczosci video
    - nie posiadam oryginalnego aku, ale poprzedni user twierdzil, ze na org bylo to samo
    - i najwazniejsze - wogole nie posiadam wobiektywow z elektronika, wszystko co mam to przez adaptery stare szkielka
    - reset ustawien fabrycznych nic nie dal (no chyba, ze jest jakis inny niz ten z menu?)

    Cala reszta dziala swietnie, jednak fajnie aby mozna bylo jeszcze uzywac trybu Video.

    Czy ktos juz slyszal o podobnym problemie? W necie szukalem, ale nie trafilem.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Jakis czas temu kupilem E-PM1, ktory jako wade ma zawieszanie sie aparatu podczas wcisniecia record i nagrywania video.
    - firmware jest 1.4
    Spróbuj (jak się da) wgrać inne firmware lub nadpisać (jak się da) to w wersji 1.4.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
    No wlasnie chyba sie nie da, lub sa jakies nieoficjalne sposoby?

    Mam "Program aktualizujący aparaty cyfrowe OLYMPUS" po podlaczeniu przez USB pokazuje, ze aparatu nie mozna zaktualizowac (z tego co wiem z powodu najwyzszego firmware).

  4. #4
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Będę szczery, nie bij: to kup sobie za 5, 6 stówek PM2. Czasami wypływa na forumowej giełdzie.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    na stronie:
    http://www.olympus.co.jp/en/support/...tware/firm/e1/

    piszą o firmware w wersji 1.5 dla E-PM1. Co ciekawe, jest to firmware poprawiające współpracę z 40-150/2.8, który... dopiero wyszedł
    Precision of AF when M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm F2.8 PRO lens is mounted has been improved.
    Aktualizacja jest z 13.11.2014.

  6. #6
    Aparat w sumie dostalem w prezencie, nie chce brnac w ten system. Na razie zostaje przy tym E-PM1, kilka adapterow i uzywam swoje stare szkielka Jupitery 50/2, Jupiter 50/1.5, 85/2 itd itd na m39 i m42

    Faktycznie jest 1.5.. A ciekawe, bo jak szukalem stonach nie-japonskich to widzialem jedynie 1.4 (szukane w styczniu). I wlasnie ten updater wywalal mi blad, ze tego aparatu sie nie da zaktualizowac. Ale sciagnalem z linka wyzej, zainstalowalem, pojawil sie error, ze mam najnowszy updater. Postanowilem jednak odinstalowac i dac ten na nowo. Co ciekawe jak wybralem jezyk polski to takze wywalilo mi, ze nie mozna autualizowac. Odinstalowalem, wybralem jezyk angielski (mysle... aparat z Anglii w koncu... :] ) podpinam wszystko jak wczesniej i... Pokazuje mi, ze mam 1.4 a updater ma 1.5

    Zrobilem update, ale dalej to samo. Moze olympus w bebeszkach procesor/koder video ma jako osobny chip, lub osobne pamieci do bufora video ? Cos jest zle sprzetowo widac. Szkoda.

    Lub moze byc problem, ze musi byc obiektyw z elektronika? Ja nie posiadam i nie znam nikogo znajomego aby pozyczyc i sprawdzic.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 20.02.15 o 10:42

Podobne wątki

  1. Olympus VG-120 zawiesza się - gwarancja
    By margoo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.04.13, 12:17
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.11.11, 00:50
  3. Olympus FE-350 Wide - zawiesza się!!!
    By coolgago in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.03.08, 17:39
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.07.05, 09:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.