Strona 20 z 52 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 517

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO

  1. #191
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Ale nie porównuję stabilizacji - mówię co jest mocną stroną tego szkłą i za co ja jestem w stanie całkowicie wybaczyć f/4. A jestem.
    Myślę też że to jest powód dla którego szkło kosztuje tyle mając f/4

    Mało tego myślę że mając do dyspozycji nową 300 tę na niedźwiedziach zrobiłbym ciekawsze rzeczy niż starą jaśniejszą mimo, że z f/2.8
    Tyle, ze tu sie rozbija temat nie o stare kontra nowe.
    Tylko nowe kontra konkurencja, i niestety z cala sympatia do Olka ostatnimi czasy to tutaj polecial mocno w wuja z ta cena...

    Dzisiaj nikon wypuscil D500, i niestety to szklo Olka skazane jest na dzien dobry na porazke, i nie pisze tutaj o fanbojach Olka czy ich wizjonerach, sprzedaz nie bedzie taka jaka zakladaja ksiegowi bo:

    M1+mZD300 to: ~1100$+2600$=3700$
    D500+AFS300 to: ~2000$+1300$=3300$

    Uwazasz, ze ktos przy zdrowych zmyslach zainwestuje w Olka do fotoprzyrodniczej?
    Pomijam gabrayty, bo sie mozna zdziwic

    p.s. A moglem spokojnie do zestawienia dodac D7200 (jakies ~1100$).
    p.s. 1: Obie puszki nikona wyposazone w dodatkowy tryb x1.3 (co daje dodatkowe mm w kacie widzenia, bez zbytniej utraty jakosci)


    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 6.01.16 o 01:33
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #192
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    M1+mZD300 to: ~1100$+2600$=3700$
    D500+AFS300 to: ~2000$+1300$=3300$
    A jak uzyskasz taki sam kąt widzenia?

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Obie puszki nikona wyposazone w dodatkowy tryb x1.3 (co daje dodatkowe mm w kacie widzenia, bez zbytniej utraty jakosci)
    Łomatko! Ale technologia
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #193
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A jak uzyskasz taki sam kąt widzenia?
    Jednym przyciskiem na body
    Rozniacy sie na niekorzysc zoltego jakies 15mm....

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Łomatko! Ale technologia
    Przy 24mpx matrycy (a taka mialem), to zadna technologia...
    Wypluwany obrazek ma 16mpx, co w zestawieniu z surowica z matrycy Olkowej jest conajmniej nie do odroznienia


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  4. #194
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Tyle, ze tu sie rozbija temat nie o stare kontra nowe.
    Tylko nowe kontra konkurencja, i niestety z cala sympatia do Olka ostatnimi czasy to tutaj polecial mocno w wuja z ta cena...

    Dzisiaj nikon wypuscil D500 i niestety to szklo skazane jest na dzien dobry na porazke, i nie pisze tutaj o fanbojach Olka czy ich wizjonerach, sprzedaz nie bedzie taka jaka zakladaja ksiegowi bo:

    M1+mZD300 to: ~1100$+2600$=3700$
    D500+AFS300 to: ~2000$+1300$=3300$

    Uwazasz, ze ktos przy zdrowych zmyslach zainwestuje w Olka do fotoprzyrodniczej?
    Pomijam gabrayty, bo sie mozna zdziwic


    pozdro
    Prawdę powiedziawszy ni mnie ziębi ni mnie grzeją inne systemy jeśli w jakimś już jestem.


    To są dylematy wchodzącego w system. Siedząc w u4/3 na pewno nie będę inwestował w AF-S300 f/2.8 bo jest 400 dolków tańszy.
    Siedzisz w systemie i jesteś klientem na 300tkę masz pewnie kilka szkieł pro, korpusy ze dwa jakieś stałki może gripy baterie itp itd

    To nagle sprzedasz szklarnie którą masz sprzedasz aparaty stracisz na tym jakieś 1000 dolców i zmienisz system bo w Nikonie 300ta jest tańsza ?
    No raczej nie.

    Czy nagle wyprzedasz swój podwodny system Nikona bo w Olku się pojawiło 8 f/1.8 ??? No tez marne szanse.

    Kupno korpusu danego systemu i inwestycja w ten system to jednak troszkę przywiązywanie się do tego w czym siedzisz. Wtapiasz kasę w system a potem na każdej zmianie tracisz, każda zmiana jest problemem mniej lub bardziej doskiwerającym.
    Ja bym patrzył na to jednak przez pryzmat systemu. Wolę mieć w systemie coś czego wcześniej nie było i coś co jest analogicznego u kolegi co ma Sony albo Nikona. No cóż. On ma taniej ja mam drożej, on ma jaśniej ja mam wydajniejszą stabilizację. Tu plusy i minusy i tu plusy i minusy

    Ale mam w systemie nowy klocek, który jeśli będę potrzebował i mnie będzie stać to go kupię.


    No cóż 300tka u mnie droższa ale za to nie wiem 7-14 tańszy niż analogiczne szkło u kolegi. Jeden grzyb...

    Szczerze ? Mało mnie obchodzi co się pojawia w innych systemach ze szkieł gdy potrzebuję szkieł do mojego aparatu.

    Pojawił się nie dawno Canon 11-24 ok! Jaram się nim, Super !! Ale przepraszam mam wyprzedać system i go zmienić bo koś wypuścił 11-24 ? Znów małe szanse.

    Może wchodząc dziś w system takie rzeczy miały by znaczenie. może dla wchodzących w system mają. Ale dla ludzi którzy do tej pory szkła nie mieli w systemie a teraz mają ? Jakiś problem ?

    A na koniec. Ktoś kto chciałby wejść w system pod przyrodniczą fotografię w takim sensie w jakim ją rozumiesz i wielokrotnie to gdzieś w naszych rozmowach definiujesz czyli takim sensie mocno wycelowanym w pierze na pewno nie bierze u4/3 pod uwagę i 300 f/4 nie będzie dla niego atutem. Sam wiesz co ptasiarze wybiorą i dlaczego...
    Przy ssakach już pewnie te przewagi się zacierają niuanse nie będą tak widoczne tym nie mniej dla samej przyrodniczej nie wierzę aby ktokolwiek brał pod uwagę sam ten obiektyw.

    Ale ktoś kto siedzi w systemie i do tej pory rozważał kupno 90-250 pod mikro czy 300ty pod mikro ma sprzęt w moim odczuciu lepszy za mniejsze pieniądze.

    Tak więc ja rozpatruję stare / nowe bo szkła do Nikona albo Canona nigdzie sobie nie podepnę a nie będę zmieniał systemu dla 11-24 od czerwonych

    Nie polemizuję na temat ceny czy dostępności co oferuje firma X a co Y. Wiem jedno mnie interesuje szkllarnia w systemie w którym jestem obojętnie czy to będzie Sony Olympus czy Nikon... Czy Nikon czy Olympus sprzeda więcej szkieł - też mnie mało interesuje. Chcę mieć 60tkę makro u siebie bo w innych systemach jest krótkie tele ze skalą 1:1 a w moim nie ma. I naprawdę małe ma dla mnie znaczenie czy ta 60tka będzie ciut tańsza czy ciut droższa od analogicznego szkła w Pentaxie. Najwyżej jak będzie za droga to jej nie kupię. A jeśli będzie mocno za droga a ja będę strasznie chciał mieć takie szkło to wtedy zmienię system

  5. #195
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Jest tylko jeden problem....
    Do tej pory to jest pierwsze szklo do pierza w tym systemie (mowa o m4/3)...

    Wiec startujemy od zera, bo wczesniej i tak target do ktorego jest adresowany ten sloik (plus jeszcze sport) nie byl zainteresowany z wiadomego wzgledu tym systemem....

    I teraz najlepsze, dlaczego siedzac jak np. ja ( w 3 systemach), musze skazany byc na dojenie mnie, w imie czego?
    Za cene ~11tys pln, to zostawiajac sobie system Olka do innych zastosowan jestem w stanie sklecic (o czym juz wczesniej pisalem) wcale nie gorszy (moim zdaniem lepszy) sprzet do sportu i pierza...

    I o to mi glownie chodzi.
    Na moje to szklo na start powinno byc u nas wycenione na 7-7.5 kpln, pozniej zejsc do 6k pln i to bylaby uczciwa cena...
    Tak jest wielki niesmak niestety....

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  6. #196
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta

    I teraz najlepsze, dlaczego siedzac jak np. ja ( w 3 systemach), musze skazany byc na dojenie mnie, w imie czego?

    Za cene ~11tys pln, to zostawiajac sobie system Olka do innych zastosowan jestem w stanie sklecic (o czym juz wczesniej pisalem) wcale nie gorszy (moim zdaniem lepszy) sprzet do sportu i pierza...

    I o to mi glownie chodzi.
    Na moje to szklo na start powinno byc u nas wycenione na 7-7.5 kpln, pozniej zejsc do 6k pln i to bylaby uczciwa cena...
    Bo trzeba sobie uświadomić że cena to kwota, którą ludzie są gotowi zapłacić za produkt.

    Może zamiast sprzedać dwa obiektywy po 3000 lepiej sprzedać jeden za 6000 ?

    albo zamiast 1000 obiektywów za 3000 jak dasz cenę 6000 to kupi go 600 osób ? Mniej się narobisz a zarobisz więcej

    Cena jest umowna i nijak nie adekwatna do wartości sprzętu.

    Przykład Hassel z Soniaczem w środku i drewnianym gripem. No absurd, ale.... ktoś go kupuje. Więc może nie taki absurd...

    Może to ma sens dla firmy może nie. To że sobie nie kupię hassela z soniaczem w środku nie znaczy że ta cena nie jest absurdalna dla sprzedawcy może każdy Hipster sobie sprawi taki aparat nie bacząc na to że taniej jest w Sony ??


    Rozmowa o jakiejkolwiek cenie jest absurdem. Albo ta cena ma dla Ciebie sens możesz ją zakceptować albo jest dla Ciebie absurdalna i za duża. Trudno. Puścili produkt nie dla mnie. Może klientem nie są ptasiarze? nie wiem...


    Ale dla mnie wiele cen jest absurdalnych co nie znaczy że te produkty nie cieszą się powodzeniem i ludzie ich nie kupują.

    Mało też jest osób, które tak jak Ty ciągną trzy systemy. Choć w Twoim przypadku mając trzy systemy i będąc świadomym użytkownikiem rozwijałbym je pod kątem zastosowania. Jak CI lepiej się sprawi Nikon do pierza to kup se szkło do pierza a jak lepiej Olek do streeta to se kup szkła pod u4/3 pod fotografowanie na ulicy.

    Znam gościa, który wyprzedał wszystko z Canona a miał mnóstwo sprzętu za mnóstwo pieniędzy zbieranego latami i się przesiadł na Olympusa ale....
    Kupił 90-250 porobił nim zdjęcia - oddał 90-250 Po czym pozostał przy Canonie i dwóch długich Lkach do fotografowania ptaków

    I super.

    Jak jedzie do czatowni zabiera Canona a zazwyczaj zabiera Olka. Jeśli 300tka go przekona to się przesiądzie jesli nie - dalej będzie miał system na ptaki. Nie ma nic co by było idealne do wszystkich zastosowań.

    Ale mimo że do pierza zestaw który podałeś będzie lepszy i tańszy to są tacy co se nie kupią drugiego systemu a może se kupią szkło za 11 klocków.

    Ja za 11 klocków wolałbym bilet w ciekawe miejsce żeby sobie tam przez miesiąc pofotografować bez 300tki ale ja też nie jestem wyznacznikiem

  7. #197
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Bo trzeba sobie uświadomić że cena to kwota, którą ludzie są gotowi zapłacić za produkt.
    Smiem twierdzic, ze ci cokolwiek lekko swiadomi ( i nie mam tutaj na mysli szafiarek, czy innych mega blogerek na ktore jest teraz parcie w Olku) nie beda gotowi zaplacic takich pieniadzy.

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Może zamiast sprzedać dwa obiektywy po 3000 lepiej sprzedać jeden za 6000 ?

    albo zamiast 1000 obiektywów za 3000 jak dasz cenę 6000 to kupi go 600 osób ?
    A co powiesz na takie proporcje, 600 kontra 6000?
    Tutaj to dopiero po jakims czasokresie mozemy podeliberowac jak sie rozkladala sprzedaz...

    A najlepiej jak pozniej cena spadnie do realnej i wtedy zestawic sprzedaz

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Rozmowa o jakiejkolwiek cenie jest absurdem. Albo ta cena ma dla Ciebie sens albo jest dla Ciebie absurdalna.
    Ale dla mnie wiele cen jest absurdalnych co nie znaczy że nie cieszą się powodzeniem i ludzie ich nie kupują.
    Czy ja wiem czy absurdem?
    Juz raz rynek zweryfikowal te absurdy, ze o malo co sie olek nie wylozyl na sprzecie foto..
    Ja rozumiem, mozna sie cenic ale tez trzeba miec umiar i nie miec wyobrazni by teraz zaproponowac takie ceny....


    EDIT: ooo troche podedytowales, ja wlasnie mam 3 systemy bo znalazem w kazdym te plusy, ktore powoduja ze uzywane sa zaleznie od sytuacji...


    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 6.01.16 o 02:25
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  8. #198
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Smiem twierdzic, ze ci cokolwiek lekko swiadomi ( i nie mam tutaj na mysli szafiarek, czy innych mega blogerek na ktore jest teraz parcie w Olku) nie beda gotowi zaplacic takich pieniadzy.
    A i owszem, podobnie jak śmiem twierdzić że wiele osób se nie kupi ZD300 f/2.8 czy Canunia 11-24 f/4 albo lornetki Swarovski czy Leica Ultravid i zamiast niej kupią se równie dobrą w ich mniemaniu czy analogiczną lornetkę nikona ale za to x razy tańszą. Zaś zamiast kurtki Arcteryx czy Marmot kupią sobie kurtkę 4F albo North Face o podobnych parametrach i jakości.

    Nie znaczy to ze nie ma ludzi którzy to kupują... I tu jest hunde graben


    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    A co powiesz na takie proporcje, 600 kontra 6000?
    Tutaj to dopiero po jakims czasokresie mozemy podeliberowac jak sie rozkladala sprzedaz...

    A najlepiej jak pozniej cena spadnie do realnej i wtedy zestawic sprzedaz

    Czy ja wiem czy absurdem?
    Juz raz rynek zweryfikowal te absurdy, ze o malo co sie olek nie wylozyl na sprzecie foto..
    Ja rozumiem, mozna sie cenic ale tez trzeba miec umiar i nie miec wyobrazni by teraz zaproponowac takie ceny....
    Owszem tylko myślę że i Ty i Ja mamy na ten temat troszkę mniejszą wiedzę niż ludzie którzy se pracują w firmie X wydają miliony na badania rynku albo szacują pewne rzeczy... Śmiem też twierdzić że nie ma na tym Forum nikogo kto miałby coś na ten temat do powiedzenia z sensem. Wszystko są nasze dywagacje na podstawie naszych chęci opartych o pryzmat naszego kraju. A może w Hong Kongu jest moda na bezlustrza a 300tkę kupuje każde dziecko na szkolną wycieczkę w Himalaje ( BTW kiedyś spotkałem wycieczkę szkolną w Bazie pod Machapuchre - więc może nie jest to takim paranoicznym przykładem jak się wydaje )
    My tego nie wiemy a debatujemy o tym co powinni ustalić jako cenę bo u nas cena tego szkła to 3 średnie krajowe


    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta

    EDIT: ooo troche podedytowales, ja wlasnie mam 3 systemy bo znalazem w kazdym te plusy, ktore powoduja ze uzywane sa zaleznie od sytuacji...


    pozdro
    Tak i to jest moim zdaniem najlepsze podejście do fotografii. Na to mam mikro 4/3 na to mam średni format a na to mam szkło do ptaków i puszkę do niego...
    Tylko minusem tego jest ciągnięcie finansowe trzech różnych systemów...

    Przy okazji nie jeden napisze że to jest równie idiotyczne co kupowanie obiektywu za 11 klocków bo skoro już mam jeden system to po co mam wtapiać kasę w dwa pozostałe w inne korpusy, inne baterie inne obiektywy..... A jednak.. są jacyś tacy ludzie co mimo że wiele osób stwierdzi że to nie ma sensu pójdą taką drogą co ty

    Pozdor i mykam Chcę tylko pokazać jedno - rozmowy o cenie i prognozowanie co koncern powinien zrobić na podstawie lokalnych wrażeń z danego kraju mogą nijak się nie mieć do globalnego ujęcia sprzeaży. Może u nas się sprzeda tylko 5 takich obiektywów ale za to w innym kraju z jakiś przyczyn ludzie se je kupią nie czytając naszych porad ile powinno to szkło kosztować na wejściu

  9. #199
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Magiczne słowo "system" jest elementem marketingu . Odnoszę wrażenie że to podobny chwyt jak pewien slogan: 2+2 = 3,99. W mojej ocenie " system " jest racjonalny do pewnej granicy finansowej. Na przykładzie mzd 300 f4 idea Nynego jest bardziej racjonalna o ile racjonalność bywa " bardziej " . Dobieramy sprzęt do siebie a nie siebie do sprzętu. Nie zgadzam się z tezą że nie można dyskutować o cenie. Olympus odlatuje, nie pierwszy raz ( przypomnę cenę OMD M1).
    Czy racjonalność w doborze przedmiotów jest tylko przymiotem biednego czy powinnością etyczną wszystkich. Oto jest pytanie.

  10. #200
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Pozdor i mykam Chcę tylko pokazać jedno - rozmowy o cenie i prognozowanie co koncern powinien zrobić na podstawie lokalnych wrażeń z danego kraju mogą nijak się nie mieć do globalnego ujęcia sprzeaży. Może u nas się sprzeda tylko 5 takich obiektywów ale za to w innym kraju z jakiś przyczyn ludzie se je kupią nie czytając naszych porad ile powinno to szkło kosztować na wejściu
    Na cenę narzekania sa na całym świecie. Czytuję tez fora anglojęzyczne i tam twierdzą, że cena jest o 1000$ przesadzona.
    Ostatnio edytowane przez luc4s ; 6.01.16 o 13:30
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 866
    Ostatni post / autor: 28.06.15, 00:38
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:46
  3. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm -do u4/3
    By rodzyn in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 06:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.