Strona 103 z 110 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.030 z 1096

Wątek: Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie

  1. #1021
    Awatar rascal
    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Wejherowo
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam jestem nowy na forum i Z góry przepraszam bo nie wiem jak jeszcze się posługiwać stroną oraz zakładać nowe wątki. Do dnia dzisiejszego byłem użytkownikiem aparatu Panasonic gx7 z obiektywem Panasonic 20 mm F17 oraz Olympus 12 mm F2 Olympus 75 mm F18. Aparat spisuje się świetnie z tymi szkłami ostrzy idealnie Autofocus. Problem mam właśnie taki że zakupiłem nowe body Olympus em5 Mark 2 i jest problem z af w słabym oświetleniu. Nie wiem czy to nazwać słabo oświetlenie w pokoju koło 8:00 na 10 prób af trafił może z 2x . Gdzie Panasonic trafiał celnie w stu procentach nawet wieczorem przy nocnych zdjęcia. Jakiś miesiąc temu kupiłem też Olympusa ale wersje 10 Mark 2. Kupiłem po cenie okazyjnie żeby zarobić i kupić w piątkę. W momencie testu 10 miałem ten sam problem z autofokusem. Początkowo Myślałem że Wina leży po stronie obiektywów lecz w panasonicu nie było tego problemu każdy z obiektywów łapał Autofocus idealnie. Możliwe że miałem jakieś złe ustawienia Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat a obydwa aparaty są zachwalane. Poza tym wszystko działa świetnie A na pierwszym miejscu 5 osiowa stabilizacja. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź i pomoc

  2. #1022
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rascal Zobacz posta
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź i pomoc
    Czy jesteś absolutnie pewien, że problem nie leży w minimalnej odległości ostrzenia (nie jesteś zbyt blisko motywu) i aparat jest ustawiony w tryb automatycznego ustawiania ostrości - czy nie wybrałeś, przez przypadek lub nie ręcznego ustawiania ostrości?
    Czy pierścień ręcznego ostrzenia w 12/2 jest zamknięty?

    Tu na zdjęciu jest otwarty (i wtedy af nie działa)
    Autofokus w 12/2 działa super szybko, nawet nocą na słabo oświetlonym parkingu na Manhattanie (6400, 1/40, f/2.0) i w dodatku z EPM2.
    Czy jest dostateczny kontrast! pomiędzy motywem a tłem?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #1023
    Awatar rascal
    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Wejherowo
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wszystko ustawione jest jak powinno problem jest ten sam z Olympusem 75mm jak i panasoniciem 20mm jednak w tych ostatnich coś już lepiej łapie ale dalej na 10 razy może 3-4 złapie na P anasonicu gx7 za każdym razem w normalnych warunkach tzn na zew w ciągu dnia działa błyskawicznie

    ---------- Post dodany o 13:42 ---------- Poprzedni post był o 13:37 ----------

    Jak podlaczylem 12 mm odrazu po wyjęciu 5tki z pudelka i po zabawie działał wyśmienicie Ale jak próbowałem po 18 zrobić zdjęcie pleneru niebo zachmjrzone miałem problem gdzie przy P anasonicu problem nie występował nawet jak była 22-23 lapal af
    Panasonic GX7 & Olympus OM-D E-M1 ( O. 12mm f2 , O. 12-40mm f2.8 , P. 20mm f1.7 , O. 75mm f1.8 )

  4. #1024
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Ślepy strzał: spróbuj z inną kartą pamięci, najlepiej sformatowaną wcześniej w aparacie. Firmware w obiektywach i w aparacie najnowszy?

    EM5 - wer. 2.2
    12/2 - wer. 1.1
    75/1.8 - wer. 1.2
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #1025
    Awatar rascal
    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Wejherowo
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Karty były 3używane i odrazu formatowanie w aoaracie przed użyciem sandiska lexara oraz kingstona, jeśli chodzi o firmware to odrazu Tak zrobiłem właśnie jak pojawił się problem 75 miała najnowszy za to 12 miała starszy Ale nie pomoglo

    ---------- Post dodany o 14:09 ---------- Poprzedni post był o 14:03 ----------

    Najlepsze jest to ze jak włączę tryb filmowy i nagrywam film af działa perfekcyjnie nie istotne czy za dnia czy w słabszym świetle działa wręcz idealnie
    Panasonic GX7 & Olympus OM-D E-M1 ( O. 12mm f2 , O. 12-40mm f2.8 , P. 20mm f1.7 , O. 75mm f1.8 )

  6. #1026
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rascal Zobacz posta
    Karty były 3używane i odrazu formatowanie w aoaracie przed użyciem sandiska lexara oraz kingstona, jeśli chodzi o firmware to odrazu Tak zrobiłem właśnie jak pojawił się problem 75 miała najnowszy za to 12 miała starszy Ale nie pomoglo

    ---------- Post dodany o 14:09 ---------- Poprzedni post był o 14:03 ----------

    Najlepsze jest to ze jak włączę tryb filmowy i nagrywam film af działa perfekcyjnie nie istotne czy za dnia czy w słabszym świetle działa wręcz idealnie
    Nie mam pomysłu, trzeba poczekać aż pojawi się Jack.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #1027
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rascal Zobacz posta
    Najlepsze jest to ze jak włączę tryb filmowy i nagrywam film af działa perfekcyjnie nie istotne czy za dnia czy w słabszym świetle działa wręcz idealnie
    Dużo masz własnych nastaw w menu?
    Może warto mu zrobić factory reset?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #1028
    Awatar rascal
    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Wejherowo
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Właśnie ze nie odrazu był testowany na fabrycznych ustawieniach A potem znikome . Ledwo też udało mi się przywrócić fabryczne ustawienia poprzez kombinacje klawiszy bo w menu nie ma pełnego .

    ---------- Post dodany o 14:49 ---------- Poprzedni post był o 14:47 ----------

    Dziwne to jest bo za dnia jak się bawiłem w focenie działało wyśmienicie byłem tak zadowlony z zakupu Ale wieczorem niesmak taki miałem ze do 1-2 w nocy siedziałem a rano nie wyspany i dalej walka z tym i nic, jeśli wyxiagne dlon przed obiektyw to łapie af rękę Ale jak schowam to ma już problem to właśnie zauważyłem tez

    ---------- Post dodany o 14:52 ---------- Poprzedni post był o 14:49 ----------

    Tyle wydałem i już nie mam sil napisałem do Olympusa i odp ze nie możliwe żebym trafił dwa wadliwe produkty pod rząd :/ em10 m2 zamówiłem z dani w dobrej cenie z kitem A em5m2 mew euro rtv agd w pl
    Panasonic GX7 & Olympus OM-D E-M1 ( O. 12mm f2 , O. 12-40mm f2.8 , P. 20mm f1.7 , O. 75mm f1.8 )

  9. #1029
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    A jak ustawisz pokrętło na AUTO też nie pomaga?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  10. #1030
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Masz drugą oryginalną baterię?
    Sprób wyciągnąć na dłużej baterię, tak na 2 godziny. Kiedyś Jack tak komuś doradzał z dyktafonem.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Fujifilm X-Tx/X-Txx
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 649
    Ostatni post / autor: 16.04.23, 19:29
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.