Strona 101 z 110 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.010 z 1096

Wątek: Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie

  1. #1001
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    I liczysz,że tę stabilizację podzielą lub podwoją do tego zapisu?
    ?
    Jeżeli chodzi ci o szybszy zapis/zrzut danych to się nie martwię, jeśli chodzi ci o obietnicę z czasów premiery M5 II (hi-res z ręki) to nie mam bladego pojęcia co i jak tam wykombinują. Znacznie bardziej czekam na zapis rawów w .dng, najnowszy wizjer Epsona, brak mnożnika w trybie wideo (pomijam dodatkowy - trzeci mnożnik stabilizacji programowej) i 4K nie gorsze od G7 (zakładam, że nawet w M1 II nie dadzą UHD/60 kl./s).

    ---------- Post dodany o 10:46 ---------- Poprzedni post był o 10:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez zwiedzajNET Zobacz posta
    Patrząc na to wideo, wydaje mi się, że jest lepiej w e-m5 ii - są to inne szkła co prawda, ale jednak różnicę widać (przynajmniej dla mnie)
    Pamiętaj o dacie wykonania tego porównania względem późniejszych aktualizacji E-M1. Olympus podczas premiery aparatu nie traktuje jego specyfikacji jako zamkniętej. Inny słowy w kolejnych aktualizacjach oprogramowania sterującego aparatem (firmware) dodaje kolejne, istotne funkcjonalności (features).
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #1002
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Potrzebuję pomocy przy moim Em5 mark2. Nie wiem, czy coś źle ustawiam w opcjach ale nie mogę ustawić czasu wyłączania wizjer.. Większość zdjęć kadruje przez wizjer i wystarczy,że gdy nie patrzę przez wizjer ,niemal natychmiast wyłącza się on. Muszę przycisnąć lekko spust żeby mieć ponownie obraz. Wiem, ze jest to oszczędność energii, ale czy mozna gdzieś w opcjach ustawić czas po którym wizjer będzie się wyłączał?
    OM-D... Miałem...

  3. #1003
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elfior Zobacz posta
    ... Muszę przycisnąć lekko spust żeby mieć ponownie obraz. Wiem, ze jest to oszczędność energii, ale czy mozna gdzieś w opcjach ustawić czas po którym wizjer będzie się wyłączał?
    Z tego co wiem to Em5 mark2 ma czujnik zbliżeniowy oka i raczej nie ma potrzeby nic naciskać aby był obraz. Pewnie masz ten czujnik wyłączony. Czasu po którym wizjer się wyłącza raczej się nie ustawia. Nie wiem jak w M5 mark 2, w panasie G5 obraz pojawia się momentalnie w wizjerze przy zbliżeniu do niego oka.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #1004
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    I tu też tak jest. Problem polega na tym, że wizjer po odsunięciu oka szybko się wyłącza i tak jak pisałem, trzeba go uaktywnić naciskając lekko spust
    OM-D... Miałem...

  5. #1005
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elfior Zobacz posta
    I tu też tak jest. Problem polega na tym, że wizjer po odsunięciu oka szybko się wyłącza i tak jak pisałem, trzeba go uaktywnić naciskając lekko spust
    Powiedziałbym, że jest podobnie. U mnie też szybko się wyłącza po odsunięciu od oka i tak samo szybko się włącza po ponownym zbliżeniu do oka. Nie trzeba go dodatkowo uaktywniać naciskając spust. Sądziłem, że w OMD M5 2 jest tak samo. Choćby po takiej recenzji na optycznych gdzie piszą:
    "Bezpośrednio przy wizjerze znajduje się czujnik zbliżeniowy, który umożliwia automatyczne przełączanie podglądu z wyświetlacza na wizjer po przyłożeniu do niego oka"
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #1006
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Bo tak powinno by,, tak mialem w em5 mark 1. Nie wiem czy to kwestia ustawień bo czujnik mam włączony. Jak dziala lcd to po zbliżeniu następuje przełączenie, ale dalej jest tak jak opisałem wyżejj. Moze wlasciciel mark 2 się jakiś wypowie?
    OM-D... Miałem...

  7. #1007
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Strona 109 angielskiej instrukcji:



    Wychodzi na to, że możesz go tylko włączyć automatycznie, po zbliżeniu oka (tryb EVF Auto Switch = On), lub przełączać obraz między wizjerem, a ekranem przyciskiem |O| . - gdy EVF Auto Switch = Off.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	178401  
    pozdrawiam, Maciek (E-620+ E-PL6 + parę innych rzeczy)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    'Kochana Redakcjo, chcę grać jak Mozart. Jaki fortepian powinienem sobie kupić?'

  8. #1008
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ta,, tylko jeśli auto switch jest off, to przy otwartym lcd nie nastepuje przełączenie po zbliżeniu oka, lcd nie wyłącza się .W pozycji on jest ok, ale co z tego jak przy zamkniętym lcd wizjer zaraz się wyłącza
    OM-D... Miałem...

  9. #1009
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Gdy mam "Auto przełącznik EVF" włączony to przy odwróconym LCD wizjer sam się włącza po zbliżeniu oka i wyłącza po oddaleniu, nie trzeba nic naciskać. Przy widocznym LCD to nie działa co mnie czasem wkurza, w EM5 mk1 było inaczej.

    ---------- Post dodany o 16:46 ---------- Poprzedni post był o 16:43 ----------

    Cytat Zamieszczone przez elfior Zobacz posta
    W pozycji on jest ok, ale co z tego jak przy zamkniętym lcd wizjer zaraz się wyłącza
    ale jak zbliżasz oko to się przecież włącza, przynajmniej u mnie, więc nie wiem w czym problem.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  10. #1010
    | OlyJedi Awatar elfior
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    z winnego grodu :)
    Posty
    181
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Problem w tym, że u mnie tak nie jest,.. Lcd zamknięty - wizjer po odsunięciu oka wyłącza się i mimo że oko sie zbliża, nie włącza się. Trzeba nacisnąć lekko spust. Po odsunięciu oka, po chwili słychać ciche "pyknięcie", tak jakby coś się wyłączyło. Jaśniej wytłumaczyć juz nie potrafię
    Podsumowując :
    -robię zdjęcia przy użyciu wizjera
    -lcd zamknięte, nie używane
    -po zrobieniu zdjęcia odsuwam oko
    - po kilku sekundach słychać pykniecie
    - po ponownym zbliżeniu oka, wizjer jest wygaszon,, muszę nacisnąć spust zeby wizjer znowu się włączył
    Ostatnio edytowane przez elfior ; 17.07.16 o 17:10
    OM-D... Miałem...

Podobne wątki

  1. Fujifilm X-Tx/X-Txx
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 649
    Ostatni post / autor: 16.04.23, 19:29
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.