Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 268

Wątek: Co skopałem ?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Co skopałem ?

    Doszedłem do wniosku, że pasowało by posłuchać waszych rad i opinii.
    Zapraszam.
    ps. można grzebać do woli
    Na początek coś z bliska.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy4.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	138897
    Ostatnio edytowane przez sepi19 ; 12.01.15 o 18:03
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    nie wiem co skopałeś więc nie wiem czy mogę napisać że podoba mi się ten kadr.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Po wieloletniej zabawie zauważyłem, że kolor żółty i czerwony bardzo łatwo łapią przepał.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Na początek uwaga dotycząca nazwy wątku. Obecnie sugeruje ona, że należy się doszukiwać wad w zdjęciach, które w nim pokażesz. Mówiąc inaczej, nastawia negatywnie. A chyba nie o to Ci chodzi? Jeśli jest to wątek, w którym chcesz pokazać zdjęcia i usłyszeć opinie, nadaj mu odpowiedniejszą, bardziej pozytywnie nastrajającą nazwę. Nie pozwalaj ludziom z góry zakładać, że z pewnością coś skopałeś

    Odnośnie zdjęcia, motyw fajny, choć niewątpliwie nie rzadki. Pobawiłbym się kadrowaniem, tak żeby nie umieszczać żółtych pręcików w samym środku. Może udałoby się stworzyć ciekawy graficznie obraz zmieniając delikatnie punkt widzenia tak, aby pręciki znalazły się bliżej lewego dolnego mocnego punktu. Zawijas z płatków, w którym się znajdują tworzy ciekawy wzór, mógłby zamknąć kadr z lewej, natomiast z prawej pewnie dałoby się wyczarować trochę ciekawy linii poza ostrością. Pobaw się tym trochę.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #5
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    nie wiem co skopałeś więc nie wiem czy mogę napisać że podoba mi się ten kadr.
    Dzięki Jan_S, miło usłyszeć w pierwszej opinii

    ---------- Post dodany o 16:53 ---------- Poprzedni post był o 16:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Po wieloletniej zabawie zauważyłem, że kolor żółty i czerwony bardzo łatwo łapią przepał.
    Zgadzam się z Tobą, przepały w kolorach łatwo zlapać i ciężko się ich ustrzec. Starałem się troszke je przygasić w HSLu, jednak całkowicie nie udało mi się ich pozbyć.

    ---------- Post dodany o 17:02 ---------- Poprzedni post był o 16:53 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Na początek uwaga dotycząca nazwy wątku. Obecnie sugeruje ona, że należy się doszukiwać wad w zdjęciach, które w nim pokażesz. Mówiąc inaczej, nastawia negatywnie. A chyba nie o to Ci chodzi? Jeśli jest to wątek, w którym chcesz pokazać zdjęcia i usłyszeć opinie, nadaj mu odpowiedniejszą, bardziej pozytywnie nastrajającą nazwę. Nie pozwalaj ludziom z góry zakładać, że z pewnością coś skopałeś

    Odnośnie zdjęcia, motyw fajny, choć niewątpliwie nie rzadki. Pobawiłbym się kadrowaniem, tak żeby nie umieszczać żółtych pręcików w samym środku. Może udałoby się stworzyć ciekawy graficznie obraz zmieniając delikatnie punkt widzenia tak, aby pręciki znalazły się bliżej lewego dolnego mocnego punktu. Zawijas z płatków, w którym się znajdują tworzy ciekawy wzór, mógłby zamknąć kadr z lewej, natomiast z prawej pewnie dałoby się wyczarować trochę ciekawy linii poza ostrością. Pobaw się tym trochę.
    Dzięki Eddie za uwagę na temat tytułu. Celowo taki tytuł dałem ponieważ chcę właśnie wady i błędy zobaczyć i w rezultacie je poprawić przy nastepnych kadrach. Można spokojnie po moich zdjęciach "jechać" ile wlezie. Mam wiele dystansu do siebie i moich zdjęć. Nie krępować się
    Co do innego kadrowania, wieczorem przekadruję i wrzucę do porównania
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  6. #6
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Przekadrowane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy5.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	138910
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Doszedłem do wniosku, że pasowało by posłuchać waszych rad i opinii.
    Zapraszam.
    ps. można grzebać do woli
    Na początek coś z bliska.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy4.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	138897
    Pokarze Ci grzebnieta wersje i opisze co MOIM ZDANIEM nie tak do konca dobrze zrobiles.
    Czerwien w Twojej wersji "swieci" wraz z zoltym.Ja w swojej dodalem do czerwieni czarnego koloru.Do zoltego dodalem zoltego i lekko ocieplilem.Staralem sie pedzlem z farba usunac przepaly na precikach.
    Wyostrzanie w Twojej wersji mialo jeden parametr zbyt duzy.Chyba chodzilo o wielkosc krawedzi-tak mysle,ale moge sie mylic.Popatrz na powierzchnie wokolo precikow.Jakies dziwne kolorowanki powychodzily.Ja te miejsca wzielem i drobnym pedzelkiem rozmylem.
    Poprzez nieodpowiednie wyostrzanie uzyskales dziwny szum na gladkich powierzchniach.Ja dodatkowo odszumowalem to zdjecie i na masce zamalowalem same krawedzie.Pozniej gradientem z lewej do prawej pokombinowalem aby uzyskac jakas glebie i odzyskac swiatlo.Czy mi sie udalo to nie mi oceniac.
    Na koncu pozmienialem jasnosc i kontrast,idac w strone takiej "tajemniczosci "
    A wyszlo to mi tak.Załącznik 138911Porownaj ze Swoja wersja i sam ocen czy cos spsules czy ja jeszcze spsulem do konca.Nie ingerowalem w kadrowanie.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Przekadrowane
    I jak sądzisz, chyba lepiej, co?
    A powiem Ci, że jeszcze lepiej by było, gdybyś miał możliwość zrobienia tego zdjęcia raz jeszcze, dając tym razem więcej przestrzeni po prawej stronie. Ale to już tak na przyszłość.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  9. #9
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Dzięki Panowie. Teraz patrzę na to zdjęcie juz zupełnie inaczej. Przyznam się szczerze, że trochę leń ze mnie wyszedł i skleiłem go z Jpegów. Przysiądę nad Rawami i postaram się coś "ukleić" staranniej.
    Mirek, dużo lepiej od mojej wersji jeśli chodzi o ostrość i kolory, natomiast jak na mój gust, ciut za ciemna tonacja. Na pewno zgubiłem gdzieś, i nie było to celowe, ten delikatny czarny aksamit, który jest na płatkach gwiazdy betlejemskiej.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    ten delikatny czarny aksamit, który jest na płatkach gwiazdy betlejemskiej.
    Ten aksamit uzyskasz swiatlem bocznym,wieksza glebia.A pozniej i odpowiednia obrobka.
    Co do jasnosci to masz racje.Mozna bylo to jasniej pokazac.
    Postaraj sie dalej troche odejsc i z jednego kadru uzyskac to co chcesz.Wiem,ze to mozliwe w tym kwiatku bo maly to on nie jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.