Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Ciekawostka do makro - ale... czy praktyczna?

  1. #51
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Z reki przy 2:1 to trza juz by koniecznie blyskac i jednak opierac o cos sprzet.

    Tymczasem dla leniwych mala kompilacja, by calego watku nie orac


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #52
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Niekoniecznie chodziło mi on skalę 2:1. Choć zanabyłem 60/2.8 i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

  3. #53
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.876
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    Choć zanabyłem 60/2.8 i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.
    Wszystko zależy od oczekiwań. ZD60 wprawdzie nie da Ci skali 2:1 ale jest obiektywem systemowym - przenoszącym pełen komplet informacji i sterowanie z korpusu. Venus ma jedynie bagnet micro 4/3, ale bez jakichkolwiek styków. Nie będzie działał AF (kiedyś przy makro nie używałem, ale w przypadku połączenia ZD-60 z EM-5 AF spisuje sie na tyle dobrze, że zacząłem niekiedy używać ustawiając przed kadrowaniem zmniejszony punkt ostrości tam, gdzie będę chciał mieć w kadrze oko modela - w przypadku ruchomych motywów rezultat jest nadspodziewanie dobry - mam większy procent zdjęć z trafioną ostroscią niż w przypadku ostrzenia manualnego). Przysłonę też będziesz musiał przymykać manualnie pierscieniem na obiektywie (w przypadku bezlusterkowca to na szczęście dużo mniejszy problem niż przy lustrzance). A skalę odwzorowania w pzrypadku ZD-60 możesz zwiekszyc dokładająć makrokonwerter Raynoxa lub pierścienie pośrednie. Oczywiscie jest to mniej wygodne niż mozliwość przeostrzenia jednym ruchem pierścienia ze skali 2:1 na zdjęcie odległego motywu, ale - coś za coś. ZD60 jest też znacznie mniejszy i lżejszy od Venusa. Najlepiej mieć oba (i tragarza do noszenia walizek z ekwipunkiem jeśli tę zasadę bedziemy konsekwentnie stosować do całości sprzętu fotograficznego).
    A jeśli chodzi o moje preferencje - gdybym nie miał jeszcze obiektywu makro do micro 4/3 i miał wybierać spośród tych dwóch - wybrałbym ZD60. Aktualnie ZD60 już mam, w najbliższej przyszłości Venusa nie dokupię, ale nie wykluczam, że kiedyś na niego się skuszę.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #54
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Venus'a nie produkuja na mocowaniu m4/3, jest tylko adapter do niego umozliwiajacy podpiecie z jakiegos mocowania z duzych systemow.

    Osobiscie jak mialbym priorytetyzowac zakupy to jako pierwszy zanabylbym mZD60 macro, i jednak na drugim miejscu Venus'a.


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  5. #55
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Mam nadzieję że olympus nie zapomni o makrowcach i wyprodukuje coś w stylu 100 lub 150 makro...

  6. #56
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.876
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Venus'a nie produkuja na mocowaniu m4/3, jest tylko adapter do niego umozliwiajacy podpiecie z jakiegos mocowania z duzych systemow.
    Masz rację - dzięki za sprostowanie. Ale w niczym nie wpływa to na reszte mojej wypowiedzi - zresztą co do wniosków końcowych jesteśmy chyba zgodni - Venus jest fajny, ale jednak ZD60 miałby podczas tworzenia systemu na naszej liście zakupowej wyższy priorytet.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. praktyczna porównywarka techniczna
    By ehosonda in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 19:26
  2. ciekawostka - pęknięty 30D
    By KaarooL in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19.09.07, 14:19
  3. Ciekawostka
    By kondi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 24.12.04, 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.