Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: SP-510 UZ prosze o opinie...

  1. #1
    Awatar Marcin11
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    SP-510 UZ prosze o opinie...

    Aparat już kupiłem, jak na razie jestem bardzo zadowolony, szukałem jakiegoś uniwersalnego aparatu w dobrej cenie. Proszę Was o opinie, czy dobrze wybrałem i radę na co zwrócić uwagę przy robieniu zdjątek ?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Re: SP-510 UZ prosze o opinie...

    Cytat Zamieszczone przez Marcin11
    Aparat już kupiłem [ciach]Proszę Was o opinie, czy dobrze wybrałem[ciach]?
    Chyba trzeba było zapytać przed zakupem...
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Re: SP-510 UZ prosze o opinie...

    Cytat Zamieszczone przez Marcin11
    na co zwrócić uwagę przy robieniu zdjątek ?
    Na kompozycję, kadrowanie, światło...? ;-)

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Wazny tez jest dekielek na obiektywie.Trzeba zdjac przed foceniem

  5. #5
    Awatar Marcin11
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Widzę, że zrobił się mały problem, albo powód do żartów z mojego pytani.... choć nie wiem dlaczego, widać nie o wszystko jednak można spytać, bo zostanie się mało poważnie potraktowanym. W każdym razie DZIęKUJĘ za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Oleryk
    Gość
    Maecin, nie przejmuj się, przeczytaj dokładnie instrukcję i zajmij się fotografowaniem.
    Jak coś tu wstawisz, to Ci skomentują.
    Twoje pytanie jest na tyle nieprecyzyjne, ze sam miałem ochotę dopisać coś dowcipnego

  7. #7
    Awatar Marcin11
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oleryk pewnie masz racje, następnym razem będę bardziej precyzyjny.musicie wybaczyć początki bywają trudne a jak zapewne wiecie jestem tu nowy.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marcin11
    Oleryk pewnie masz racje, następnym razem będę bardziej precyzyjny.musicie wybaczyć początki bywają trudne a jak zapewne wiecie jestem tu nowy.
    Ale ja nie żartowałem!

    A dekielek zdejmiesz i tak, bo inaczej nie będziesz widział nic na ekraniku aparatu.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lgrabun
    Cytat Zamieszczone przez Marcin11
    Oleryk pewnie masz racje, następnym razem będę bardziej precyzyjny.musicie wybaczyć początki bywają trudne a jak zapewne wiecie jestem tu nowy.
    Ale ja nie żartowałem!

    A dekielek zdejmiesz i tak, bo inaczej nie będziesz widział nic na ekraniku aparatu.
    Ja tez nie zartowalem.Dwa lata temu pozyczylem corce aparat (coolpix8800)na urlop .Po powrocie zakomunikowala mi,ze aparat popsuty-Nie ma obrazu w wizjerze,meniu sie wyswietla.Winny byl dekielek.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witaj! i .... nie przejmuj się. Chłopaki pewnie zestressowani i tyle
    Jakoś tak się przyjęło że kompakty na początku traktuje się pogardliwie, ale po pewnym czasie każdy posiadacz wielkiej lustrzanki i zestawu szkieł kupuje sobie mały kompakt - bo często jest to wygodniejszy sprzęt.
    Masz bardzo fajny aparat - hybrydę, możesz przy jego pomocy wiele się nauczyć i osiągnąć.
    Na początek proponuję usiąść spokojnie i przestudiować z aparatem w ręku instrukcję obsługi. Raz - poznasz możliwości i dwa - dowiesz się sporo o metodach fotografowania w różnych warunkach (a sporo takich informacji jest w instrukcji).

    Jest kilka parametrów które należy ustawić aby zdjęcie "dobrze wyszło" - są to:
    wielkość przesłony, czas naświetlania, czułość ISO. Dodatkowo masz zmianę ogniskowej obiektywu (zoom) i wbudowaną lampę błyskową.
    Jak pewnie już wiesz, jest kilkanaście programów tematycznych gdzie producent zakłada pewne ustawienia - zależnie od sceny i warunków. Zrób kilka zdjęć i zobacz na podglądzie jak aparat ustawił parametry. Potem dla tej samej sceny zmień tryb na A, S, M i popatrz co się dzieje gdy zmieniasz jakąś wartość.
    Oglądając zdjęcia na ekranie komputera widzisz jak aparat "wyprodukował" obrazek w formacie .jpg - zmień w aparacie tryb zapisu na RAW i "wywołaj" to za pomocą dołączonego programu Olympus Master - zobaczysz różnicę.

    Kup sobie jedną lub kilka książek, skąd dowiesz się m.in. o zasadach ekspozycji, kadrowania, poznasz tzw. złoty podział i często między wierszami wyczytasz - jak robić zdjęcia naprawdę ciekawe i zmuszające do zastanowienia. Przypomnij sobie które z oglądanych zdjęć mistrzów skupiło Twoją uwagą dłużej ....

    Bądź systematyczny i cierpliwy - a w pewnym momencie cała ta zabawa dostarczy Ci niezłej satysfakcji i zadowolenia. Równolegle oglądaj zdjęcia innych i jak zobaczysz coś fajnego, to pomyśl jak Ty mogłbyś zrobić podobnie, jak ustawić aparat, etc.

    Jeśli znasz kogoś bardziej doświadczonego od siebie - podpytaj się i obserwuj jak on robi zdjęcia (ale tutaj musisz już znać wszystkie możliwości swojego aparatu).

    Jeśli nauczysz się trochę robić zdjęcia, wśród najbardziej ciekawych wg. Ciebie wybierz jedno, dwa i wrzuć na forum do oceny. Krytyki nie bierz do siebie, tylko do swojego warsztatu który staraj się zawsze doskonalić.

    ....
    o rany - chyba napisałem wstęp do pracy "Master of Photography"

Podobne wątki

  1. Proszę o opinie i ocene
    By Axel in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14.04.10, 09:09
  2. A może jakiś konkurs? PROSZĘ O OPINIE
    By sebastan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14.11.04, 23:59
  3. Premiera na forum - prosze o opinie
    By marcin_marcin in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.10.04, 16:06
  4. Proszę o opinie użytkowników Olka c750
    By Jarek17 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3.10.03, 09:45
  5. OLYMPUS C-5050? Proszę o OPINIE.
    By artfotomedia@wp.pl in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.04.03, 09:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.