Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: E-30 - front focus po upadku aparatu

  1. #11
    Awatar szuman
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    28
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Zapytaj w serwisie Olympusa może potraktują Cię jak Klubowicza i zaproponują wymianę na M10.
    Za dobrze by było Z resztą co ja bym z tym M10 robił? Przesiadki na m4/3 nie mam w planach.

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    To teraz dogadać sie z jakas firma produkujaca filtry UV i zrob im reklame.. jak to filtr uratowal Ci obiektyw i dlatego warto je kupowac
    No to teraz Cię zaskoczę: gdyby nie pomysł z filtrem, to straty zapewne byłyby mniejsze Normalnie noszę osłony przeciwsłoneczne - bez względu na to gdzie, co i w jakich warunkach fotografuję. Zakładam je właśnie dla ochrony. Raz mi w identycznej sytuacji uratowały sprzęt, amortyzując uderzenie w twarde podłoże i "odbijając" aparat w bok (listki tulipana jakąś tam sprężystość mają). Tym razem jakieś licho mnie podkusiło, żeby nie brać tulipana, tylko założyć filterek. Bo ładniej i bardziej stylowo, a miał to być rekreacyjny wypad. No i d**a - 2:0 dla pecha
    Ostatnio edytowane przez szuman ; 30.12.14 o 16:46
    Kilka puszek, trochę szkieł i lamp oraz kupa drobiazgów i zapał, by to wszystko nie leżało bezczynnie.
    Zapraszam - Marcin Szumański - fotografia, reklama, doradztwo

  2. #12
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Na stronach Klubu czytałem że Olympus zaproponował w zamian za naprawę wymianę korpusu E510 na M10.
    Spróbuj to nie boli. Jeśli nie wiesz co zrobić z M10 - to dziewczęta i chłopacy podpowiedzą

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    O! Ja mam to samo. Się ostrzy normalnie, a on daje ostrość przed. Albo za, nie pamiętam hihihihihihi, bo już dawno nie fotografowałem. Tak już ze trzy lata się bujam, ale przywykłem i ciut przestawiam ostrość przy robieniu ujęcia coby potem dobrze było. ino ja manualnie cały czas ostrzyłem (yashma 300/2. to i specjalnego problemu nie było
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  4. #14
    Awatar szuman
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    28
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Na stronach Klubu czytałem że Olympus zaproponował w zamian za naprawę wymianę korpusu E510 na M10.
    Spróbuj to nie boli. Jeśli nie wiesz co zrobić z M10 - to dziewczęta i chłopacy podpowiedzą
    Nie jestem klubowiczem, a sępić nie chcę. Sami nie zaproponowali Chyba, że jest jakieś magiczne hasło, którego trzeba użyć :P
    Kilka puszek, trochę szkieł i lamp oraz kupa drobiazgów i zapał, by to wszystko nie leżało bezczynnie.
    Zapraszam - Marcin Szumański - fotografia, reklama, doradztwo

  5. #15
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szuman Zobacz posta
    Nie jestem klubowiczem, a sępić nie chcę. Sami nie zaproponowali Chyba, że jest jakieś magiczne hasło, którego trzeba użyć :P
    Hasło było chyba takie jak w Seksmisji

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    64
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Przyznaję się, że nie czytałem wszystkich wątków w temacie, ale dla potomnych z moich doświadczeń :

    1. Pojawienie się duszków lub ciemnych smug na zdjęciach = padnięta migawka (po odkręceniu obiektywu widać listek migawki przesłaniający matrycę)
    2. ciemność w wizjerze - padnięta przesłona (zablokowane listki przesłony - widać malusieńką dziurkę po zaglądnięciu w obiektyw)
    3. problem z ustawieniem AF w dużych puszkach (ew. E-m1), fafrochy na detekorze fazowym -> odkręcić szkło, detektor jest pod lustrem pryzmatu, na podłodze body, przed matrycą

    nawiązując do ww. usterek, przyczyn możesz mieć dwie :
    I. przesunięcie się lustra, matrycy lub detektora fazowego - polecam zadzwonić do serwisu ok! w gdańsku, bo wiem z doświadczenia, że takie błędy korygują.. pozdrowienia dla chłopaków!
    II. uszkodzenie silnika/położenia szkła fokusującego w obiektywie -> można być kamikadze i próbować samemu rozkręcić obiektyw -> polecam kupić heliosa-44 i popróbować na takim szkiełku, należy uważać by nie zmazać powłok na wewnętrznych soczewkach (tak sobie wyczyściłem jupitera 90 ... ;((((((((((((( )

    pozdrawiam

    King
    ____________________
    Olympus + FLki

Podobne wątki

  1. Problem z E-510 po upadku, proszę o pomoc.
    By krobiak1981 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.03.13, 20:11
  2. Usterka po upadku (chyba)
    By pakito in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.05.11, 19:41
  3. E-500 po upadku
    By Ginger168 in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 8.07.10, 22:41
  4. po upadku nie działa lampa błyskowa
    By piotreks in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.01.05, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.