Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Czy warto kupić E-510 mając E-500?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Czy warto kupić E-510 mając E-500?

    Witam,
    chciałbym prosić o pewnego rodzaju sugestię czy też może takie ogólne wypowiedzi, nawet i te bardzo subiektywne.

    Chodzi mi o problem, na razie czysto akademicki, ale który być może stanie się problemem realnym. Dużo zależy od wypowiedzi w tym wątku Mianowicie - czy mając puszkę E-500 warto przesiadać się na E-510?

    Zaznaczam, że szukałem odpowiedzi, niestety wątki głównie koncentrują się na zagadnieniach "czy wybrać E-510 czy może Canona" albo "w czym E-500 lepszy od E-330", a to nie do końca to o co mi chodziło.

    W E-510 pociąga mnie głównie stabilizacja, która ponoć działa bardzo sympatycznie i w wielu warunkach byłaby dla mnie może i nawet czymś w rodzaju zbawienia Nie tak bardzo znowu zależy mi z kolei na bajerach typu LiveView. Natomiast waham się być może głównie dlatego, że słyszałem (albo mi się tak tylko wydawało...) jakieś negatywne wypowiedzi dotyczące matrycy w E-510. Czy się przesłyszałem?

    Nie używam wysokiego ISO, albo używam go sporadycznie. Więc zakres 100-400 jest dla mnie w 95% wystarczający, czasami użyję 800.

    Za wszelkie odpowiedzi w jakikolwiek sposób naprowadzające na rozwiązanie problemu z góry dziękuję

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Re: Czy warto kupić E-510 mając E-500?

    Cytat Zamieszczone przez raven66
    Witam,

    W E-510 pociąga mnie głównie stabilizacja, która ponoć działa bardzo sympatycznie i w wielu warunkach byłaby dla mnie może i nawet czymś w rodzaju zbawienia Nie tak bardzo znowu zależy mi z kolei na bajerach typu LiveView. Natomiast waham się być może głównie dlatego, że słyszałem (albo mi się tak tylko wydawało...) jakieś negatywne wypowiedzi dotyczące matrycy w E-510. Czy się przesłyszałem?

    Nie używam wysokiego ISO, albo używam go sporadycznie. Więc zakres 100-400 jest dla mnie w 95% wystarczający, czasami użyję 800.
    E-500 jest udanym aparatem. Skoro nie używasz wyższego ISO to i stabilizacja może Ci się średnio przydać, chyba, że dużo fotografujesz na długich ogniskowych. Matryca w E-510 mniej szumi ale ponoć ma mniejszą rozpiętość tonalną. E-500 z matrycą Kodaka to świetna kolorystyka... Mając dylemat podobny do Twojego zamieniłem E-500 na E-330, z tym, że zależało mi na LV i E-330 lepiej się trzyma... Jestem zadowolony ale IMHO E-500 czasem dawał lepsze kolory. Na wysokim ISO nie robię więc szum to dla mnie nieistniejący problem. W Twojej sytuacji bym się zastanowił i chyba raczej poszedł w zakup dodatkowej optyki - nie wiem jakie szkła masz teraz ale IMHO lepsze szkło więcej wniesie niż zmiana E-500 na E-510...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Szkło szkłem, bo w grudniu zakupowywuje 14-54, które myślę na jakiś czas rozwiąże problemy z kitowym 14-45. Myślę tutaj jednakowoż bardziej o właściwościach samej puszki.

    Zgadzam się że E-500 to fajna zabawka. Pytanie tylko, czy po prostu warto - mając teoretycznie możliwość - wymienić go na "nowszy model"?

    E-330 nie chcę - dylemat miałem przy wyborze i właśnie między E-330 a E-500 wygrał E-500. Głównie z powodu ciemniejszego wizjera E-330 (jak dla mnie) i fatalnego wyglądu. Tak, wiem, że nie dla wyglądu się kupuje aparat, ale mnie jakoś tak strasznie odpychał...

    A odnośnie stabilizacji - ja się nie znam, lajkonikiem jestem, więc sorry jeśli teraz będę głosił jakieś herezje. W razie czego Młot na Czarownice się na mnie znajdzie jakiś
    A poważnie - czy to nie jest tak, że właśnie stabilizacja by się przydała, by wykorzystać niższe ISO przy słabszych warunkach oświetleniowych, żeby nie używać np. ISO 800 a tylko ISO 320 załóżmy?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Plusy przemawiające za wymianą E-500 na E-510 to :
    - lepsza obudowa E-510
    - stabilizacja
    - LV (jak ktoś lubi)

    Minusy :
    - mniejszy DR od E-500 - ponoć ? (???)

    Generalnie, ja bym wymieniał tylko przy nadarzających się okazjach cenowych.

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez raven66
    A odnośnie stabilizacji - ja się nie znam, lajkonikiem jestem, więc sorry jeśli teraz będę głosił jakieś herezje. W razie czego Młot na Czarownice się na mnie znajdzie jakiś
    A poważnie - czy to nie jest tak, że właśnie stabilizacja by się przydała, by wykorzystać niższe ISO przy słabszych warunkach oświetleniowych, żeby nie używać np. ISO 800 a tylko ISO 320 załóżmy?
    Generalnie tak jest. Z tym, że stabilizacja nie załatwi wszystkiego. Użyjesz niższego ISO - wydłuża Ci się czas naświetlania. Co z tego, że fota nie będzie przez Ciebie ruszona i efekt będzie w jakimś stopniu taki jak ze statywu skoro owo wydłużenie czasu spowoduje rozmazanie w pewnym stopniu ruchomych obiektów a nawet poruszających się ludzi? Oczywiście nie neguję stabilizacji - fajna funkcja, czasem nawet to wydłużenie czasu będzie na plus dla danego motywu - czasem nie. Oczywiście przy teleobiektywach stabilizacja jest bardzo OK..., w innych sytuacjach - to zależy...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    ja tylko żeby podniecić dyskusję: ktoś mierzył/widział ten mniejszy DR? czy to tylko gadanie...
    Stabilizacja pozwoli Ci zejść z wysokiego ISO - mało tego, te wysokie ISO jest naprawdę mierzalnie i wizualnie lepsze niż w E-500.
    Nie zapominajmy też o szybkości tego sprzętu, przy nim E-500 to wół przy zrzucie z bufora...

  7. #7
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor
    Generalnie, ja bym wymieniał tylko przy nadarzających się okazjach cenowych.
    No właśnie...

    Miałbym możliwość wymiany na nowe body E-510 za kwotę około 1500 zł.
    Dodatkowo, jeśli to co podają tutaj jest prawdą, to z tego cashbacku miałbym jeszcze zwrot 360 zł.

    Czy przy takim założeniu warto się już wtedy pokusić?


    Cytat Zamieszczone przez lessie
    ja tylko żeby podniecić dyskusję: ktoś mierzył/widział ten mniejszy DR? czy to tylko gadanie...
    Stabilizacja pozwoli Ci zejść z wysokiego ISO - mało tego, te wysokie ISO jest naprawdę mierzalnie i wizualnie lepsze niż w E-500.
    Nie zapominajmy też o szybkości tego sprzętu, przy nim E-500 to wół przy zrzucie z bufora...
    Ano właśnie - ja tylko słyszałem opinie o gorszej matrycy. Ale jak to jest naprawdę, nie mam pojęcia, stąd moje pytanie.

  8. #8
    Oleryk
    Gość
    Jeśli nie stać Cie na E-3 (jak mnie ) to bierz E-510, to przede wszystkim nowa konstrukcja iwłaśnie ta stabilizacj w korpusie. LV też się przydaje, docenisz to.
    Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj.
    W przyszlym roku chyba będa jakies puszki Olka ześredniej półki.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Oleryk
    W przyszlym roku chyba będa jakies puszki Olka ześredniej półki.
    Chcesz wywołać zamieszki?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jakie zamieszki , ja tez jestem tego zdania...
    /*...................*/
    /* ...........................*/

Podobne wątki

  1. m42 - co warto kupić?
    By TOKIN in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.02.11, 01:44
  2. E-600 - warto kupić?
    By macieknr1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20.07.10, 10:21
  3. Nikon D60 czy warto kupić?
    By nihonjin in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28.09.09, 10:23
  4. Czy warto kupić E-400?
    By ka_thy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 07:54
  5. czy warto kupić...
    By xtomi in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 04:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.