Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwne zachowanie lampy Metz

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria

    Dziwne zachowanie lampy Metz

    Witam

    problem dotyczy E-M5 we współpracy z Metz 36 AF-5: ostatnio robiłemfoty pomocy do terapii mojego syna i zauważyłem, że zdjęcia są bardzo mocno prześwietlone na zmianę z niedoświetlonymi, prawidłowe też się trafiały ale czasem dopiero po kilku z kolei zepsutych. Przetarłem styki w lampie i stopce ale bez zmian. Problemu nie było z lampą dołączoną do aparatu. Zauważyłem, że błędy częściej są gdy palnik jest ustawiony w górę, ale na wprost też nie jest bezproblemowo.
    Jakieś sugestie gdzie może tkwić problem? niestety nie mam możliwości przetestowania puszki z inną lampą (chyba, że ktoś z Trójmiasta przeczyta i pomoże)

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Lampę w jakim trybie działania ustawiasz? Nie włączyłeś kompensacji błysku?
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Tryb lampy ustawiony w aparacie sprawdzę wieczorem, z tego co pamięta jest na auto, aparat na priorytecie przysłony, kompensacja błysku była ale cały czas ta sama.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wszelka automatyka ma sens jeśli lampa jest na sankach i bezpośrednio oswietla fotografowany obiekt. W pozostałych sytuacjach zdecydowanie wygodniejszy jest tryb manualny. Ustawienie lampy zajmie Ci minutę i wszystkie zdjęcia będą udane, rozwiązywanie obecnego problemu zajmie Ci kilka dni, a następnym razem i tak nie zagwarantuje Ci 100% sukcesu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Dotychczas zawsze działało, lampę mam już chyba 2 lata i pierwszy raz coś takiego się zdarzyło.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Skierniewice
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    podobny efekt miałem przy wspólpracy zdalnie wyzwalanej lampy razem z żarówkami błyskowymi, a czasem i też ze światłem stałym w trybie TTL lampa się gubi, i tak ustawia błysk jak akurat pomierzy światło...
    jedyne wyjście przełaczyć na manual - pewne i niezawodne

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Mam problem z moim Metzem 36 AF-4. Lampa raz nie odpala, czasami odpala z minimalnym błyskiem i niedoświetla, czasami błyska na full i całość prześwietla a czasami jest jak powinno być. Baterie naładowane, czyściłem styki, próbowałem różnych ustawień - ale to i tak bez sensu, bo wcześniej działała normalnie.

    Z tego co wyczytałem w sieci o podobnym zachowaniu lamp to może być koniec palnika. Mógłby ktoś to potwierdzić albo zaprzeczyć?
    Da się wymienić palnik (w znaczeniu gdzieś kupić)? Obszukałem internety ale nie znalazłem części zamiennych do tego Metza.

Podobne wątki

  1. dziwne zachowanie EM5
    By yamada in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 14.11.14, 10:21
  2. Dziwne zachowanie OM-D E-M1
    By Namor1 in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 21.01.14, 20:20
  3. Dziwne zachowanie aparatu...
    By seta_lp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.06.06, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.