Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Nowy firmware

  1. #21
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Który to producent do starego sprzętu dodaje nowe funkcje zamiast promować nowe modele?
    Pentax. I to czasaem dosć istotne funkcje - np. w K10D aktualizacja firmware umożliwiła sterowanie zewnętrzną lampą błyskową przez wbudowaną z pomiarem błysku przez obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 18.11.14 o 01:13
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #22
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Dzięki za te uwagi o pentaxie, fuji i nikkorze 35
    Jak widać można i sprzedawać taniej i lepiej dbać o starszy sprzęt.

    Przyznam się że zupełnie nie rozumiem podejścia takich użytkowników forum, którzy za swoje (niemałe) pieniądze wola dostawać mniej niż więcej........
    Ja uważam, że skoro kupiłem topowy aparat firmy, to należy mi się pełne programowe wsparcie od firmy chociaż przez czas produkcji modelu. Przecież ten nowy firmware ma tylko umożliwiać tylko wciskanie nowego drogiego obiektywu..........

    PS. Uśmiałem sie nieco, z ciekawości zajrzałem do profilu na punkty dla użytkownika (które zresztą olewam totalnie)
    Minusowe punkty dostaje się tutaj za polemikę z wszystkowiedzącym czy za krytykowanie boga OLYMPU?

    tak z ciekawości pytam
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 18.11.14 o 00:57

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    No właśnie topowy EM1 otrzymał nowe funkcje..
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Przyznam się że zupełnie nie rozumiem podejścia takich użytkowników forum, którzy za swoje (niemałe) pieniądze wola dostawać mniej niż więcej........
    No ale kto tak twierdzi?


    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Ja uważam, że skoro kupiłem topowy aparat firmy, to należy mi się pełne programowe wsparcie od firmy chociaż przez czas produkcji modelu.
    Też tak uważam... tylko że wsparcie to usuwanie błędów i niedoróbek, poprawa współpracy z osprzętem itp.
    Natomiast dodawanie nowych funkcji - wykraczających poza instrukcję obsługi - wsparciem już nazwać nie można i żaden producent nie ma obowiązku ich dodawać...

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    No właśnie topowy EM1 otrzymał nowe funkcje..
    EM-5 też - a nie musiał...

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    był wczoraj u nas w firmie "pan od drukarki", serwisant. Mówił, że takie urządzenia jak my mamy potrafią skanować dokumenty do PDF nie tylko jako obraz, ale też jako tekst (wbudowany OCR). Dlaczego nasza tego nie robi? Nie ma zainstalowanej licencji.
    Niedawno sprawdzałem parametry jakiegoś switcha Cisco z uplinkiem 10Gb. Okazało się, że jak się kupi urządzenie to uplink działa na 1Gb, żeby działał z prędkością 10Gb trzeba dokupić odpowiednią licencję.
    Teraz raczej idzie się w ograniczanie funkcjonalności i płacenie za odblokowanie tego, do czego sprzęt jest zdolny. Oby tak nie było z aparatami - masz ISO 200-3200, chcesz ISO100 albo 6400-25600 - musisz dopłacić za licencję "Rozszerzone ISO"

  6. #26
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    EM-5 też - a nie musiał...
    To mi przypomina pewien dowcip:
    "- Towarzyszu Uljanow łysiejecie - powiedział adiutant
    Lenin uśmiechnął się, a mógł k*&#* zabić."
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #27
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    szafir, to juz dawno wymyślił canon - te same procesory i oprogramowanie aparatów, tyle że im niższy model tym więcej zablokowane. Kiedyś ruscy hakerzy robili sami "alternatywne" firmware odblokowujące np. robienie RAW w niektórych modelach.

  8. #28
    Awatar Bart_1985
    Dołączył
    Sep 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    210
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Nikkor 1.8/35 faktycznie obiektyw który przy wchodzeniu w system N powinien być jako pierwszy na liście zakupów po body +kit (jak w moim nowym np. 1.8/45 ) ale zdaje się, że mimo wszystko "standard" Olympusa daje nieco lepsze osiągi.
    Co do dodawania nowych funkcji w starych modelach, chyba zdarzyło się to też raz w Sonym , A55 i A33 kiedy weszły A35, 66, 77 dostały aktualizację fr.2.0 dodajaca niemal wszystkie nowe funkcje znane z nowszych modeli. (filtry artystyczne, A55 zdaje się coś ze sterowaniem zewnętrznymi lampami z 77 )

    Płatne firmware rozszerzające możliwości sprzętu, czy aby tego nie było? jest w Canonie dla najwyższych modeli
    Pasjonat amator
    Olympus E-PL5 14-42mm + 40-150mm +1.8/45mm +9mm/8
    Sony SLT A35 18-55mm + 50mm/1.8

Podobne wątki

  1. NOWY Firmware dla OM-D E-M1
    By Andrzej56 in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14.10.14, 00:36
  2. Nowy firmware do E-5 ...
    By Amigo! in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.03.12, 22:08
  3. Nowy firmware
    By suchy10 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 22:51
  4. Nowy firmware do E-300 i E-330 (22/6/2006)
    By skow in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22.06.06, 20:15
  5. Olympus C-750 nowy firmware
    By Paweł Rogowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.02.05, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.