Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Olympus Viewer 3

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria

    Olympus Viewer 3

    Witam
    Mam mały, a raczej wolny problem z OV3. Wiem że są lepsze wołarki do rawów, ale ja od wielu lat korzystam z oprogramowania olka, wcześniej OM, a teraz wraz z zakupem E-M1 korzystam ze wspomnianego OV3.
    Przyzwyczaiłem się do tego, że programy olka nie są demonami szybkości, ale OV3 to już lekka przesada, dzisiaj już nie wytrzymałem
    Same wprowadzane operacje przebiegają dość sprawnie, ale odświeżanie podgladu wprowadzanych zmian trwa strasznie długo.
    Komunikat o aktualizacji trwa chwilę, ale w między czasie z obrazu powstaje mozaika i potem przywracanie "użytecznego" widoku trwa przesadnie długo, a czasem po prostu w takiej formie jakby się zawiesza i trzeba to wszystko jakoś "kopnąć" żeby ruszyło, zmniejszyć, powiększyć czy coś podobnego...

    Podgląd obrazu raw mam ustawiony na standard, a maszyna na jakiej działam to i5 2500k@ 4,2GHz i 8GB ram

    Czy da się jakoś przyśpieszyć OV3?

  2. #2
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ... odświeżanie podgladu wprowadzanych zmian trwa strasznie długo.
    Komunikat o aktualizacji trwa chwilę, ale w między czasie z obrazu powstaje mozaika i potem przywracanie "użytecznego" widoku trwa przesadnie długo, a czasem po prostu w takiej formie jakby się zawiesza i trzeba to wszystko jakoś "kopnąć" żeby ruszyło, zmniejszyć, powiększyć czy coś podobnego...
    Nie bardzo wiem o co Ci chodzi
    O ten migający trójkącik w dole ekranu, czy o ten "zawijas" w środku podglądu zdjęcia.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy - czyściłeś kiedykolwiek cache?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Witam
    Mam mały, a raczej wolny problem z OV3.
    Standartowa odpowiedz to Log z hijackThisa.
    Wtedy bedzie widac czy tylko OV3 chodzi czy jeszcze 50 innych aplikacji o ktorych nawet nie wiesz,ze masz.
    Pomoze tez security tasc menager.Na nim tez zobaczysz co tak muli i dlaczego.
    Mam slabszego kompa ale OV3 chodzi nawet bardzo sprawnie.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    czyli pozamiataj sobie wszędzie....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Chodzi mi o sam wygląd zdjęcia.
    Mam np otworzonego jakiegoś rawa i wprowadzam jakąś operację np wyostrzanie, kontrast... i co się dzieje, najpierw pojawia się komunikat o postępie - Aktualizacja 10..20...% a w międzyczasie zdjęcie podlega takiej degradacji - pikseloza, przebarwienia... po czym zdjęcie wraca do normalnego wyglądy z już wprowadzoną zmianą. Wszystko by było ok, komunikat o postępie szybko uzyskuje 100% , ale zdjęcie jeszcze przez jakiś czas pozostaje w strasznie kiepskiej jakości, o wiele gorszej niż oryginał. Trwa to kilka, kilkanaście sekund, a czasem już takie pozostaje do wspomnianego "kopa"
    Zdjęcie pomimo kiepskiego wyglądu w OV3 można zapisać w jpg i będzie z wprowadzonymi zmianami.
    Po prostu wygląd zdjęcia w OV3 po wprowadzanych operacjach kaszani się i trwa to zdecydowanie za długo, a czasem się w takiej formie zawiesza (wygląd zdjęcia)

    ---------- Post dodany o 22:05 ---------- Poprzedni post był o 21:54 ----------

    Nie, to nie jest problem z moim komputerem.
    Generalnie jakieś tam pojęcie w temacie komputerów posiadam, wiem co i jak, maszyna hula aż miło
    Wprowadzam nawet kilka operacji na zdjęciu na raz i już po chwili procek odpoczywa ale podgląd zdjęcia przez długi czas pozostaje skaszaniony

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ...Same wprowadzane operacje przebiegają dość sprawnie, ale odświeżanie podgladu wprowadzanych zmian trwa strasznie długo.
    Komunikat o aktualizacji trwa chwilę, ale w między czasie z obrazu powstaje mozaika i potem przywracanie "użytecznego" widoku trwa przesadnie długo, a czasem po prostu w takiej formie jakby się zawiesza i trzeba to wszystko jakoś "kopnąć" żeby ruszyło, zmniejszyć, powiększyć czy coś podobnego...
    U mnie ten program działa podobnie jak napisałeś tylko nie mam czegoś takiego, że z obrazu robi się mozaika i nie trzeba "kopać" Odświeżanie podglądu faktycznie trwa dłuuugo, a jest to konieczne jeśli chcemy obejrzeć zdjęcie powiększone 1:1. Na moim słabym kompie (2x3Ghz i 8GB RAM) to odświeżanie zajmuje chyba z 20sek.
    Tak z drugiej strony, nie bierz tego do siebie bo to takie moje spostrzeżenie bardziej ogólne. Trochę się dziwię, że kupuje się aparaty (lub obiektywy) za grube tysiące, a 400 czy 500zł na oprogramowanie już zbraknie.
    Wypróbuj może darmowy RawTherapee. W ostatniej wersji 4.2 myślę sporo poprawiony, jeśli chodzi o szybkość działania odniosłem wrażenie, że także. W każdym razie bez porównania szybciej od OV3. Na początku, jeśli do tej pory używałeś firmowego oprogramowania, może nieco przerażać liczba możliwych korekcji.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.11.14 o 23:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... jest to konieczne jeśli chcemy obejrzeć zdjęcie powiększone 1:1.
    Tylko po co?
    Wiadomo, że są lepsze programy do wołania raw-ów. Takie, które pozwalają na więcej
    Dla mnie jest to idealny program, kiedy wystarcza niewielka korekcja ekspozycji, balansu bieli i zniekształceń obiektywu. Wołam orf-a (w dedykowanym programie) do tif-a i resztę obróbki wykonuję w innym programie.
    Problem zaczyna się wtedy, kiedy orf jest kiepski a chcemy z niego wiele "wyciągnąć". Tu niestety, OV kompletnie się nie sprawdza
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ta mozaika to znaczne pogorszenie rozdzielczości podglądanego zdjęcia, duży szum i przebarwienia coś ala aberracja, tylko to powinno trwać chwilkę, a u mnie taki podgląd pozostaje przez dłuższy czas. Powiększając wtedy zdjęcie, powiększa się to skaszanione zdjęcie w znacznie gorszej jakości, niższej rozdzielczości...
    i potem znowu procesor zaczyna pracować i odświeża obraz, ale bez powiększenia zdjęcie po wprowadzonych operacjach często pozostaje w tej kiepskiej jakości pomimo tego, że wszystko wskazuje na to że komputer już dawno wszystko przerobił.
    Z firmowego oprogramowania korzystam z wyboru, a nie oszczędności.
    Na starszych matrycach olka żaden inny program nie daje wg mnie takiej jakości wywoływanych rawów jak soft olympusa, mam tu na myśli szczegółowość zdjęcia, myśle że podobnie jest z E-M1 i OV3.
    Wiem że zaraz zostanę zbombardowany różnymi opiniami, ale kiedyś sporo czasu poświęciłem na takie porównania z innymi programami i doszedłem do wniosku, że najlepiej sprawuje się soft olka, dopiero potem jeśli jest potrzeba dalej wałkuję jpg gdzie indziej

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Tylko po co?...
    Nie wyobrażam sobie przy obróbce zdjęcia nie używać podglądu 1:1 ale jak widać różne są podejścia. Choćby np. przy takiej czynności jak usuwanie szumu.
    Przyznam, że nie spotkałem programu działającego jak OV3, że po zmianach trzeba odświeżać podgląd i trwa to tak długo. W wszystkich innych znanych mi wołarkach RAW zmiany zachodzą od razu na zdjęciu z możliwością podglądu 1:1
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Ta mozaika to znaczne pogorszenie rozdzielczości podglądanego zdjęcia, duży szum i przebarwienia coś ala aberracja, tylko to powinno trwać chwilkę, a u mnie taki podgląd pozostaje przez dłuższy czas. Powiększając wtedy zdjęcie, powiększa się to skaszanione zdjęcie w znacznie gorszej jakości, niższej rozdzielczości...
    i potem znowu procesor zaczyna pracować i odświeża obraz, ale bez powiększenia zdjęcie po wprowadzonych operacjach często pozostaje w tej kiepskiej jakości pomimo tego, że wszystko wskazuje na to że komputer już dawno wszystko przerobił.
    Jeśli mam podgląd zdjęcia mieszczący sie w oknie programu nie wystepuje żadne mozaikowamie w trakcie odświeżania podgladu. Przy widoku 1:1 jest oczywiscie ta gorsza jakość ale jak dojdzie odświeżanie do 100% jest OK.

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Z firmowego oprogramowania korzystam z wyboru, a nie oszczędności.
    Na starszych matrycach olka żaden inny program nie daje wg mnie takiej jakości wywoływanych rawów jak soft olympusa, mam tu na myśli szczegółowość zdjęcia, myśle że podobnie jest z E-M1 i OV3.
    Wiem że zaraz zostanę zbombardowany różnymi opiniami, ale kiedyś sporo czasu poświęciłem na takie porównania z innymi programami i doszedłem do wniosku, że najlepiej sprawuje się soft olka, dopiero potem jeśli jest potrzeba dalej wałkuję jpg gdzie indziej
    Cóż będziesz musiał w takim razie pogodzić sie z powolnością działania OV3.
    Czy to nie Ty wstawiałeś kiedyś tam zdjęcie samolotu, myśliwca aby właśnie porównać jak to jest z tą szczegółowoscią w innych programach ?
    PS
    Jak wiesz, że bedziesz wałkował zdjecie dalej to lepszym wyborem będzie format bezstratny tif, a nie jpg.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.11.14 o 23:54
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #10
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ... to powinno trwać chwilkę, a u mnie taki podgląd pozostaje przez dłuższy czas.
    Powtórzę (na wszelki wypadek) pytanie:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ... czyściłeś kiedykolwiek cache?
    W OV?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Olympus Viewer 3 - RAWy/ORFy - pytań kilka
    By mkol in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26.04.16, 16:03
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 1.09.15, 18:42
  3. Problem z instalacją olympus viewer 2
    By speedybike in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.03.11, 22:53
  4. [Fotopolis] Olympus Viewer 2
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.10, 16:50
  5. Olympus Studio/Viewer 1.4
    By tymin3 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.11.05, 22:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.