Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Olympus Viewer 3

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Dziękuję, już doszedłem z Waszą pomocą co i jak
    Banalne rozwiązanie, aczkolwiek sam bym nie wpadł na to
    Trzeba po prostu po wprowadzanych operacjach wymuszać odświeżanie podglądu, tym małym trójkącikiem wspomnianym wyżej.
    Choć w sumie i bez tego obraz mi się odświeżał sam, ale najczęściej trwało to stanowczo zbyt długo, a czasem tak wisiał do np momentu powiększenia podglądu (wspomniany kop) i to był problem który opisałem.
    I tak, na moim komputerze i orfach z E-M1 same zmiany wprowadzane są bardzo szybko, ale odświeżanie podglądu trwa od 3 do nawet 10 sekund ale tego już chyba nie da się przeskoczyć

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    U mnie jedynie ten trojkat jest w kolorze na poczatku.Klikne i zminia sie na szary.Zmian w obrazie nie zauwazam.Pozniej jesli wybiore wyostrzanie.Trzy suwaki max w prawo.Trojkat zmienia sie na kolor i na srodku w szarym prostokacie odlicza procenty aktualizacji.100% to okolo 15-20 sek.i znowu jest szary.Na innych operacjach dziala blyskawicznie.Jedynie te wyostrzanie trwa dluzej.ale tylko w tym skrajnym polozeniu butonow.W minimalnym przesunieciu tez dziala jak w innych.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Na powyższe rozwiązaniem jest opcja w ustawieniach zaawansowanych.

    Jakość obrazu RAW w obszarze podglądu:
    -standard - tu trzeba samemu wymuszać odświeżanie, ikona miga..
    -zawsze wyświetlaj zdjęcie w najwyższej jakości - odświeżanie następuje natychmiast po wprowadzeniu zmian, ikona jest nieaktywna

  4. #24
    | OlyJedi Awatar grisza34
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    tarnobrzeg
    Posty
    1.241
    Siła reputacji
    94
    Moja galeria
    ja nie narzekam. ewentualnie jak Mirek54 pisze- dobra sieczka w programie zwalnia działanie niektórych opcji.poza tym jest ok choć chyba się przesiądę na coś lepszego

    ---------- Post dodany o 00:04 ---------- Poprzedni post był o 00:03 ----------

    arthus- rozwiązała się zagadka. sam z tego skorzystam

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Wiedziałem o tej opcji w ustawieniach, ale dopiero gdy mnie naprowadziliście na magiczny trójkącik zrozumiałem o co chodzi
    Choć i tak zachowanie OV jest dla mnie dziwne bo miałem tą opcję ustawioną na STANDARD a i tak mi się obraz odświeżał, albo sam po dłuuugim czekaniu, albo gdy np powiększałem, podgląd

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Na powyższe rozwiązaniem jest opcja w ustawieniach zaawansowanych.

    Jakość obrazu RAW w obszarze podglądu:
    -standard - tu trzeba samemu wymuszać odświeżanie, ikona miga..
    -zawsze wyświetlaj zdjęcie w najwyższej jakości - odświeżanie następuje natychmiast po wprowadzeniu zmian, ikona jest nieaktywna
    To się wyjaśniło Po instalacji nie zmieniałem tam w opcjach i pewnie domyślnie jest standard, a dlatego nie zagłębiałem się specjalnie w opcje gdyż OV3 używam baaardzo sporadycznie. W poRAWce np. jak jest .orf wczytuję do OV ale tylko po to aby zobaczyć jak kolorystycznie wygląda zdjęcie. Do obróbki nie używam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria
    Mam pytanie: czym się różni w OV 3.0 Wyostrzenie (3 parametry są do ustawienia: intensywność w %, promień w px i wartość graniczna poziomy) w zakładce EDIT a Ostrość w zakładce RAW - skala -2 do +2 i suwak z precyzyjną regulacją.

    To pierwsze jest dokładne, a drugie zgrubne?
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Careme Zobacz posta
    To pierwsze jest dokładne, a drugie zgrubne?
    I jedno i drugie z wyostrzaniem prawdziwym ma niewiele wspolnego.Wyostrzanie w zaleznosci od motywu na obrazie to operacja z kilkunastu operacji.
    To gdzie masz promien i inne parametry MZ jest troche lepsze.Tamto to chyba odpowiednik ustawien w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 10.11.14 o 22:08

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    I jedno i drugie z wyostrzaniem prawdziwym ma niewiele wspolnego.Wyostrzanie w zaleznosci od motywu na obrazie to operacja z kilkunastu operacji.
    Jak rozumiem, jedno wyklucza drugie?
    Właśnie się dokształcam z "Unsharp Mask" czyli właśnie z maski wyostrzania, ale jak dotąd jeszcze w powiązaniu z pierwszym wyostrzaniem nic nie znalazłem.

    PS. Ha! znalazłem na forach angielskich: The "sharpen" control is typically a simplified version of the unsharp mask, so really it's a question of how much manual control you want to have over the settings..
    Ostatnio edytowane przez Careme ; 10.11.14 o 22:13
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria
    Znów Was pomęczę pytaniami
    Najpierw przeczytałem:
    http://robinwong.blogspot.com/2014/0...-purposes.html

    potem oglądnąłem sposób obróbki zdjęć przez Robina Wonga, kt. używa OV:



    ale zastanawia mnie czemu do wszystkich czynności nie używa OV skoro są one dostępne w tym programie.
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

Podobne wątki

  1. Olympus Viewer 3 - RAWy/ORFy - pytań kilka
    By mkol in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26.04.16, 16:03
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 1.09.15, 18:42
  3. Problem z instalacją olympus viewer 2
    By speedybike in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.03.11, 22:53
  4. [Fotopolis] Olympus Viewer 2
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.10, 16:50
  5. Olympus Studio/Viewer 1.4
    By tymin3 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.11.05, 22:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.