Strona 1 z 62 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 612

Wątek: tu są RAW-y apezeta - obrabiajta jeśli chceta

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Lightbulb tu są RAW-y apezeta - obrabiajta jeśli chceta

    Tu będą się pojawiały moje RAW-y - dla Was do obróbki.

    Mam trochę RAW-ów, wolnych, leżących, z różnych miejsc Polski i Europy, miały dotąd trzech oglądających je , mnie, Saboor-a i jck. Szansa, że przysiądę się do ich obróbki dąży już od roku do zera. Widzę, że jck lubi w nich pogrzebać, może ktoś jeszcze będzie chciał się nimi pobawić i pocieszyć? Mam ich sporo. Wystarczy ich na pewno na cały rok, w tempie jedno, dwa zdjęcia tygodniowe, jeśli Was to zainteresuje. Może i ja przy tej okazji odzyskam spowrotem chęć by częsciej sięgnąć po aparat, a nie tylko go nosić.

    Innymi słowy bierzcie i suwakujcie, kadrujcie, katujcie te RAW-y jak chcecie.

    Proszę o pokazanie wyniku końcowego po obróbce w podanych ( wysokości) rozmiarach. Dlaczego takie rozmiary?
    Jan przeprowadził eksperymenty na dwóch różnych laptopach. podane wysokości są natywne dla róznych ich typów i nie występuje utrata rozdzielczości wskutek automatycznej kompresji. Taki mieliśmy wynik eksperymentu.

    Proszę też o możliwośc prześledzenia Waszej obróbki, jak już skończę moje żeglarskie staże i odzyskam trochę czasu, chętnie popróbuję innych niż moje dróg do ciekawych efektów.

    (Zdjęcia są na moich dyskach w moim komputerze stąd pojawiają się pod moim awatarem, ale podpisywać się będziemy pod każdym postem, by wiadomo było kto jest kim. Jam jest tylko ich - zdjęć, autorem.)
    (apz)

    Regulamin "tu są RAW-y apezeta - obrabiajta jeśli chceta"

    Przedmiotem wątka jest obróbka własna przez uczestników załączanych systematrycznie RAWów.

    1. Każdorazowo do RAW-a dołaczony będzie jpg będący wynikiem obróbki tego RAW-a przez jck lub apz.

    2. Każda praca przez szacunek dla oglądających musi być wyposażona w exif. Jeśli nie ma
    takiej programowej możliwości, opisujemy czym i w jakiej kolejności edycję wykonano.

    3. Wyniki prac uczestników powinny być wystawione w dwóch wersjach o wysokościach 1080px i
    768px
    tak by umożliwić każdemu z uczestników przegląd prac w wielkości 1:1. Nie zmieniamy
    nazwy pliku a jedynie uzupełniamy o własny nick i wysokość w sposób NAZWA_nick(wysokość)

    4. Dozwolonym jest zmienić wersję obróbki do czasu zamknięcia.

    5. Nie ma ograniczeń co do używania różnorodnych programów, pługinów i akcji do obróbki.

    6. Dozwolonym jest kadrowanie z pozostawieniem co najmniej 45% powierzchni pierwotnego kadru.

    7. Nie dozwolony jest montaż z użyciem zewnętrznych elementów.

    8. Dozwolony jest retusz o ile nie zmienia kompozycji a służy głównie poprawie wartości estetycznej obrazu.

    9. W dyskusji o technikaliach uczestniczą wyłacznie dyskutanci, którzy uprzednio przedstawili wątku swoją interpretację obrazu z
    dołaczonego w aktualnej edycji etiudy RAW-a.


    10. Po zakończeniu obróbki prace zostaną ściągnięte, posegregowane wg. wysokości i umieszczone do ściągnięcia przez zainteresowanych do indywidualnego porównania.

    11. W przypadku trudności z otwarciem ORF-a proponuję:

    a) Wywołać OLYMPUS Viewer'em 3. Tif'y zapisuje do 48bitów. ( Ustawienia zaawansowane w eksporcie: Format TIFF, Liczba bitów: 16bit/ch ). Przed rozpoczęciem
    ściągania trzeba podać numer aparatu, ale wystarczy dowolne 9 cyfr lub SN do zczytania z EXIF'u ( SN BF4503248 aparatu którym wykonano zdjęcia).
    http://support.olympus-imaging.com/ov3download/index/

    b) Bardzo dobrym, darmowym, choć czasami labilnym programem jest RawTherapee. http://rawtherapee.com/downloads

    Jan Andrychowski
    Ostatnio edytowane przez apz ; 25.03.16 o 01:01 Powód: ortografia głupcze!
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: apz'ta rawy i wokół nich masa wrzawy (Prawie jak popRAWka)

    Trochę zasad.
    Przyjmujemy jako wynikowe prace o wysokości 768px i 1080px w formacie jpg.
    Nie wycinamy EXIF-ów.
    Jeśli nie ma takiej programowej możliwości, opisujemy czym i w jakiej kolejności edycję wykonano.
    Takie minimum standaryzacji.
    jck

    Dzisiaj zaczynamy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9160228r1e1 (1080).jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	817,0 KB
ID:	133625Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9160228r1e1 (768).jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	454,1 KB
ID:	133624

    Załącznik 133623


    Dwa słowa o samej fotografii fotka zrobiona rano w porcie jachtowym ACI na Dubrowaczce pod Dubrownikiem w Chorwacji. Szedłem po kei na rzece obserwując jak słońce powoli zaczyna oświetlać górny kościółek i skalną ścianę, coraz niżej i nizej i jak to światło grać zaczyna na architekturze i zieleni na stoku.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.10.14 o 16:57
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: apz'ta rawy i wokół nich masa wrzawy (Prawie jak popRAWka)

    to tytuł mógłby być również - tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: apz'ta rawy i wokół nich masa wrzawy (Prawie jak popRAWka)

    Wszystko tu prawie tymczasowe, bo nikt nie wie gdzie się to skończy.
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    obrabiajta jeśli chceta
    To słuszny jest kierunek.

    ---------- Post dodany o 16:37 ---------- Poprzedni post był o 15:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    to tytuł mógłby być również - tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta
    Mógłby, po uzupełnieniu - I nie zapomnijcie pokazać jak Wam to wyszło.
    Wiszę Ci piwo za tytuł na najbliższym zlocie.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.10.14 o 16:46
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    To o takie zabawe Ci idzie???Załącznik 133651Tak o tym swietle czytalem,czytalem az sie jpg pobawilem orfra nie ruszajac by nie popsuc.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 23.10.14 o 19:14

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    Jeśli mogę coś od siebie, do Mirka54. Jesteś absolutnym guru w kwestii obróbki. Tym niemniej: byłem w Cr wielokrotnie. Takiej przejrzystości , w zdecydowanej większości ciepłych dni nie uświadczysz. Foto po Twojej obróbce jest piękne. Ale jakoś odbiega od tego, co zapamiętałem. Jakoś nie potrafię pogodzić wspomnień z Twoją wizją. Ale masz do tego prawo i jeszcze raz powtórzę - Twoja kreacja robi wrażenie. Oczywiście dobre.

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    Nie wiem czy moja zabawa komuś się na coś przyda. Jak wiadomo Linux i Darktable, a większość z Was pracuje na LR.
    Ale żeby nie było:

    Pierwsza wersja bezpośrednio z Darktable

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9160228.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	295,2 KB
ID:	133659

    Oraz doszlifowane w Gimpie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9160228a.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	808,0 KB
ID:	133660

    Są exify, a poniżej link do pliku xcf

    https://www.dropbox.com/s/9067jvx3pi...333-a.xcf?dl=0
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    To o takie zabawe Ci idzie???
    Absolutnie nie! Zabaw się orf'em. O taką zabawę nam chodzi.

    ---------- Post dodany o 20:34 ---------- Poprzedni post był o 20:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ale żeby nie było:
    Oto nam chodziło!

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    Cytat Zamieszczone przez becebe Zobacz posta
    Jeśli mogę coś od siebie, do Mirka54. Jesteś absolutnym guru w kwestii obróbki. Tym niemniej: byłem w Cr wielokrotnie. Takiej przejrzystości , w zdecydowanej większości ciepłych dni nie uświadczysz. Foto po Twojej obróbce jest piękne. Ale jakoś odbiega od tego, co zapamiętałem. Jakoś nie potrafię pogodzić wspomnień z Twoją wizją. Ale masz do tego prawo i jeszcze raz powtórzę - Twoja kreacja robi wrażenie. Oczywiście dobre.
    Bierz RAW-a i pokaż wersję odpowiadającą zapamiętanym obrazom...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.10.14 o 20:42
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: tu są RAWy APZta - obrabiajta jeśli chceta

    W weekend spróbuję. Na teraz to tylko mam kiepski tablet. Ale jeszcze raz powtarzam: tu mamy sytuację, to co mam niemal przed oczami vs to co widzę u Mirka. Fakt, super obrobione, piękne, ale mijające się z doświadczeniem. Prawdopodobnie ociermy się o kwestię jak daleko pwinniśmy/możemy posuwać się w obróbce. Mirku wybacz .

Podobne wątki

  1. obrazki apezeta
    By apz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4210
    Ostatni post / autor: 1.10.20, 16:56
  2. JEśli nie ZD ED 50-200mm 1:2.8-3.5 to co?
    By acidmk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.03.10, 13:17
  3. jeśli 12-60 bez E-3 to z czym??
    By imacandi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.06.09, 07:36
  4. Złap mne jeśli potrafisz?
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3.04.07, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.