Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

  1. #1
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Stało się. W końcu do mojej torby trafił chyba największy klasyk systemu m43-obiektyw Panasonic 20mm 1.7. Jest to chyba najczęściej polecany obiektyw jako następna inwestycja po zakupie aparatu z kitem tego systemu. Ile to się można o nim naczytać na forach:"nie ważne czy interesują Ciebie portrety,czy fotografia krajobrazowa,czy zwierząt bierz tego Panasa bo jest jasny,mały ostry i uniwersalny,wręcz do wszystkiego" tak brzmią zazwyczaj argumentacje w różnych wątkach typu "co kupić" .


    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po wyjęciu go z pudełka i założeniu na aparat ,to to,że rzeczywiście, taki zestaw jest kwintesencją systemu m43-mały i z wielkimi możliwościami,niestety do kieszeni spodni raczej go się nie schowa .


    Obiektyw od razu ruszył do boju,na drugi dzień odbyło się przyjęcie z okazji 25lecia małżeństwa moich rodziców,więc miałem okazję sprawdzić jego uniwersalność i ponoć największą wadę wolny autofocus.

    Co do ogniskowej i do ostrości to wszystko się zgadza z mądrościami forumowymi. Ogniskowa jest idealna do trochę szerszych kadrów par przy stołach,zdjęć grupowych czy ludzi tańczących.Niestety z AF jest również podobnie,cóż fotografując w dość trudnych warunkach musimy uzbroić się w cierpliwość,ustalić ostrość i czekać na ten jedyny moment,trochę to denerwujące ale da się przywyknąć,trochę winy zwalam też na siebie,myślę,że w przyszłości będzie już tylko lepiej .
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	168,0 KB
ID:	133403
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	210,3 KB
ID:	133404
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	138,8 KB
ID:	133406
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	217,4 KB
ID:	133407
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	151,5 KB
ID:	133405


    Później zabrałem obiektyw do pracy by porobić trochę zdjęć drinków i dań które tam przygotowujemy.Obiektyw też zdał egzamin chociaż niestety wyszła kolejna bolączka dotycząca bandingu przy wysokim iso. Na szczęście na większości zdjęć da się to w miarę ukryć,w przyszłości pokażę jakieś zdjęcie bardziej obrazujące ten temat.Mimo wszystko szkoda,myślałem,że aparat z tym obiektywem stworzy mi noktowizor i będę mógł spokojnie pstrykać sobie na iso3200 z przysłoną 1.7

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	284,8 KB
ID:	133413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	275,6 KB
ID:	133411Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	259,3 KB
ID:	133410Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	335,1 KB
ID:	133409Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	321,0 KB
ID:	133408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	297,0 KB
ID:	133415



    W niedzielę wybrałem się z bratem trochę pobawić się w błyskanie na boisku,można po tych zdjęciach ocenić jak obiektyw pracuje pod światło i co można z niego osiągnąć(większa obróbka niż w przypadku poprzednich zdjęć).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	133417Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	110,3 KB
ID:	133418


    Ciąg dalszy z bardziej testowymi fotami i Rawami nastąpi
    Reaktywowany blog: mtwarowskifoto.blogspot.com

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Rzekł bym, że bardziej polecany jako kolejny obiektyw po kitach do mZD45. Ja tego Pasikonika jeszcze nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam, nie leży mi ten AF, ani też ogniskowa.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Rzekł bym, że bardziej polecany jako kolejny obiektyw po kitach do mZD45. Ja tego Pasikonika jeszcze nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam, nie leży mi ten AF, ani też ogniskowa.
    Ciekawe. Sugerujesz wtedy do kompletu 17mm?
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Rzekł bym, że bardziej polecany jako kolejny obiektyw po kitach do mZD45. Ja tego Pasikonika jeszcze nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam, nie leży mi ten AF, ani też ogniskowa.
    Według mnie również 20mm 1.7 jest wszedzie polecana.
    45 1.8 sprawdza się wyłącznie w konkretnych zastosowaniach. 20 1.7 to totalnie uniwersalne szkło. AF fakt...najlepszy nie jest.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    a ja sprawdzałem w ciemnym pomieszczeniu (słabe oświetlenie żarowe) AF 20/1.7, 25/1.8, 45/1.8 i 14-42 - Olki ostrzyły podobnie szybko a 20/1.7 tylko nieznacznie wolniej, za to chyba z lepszym skutkiem (celność) ale też i wyraźnie głośniej.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    17 to już lepsza ogniskowa do reportażu. Prawie klasyczna, pełnoklatkowa 35. Olkowa 17 to mój ulubiony obiektyw na miasto.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Nie jestem pewny czy taki subiektywna recenzja pomoże, a może się przyda: http://www.thephoblographer.com/2013...nic-20mm-f1-7/
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    ja bardzo żałuję, że już nie mam Panasa 20/1,7.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Dzięki temu obiektywowi wszedłem w micro 4/3, kupiłem go zresztą znacznie wcześniej niż pierwszy aparat w tym systemie. Urzekły mnie sample, nie potrafię powiedzieć czy to chodzi o szczegół, klarowność, "transmisję" - te foty bardzo mi się podobają o tyle. ZD 50/2, którego się pozbyłem, też miał to "coś". Niezmiennie bardzo lubię 20/1.7, co nie znaczy, że szkiełko nie ma wad, bo ma ich kilka. Z m.zd 14-150 doskonale się uzupełniają tworząc zestaw, którym mogę zrobić prawie wszystko, przy spektakularnym zredukowaniu wagi/rozmiarów względem zestawu z lustrzanką, dającego podobne możliwości. Bardzo lubię tę ogniskową, poza tym fajnie wpisuje się pomiędzy olympusowe 17/1.8 i 25/1.8 a więc nie kuszą mnie dodatkowe wydatki i nie nękają kolejne dylematy . Dobrze pamiętać, że sporo bardzo entuzjastycznych opinii o Lumixie powstało kiedy jeszcze nie było wspomnianych szkiełek Olympusa. Obecnie miałbym dylemat Panas czy m.zd 25/1.8 - szkło Olka jest bardzo dobre, nawet pod niektórymi względami lepsze od 20/1.7, nie jest jednak naleśnikiem. Dla mnie takie szkiełka to kwintesencja małego systemu, 12-40/2.8 itp. natomiast - hmmm - nie widzę w takich szkłach tego co ludzie widzą .
    Czasem jak ktoś sprzedaje 20/1.7 można przeczytać o jego rzekomej kultowości i podobnych cechach - irytuje mnie i śmieszy takie mitologizowanie klamotów. Gdybym jednak pozbywał się kiedyś mikrusów, 20/1.7 sprzedam jako ostatni.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 20mm 1.7 w moich rękach

    Cytat Zamieszczone przez PanMarecq Zobacz posta
    Stało się. W końcu do mojej torby trafił chyba największy klasyk systemu m43-obiektyw Panasonic 20mm 1.7. Jest to chyba najczęściej polecany obiektyw jako następna inwestycja po zakupie aparatu z kitem tego systemu....
    Gratuluje zakupu. Ładnie obrazuje to szkiełko nie powiem tylko czemu to maleństwo (bez stabilizacji i z wolniejszym AF od kita) jest takie drogie ? Poczekam jak stanieje do 500 góra 600zł
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. [OlyTest] 12mm mZD w moich rekach
    By strOOs in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22.03.13, 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.