Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Telewizor LCD

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Telewizor LCD

    Co sadzicie o takim zakupie Samsung UE55HU7200
    Warto czy moze jakis inny z takiego typu??

  2. #2
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Poczytaj tutaj. Jak kupowałem TV to wlasnie Sporo informacji czytalem.


    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    A do jakich treści 4k masz dostęp? Są interesujace na tyle by płacić frycowe za nową technologię, która do końca jeszcze standardów nie ma ustalonych?

    Jak nie masz treści, to każdy miesiąc kupna TV później, to € zostajace w kieszeni… albo i pozwalajace na wiecej cali… Bo 55, to tak średnio. Chyba, że wyciagnietymi nogami muskasz ekran…

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Hmm, do jakich tresci.Tak na poczatek to okolo 100 filmow.Nie jestem zwolennikiem ogladania strzelanek i romansow,ale te, to przyroda,pod woda i dzungla.Takie "przyrodnicze"Co do wielkosci to 55" to optymalna wielkosc,plazme bym wstawil do innego pokoju lub na taraz na dzialce.Wiadomo ceny spadaja,ten akurt widze u siebie w angebocie(polecaja) za okolo 1500 plus dodaja dysk z filmami(35 szt) i jakis pare groszy na konto jak sie grata zarejestruje.Wiec cena nie jest zbytnio wygorowana
    Tak gdybam czy warto kupic.

    A moze ktos mnie przekona zeby nie brac wcale

    A jak ktos ma 4k tv lub monitor tu tu za darmo maja pare rzeczy do sciagniencia i popatrzenia http://4ktv.de/download/
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 14.10.14 o 20:30

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dzuiko
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    (z)Dolny Śląsk
    Posty
    886
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Mirku, a może warto by jednak plazmę firmy na "P"? Nie wiem, jak Twoje postrzeganie przyrody, mnie w każdym razie obraz plazmowy wydaje się być bardziej naturalny, nie aż tak mocno bijący nadostrością i nadkontrastem po oczach.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Cytat Zamieszczone przez Dzuiko Zobacz posta
    Mirku, a może warto by jednak plazmę firmy na "P"?
    No wlasnie mam Panasonika ostatnia plazme.Wiem,ze LCD jej koloru i obrazu nie przeskoczy.Dlatego te 4K

  7. #7
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A moze ktos mnie przekona zeby nie brac wcale
    Od kilkunastu godzin bawię się monitorem UHD na IPS; 185ppi.

    Z perspektywy wideo: bardzo się sobie dziwię, ale nie warto. Krótko i nt.
    Co ciekawe pliki 1920x1080 z GH2 mocno lub bardzo mocno zhakowanego (1 minuta = ~ 530 mgabajtów) bardzo ładnie się bronią oglądane na pełnym ekranie (w powiększeniu), Jankowa Orava z Black Magica Kieszonkowego to w zasadzie kilkuminutowy certyfikowany opad szczęki.

    Z perspektywy zdjęć/foto: błogosławieństwo, bajka. Win 8.1 fajnie sobie skaluje interfejs, ale nie wiem czy mam coś ze sterownikami Quadry nie tak, bo mi czasami obraz skacze. Na tą chwilę polecałbym do 4K/UHD@60 Hz minimum biurkowe/pełne i5 jako opcja minimum.

    Żałowałbym tego zakupu gdyby nie ekstremalnie korzystna cena. Traktuję ten zakup jako darmową nauczkę by nie wdepnąć w zakup TV 4K przynajmniej przez 3 lata, nie zależnie od ceny.
    Kablówki kastrują sygnał przepływnością, śmiesznie się to ogląda; np. Pol*at *port HD w jakości jak ze starej komórki.
    Za grizzem: jeśli masz co oglądać, jesteś pewny, że bitrate/przepływność jest optymalna pod parametry "cale przez ilość punktów na ekranie vs odległość oglądania" i masz kaprys to... miej świadomość, że Sams prędzej każe ci kupić nowy model niż zaktualizuje obecny model do zatwierdzonych standardów.

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A jak ktos ma 4k tv lub monitor tu tu za darmo maja pare rzeczy do sciagniencia i popatrzenia http://4ktv.de/download/
    Dzięki.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Kablówki kastrują sygnał przepływnością, śmiesznie się to ogląda; np. Pol*at *port HD w jakości jak ze starej komórki.
    Masz na myśli polskie kablówki?
    Coś w tym jest, bo oglądając w Szczecinie program w HD z UPC, tylko po napisie HD można się zorientować. Mirek jednak nie mieszka w Polsce
    We Frankfurcie, zwykły obraz cyfrowy z kablówki, jest lepszy niż obraz w HD z kabla UPC w Szczecinie.
    Pewnie u Mirka jest podobnie
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Telewizor LCD

    Zarówno w kablówkach jak i platformach satelitarnych, otrzymujemy sygnał HD podobny.
    Mój poprzedni tuner podawał takie dane, przepływność np Canal+ HD to około 6Mb/s, dla porównania Sky Sport (tu nie ręczę za ścisłośc, ale takie dane znalazłem) to 12Mb/s.
    Najlepszy sygnał HD ma w mojej ocenie TVP, doposażona na Euro 2012.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. C-750 a telewizor
    By Bulva in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.03.04, 08:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.