Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Auto ISO w E-500

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Auto ISO w E-500

    Witam.

    Podejrzewam, że w moim Olympusie E-500 nie działa ustawienie czułości na tryb AUTO.

    Oto moje obserwacje z włączonym ISO: AUTO:
    tryby: AUTO,P,A,S,M(EV+-0):
    - w kadrze bardzo jasny obiekt, czas 1/1000 - robie zdjęcie, patrze na exifa i widze ISO 100
    - w kadrze średnio jasny obiekt obiekt, czas 1/100 - ISO100
    - w kadrze ciemno obiekt, czas 1/25 (z ręki już ciężko, wg mnie iso powinno podskoczyć) robie zdjęcie - ISO100
    - w kadrze ciemnia, 1" czy cos podobnie kuriozalnego, robi foto - ISO100.

    Z lampą to samo. Moje ustawienia w MENU to: ISO Boost: ON, ISO limit OFF.

    Dodam, że o dziwo dla bezużytecznego trybu scene:SPORT aparat robi na ISO 400(widać, na LCDku, że opcja auto ISO jest na niebiesko czyli: zablokowania&wymuszona (chyba))

    Oddawać na gwarancje? Czy może to tak w E-500 ma działać(nie działać)?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    E500 (słownie: E-pięćset) nie mam, ale gdzieś kojarzę, że gdzieś czytałem, że tak to właśnie jest. W sensie, że autoiso o **** rozbić. W sensie, że cały czas ładuje na ISO100.
    Więc iso manualnie można lepiej.

    Ale niech wypowie się jakiś e500user.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    AutoIso działa chyba tylko z fleszem. Napisałem chyba, bo jeszcze tego nie włączyłem nigdy.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    AutoIso działa chyba tylko z fleszem. Napisałem chyba, bo jeszcze tego nie włączyłem nigdy.
    no cóż, rzeczywiście, mimo że testowałem z lampą, to teraz zrobiłem to jeszcze raz i zrobił mi na ISO 400

    ale dlaczego nie 800 czy 1600 skoro mimo błysku zdjęcie jest niedoswieltone (wycelowałem przez balkon, więc lampa nie miała co oświetlić)

  5. #5
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Wniosek z tego taki, że funkcja jest tylko chyba po to żeby konkurencja się nie śmiałą że Olki nie mają auto Zresztą kto używa auto iso?
    mente et malleo

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar tao
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    246
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    no faktycznie tylko z lampą i to tylko do 250. program P, pomiar ESP, korekta Ev na +5, bez lampy to tylko czas wydłuża
    ps. nigdy nie używam auto, włączyłem tylko do testu
    JEDNO ŻYCIE JEDEN CEL, JEŹDZIĆ HONDA CBR

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    aha no to nieciekawie...

    Aco do przydatności...
    Mi sprawnego działania tej funkcji już kilka razy zabrakło. Chyba prostym przykładem jest chęć robienia zdjęć z najniższym możliwym szumem w zmiennych warunkach oświetleniowych, w trybie A, gdzie dodatkowo wymagam czasów maksimum 1/ogniskowa(ekw.). Albo tryb M - czas 1/200 sek, f/3,5, no a światło się zmienia, więc czułość mogłaby sie dopasowywać.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jacek S
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    33
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Daniello
    ale dlaczego nie 800 czy 1600 skoro mimo błysku zdjęcie jest niedoswieltone (wycelowałem przez balkon, więc lampa nie miała co oświetlić)
    Z lampą ISO Auto działa tylko w zakresie 100-400. W trybach P, A, S, M bez lampy nie działa.

    Sprawdziłem na szybko "Tryby prostego fotografowania" i bez lampy działa w kilku (pejzaż, makro, sport i w trybach scene - w niektórych nawet do ISO 800). Co dziwne ISO auto nie działa w trybie AUTO.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Niestety - sam byłem zainteresowany tematem auto ISO w E-500, podobnie jak w E-330 nie działa jakbym chciał a więc np. tak jak w N D80. Szkoda - to jest przecież fajne i funkcjonalne - oszczędza klikania po przyciskach aparatu. Zdjęcia zawsze robię na możliwie najniższym iso - na tyle niskim na ile pozwoli wybrany czas/przysłona. Poza AUTO ISO chciałbym też możliwość wyświetlania wartości ISO non stop w wizjerze...
    W E-500 Auto ISO działa jedynie z lampą, w pozostałych przypadkach AUTO ISO =100 ISO. Namiastką auto ISO mogą być programy tematyczne - np. tryb sportowy gdzie aparat również sam dobiera czułość.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    jak dobrze, że znalazłem ten temat bo już myślałem że tylko ja mam taki problem. szkoda, że ISO auto nie działa jak auto bardzo mylna nazwa

Podobne wątki

  1. Auto Makinon
    By zibi1303 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.11.08, 01:35
  2. E-500 i ISO AUTO
    By herman in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.06.06, 20:10
  3. E-500 Auto ISO
    By Dempsey in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.03.06, 14:30
  4. auto
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.02.06, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.