Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Witam!

    Chwila nieuwagi i stało się. Uderzyłem obiektywem o stół i odpadł fragment obudowy. Oczywiście odłamany fragment plastiku przepadł. Znacie jakąś masę plastyczną, którą mógłbym uzupełnić brakujący fragment i nie miało by to negatywnego wpływu na optykę ? Serwis za wymianę obudowy zawołał 540zł.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4346590728_3.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	146,8 KB
ID:	122699
    E-3 / ZD 12-60 / FL-50

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Nie znam się, nie kleiłem obiektywu, ale tak intuicyjnie to mało kleju, klej raczej na bazie żywicy, żadne superglu (opary sa agresywne, nie wiadomo z czym zareagują), wyrzeźbienie brakującej części z czarnego ABS i zalanie z zewnątrz czymś dwuskładnikowym.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Widziałem ostatnio ten obiektyw na allegro. Kupiłeś, czy nie udało się sprzedać ? Estetycznie na pewno nie doprowadzisz tego do stanu "sprzed", ale jeśli chodzi o uszczelnienie, to niezły może okazać się silikon

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Cytat Zamieszczone przez opus5 Zobacz posta
    niezły może okazać się silikon
    Nigdy w życiu jest na bazie octu i zeżre elektronikę.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Zaryzykowałem i kupiłem. Cena adekwatna do stanu.
    O estetykę mi nie chodzi. Najważniejsze żeby uszczelnić obiektyw nic przy tym nie uszkadzając.
    Tylko nie mam pomysłu czym to wypełnić. W ostateczności oddam do serwisu.

    A co sądzicie o wypełnieniu ubytku masą plastyczną POXILINA ??
    Ostatnio edytowane przez wodzio ; 29.06.14 o 23:00
    E-3 / ZD 12-60 / FL-50

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Cytat Zamieszczone przez pepe33 Zobacz posta
    Nigdy w życiu jest na bazie octu i zeżre elektronikę.
    Jak wiadomo, silikon (tutaj żeby w oczy aż tak bardzo nie raziło - czarny) jest po zastygnięciu w dalszym ciągu plastyczny. Jeśli ktoś się obawia, to można to przecież obrobić nożykiem, wypełnić ubytek i na kleju dwuskładnikowym skleić tak, że będzie cacy wystarczy trochę głową ruszyć żeby niczego nie uszkodzić, kto tu pisze o pchaniu tego ile wlezie w obudowę ? Masa plastyczna typu poxilina też powinna zdać egzamin.


    Cytat Zamieszczone przez wodzio Zobacz posta
    Zaryzykowałem i kupiłem. Cena adekwatna do stanu.
    O estetykę mi nie chodzi. Najważniejsze żeby uszczelnić obiektyw nic przy tym nie uszkadzając.
    Tylko nie mam pomysłu czym to wypełnić. W ostateczności oddam do serwisu.

    A co sądzicie o wypełnieniu ubytku masą plastyczną POXILINA ??
    Zastanawiałem się nad nim, cena ogólnie bardzo dobra jak za tej klasy obiektyw, ale obawiałem się, że zaliczył jakiś poważny upadek i mimo zapewnień, nie do końca jest z nim "wszystko ok".
    Ostatnio edytowane przez opus5 ; 30.06.14 o 09:02

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Powiedzcie, czy oprócz testu podczas normalnego użytkowania można obiektyw przetestować i sprawdzić dokładnie. jest jakiś sposób na to?
    E-3 / ZD 12-60 / FL-50

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Cienka warstwa dwuskładnikowego poxipolu, po wyschnięciu okleić dookoła taśmą, wyszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, pomalować na czarno - nie będzie rzucało się w oczy.
    Skoro obiektyw kupiłeś do normalnego użytkowania to przetestuj go... normalnym użytkowaniem. Możesz zrobić zdjęcie z założonym dekielkiem i długą ekspozycją świecąc jednocześnie z to miejsce latarką, czy gdzieś "lewe" światło nie wpada. Ale to chyba zabawa dla kogoś, kto ma za dużo wolnego czasu

    A, przy całej zabawie odkręcił bym chyba bagnet, żeby móc kontrolować ile tego kleju wejdzie do środka. Odkręcenie bagnetu dla kogoś o przeciętnych zdolnościach manualnych nie powinno być trudne, wystarczy mieć odpowiednio małe śrubokręty. Uważał bym tylko ze odkręcaniem styków, żeby czegoś nie uszkodzić.
    Ostatnio edytowane przez szafir51 ; 30.06.14 o 16:26

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Roby
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Też go widziałem na allegro ,tak jak ktoś wcześniej pisał poxipol załatwi sprawę pamiętaj żeby dobrze odtłuścić klejoną -zaklejaną powierzchnię i wykorzystałbym do tego ten ciemniejszy klej bo z tego co mi wiadomo jest jasny prawie bialy i ciemny nie czarny ale taki szary.odkręcenie bagnetu to całkiem dobry pomysł też wolałbym mieć pod kontrolą ilość dozowanego kleju .Trzeba pamiętać że klej ten po wyschnięciu staje się naprawdę twardy .
    Życzę powodzenia ,daj znać i pokaż fote jak Ci poszlo

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Odp: Sigma 50mm 1.4 EX - odłamany fragent obudowy

    Zdecydowanie, cokolwiek i czymkolwiek byś robił odkręć przed tym bagnet, bagnet. Zabezpiecz środek niepylącą! miękką szmatką, lub niepylącą! bibułką. Pozwoli to Tobie na przyklejenie od wewn atrz bardzo cienkiego paska plastiku wygiętego w wycinek okręgu (może fragmencik cienkiego okrągłego pudełeczka). . A następnie na jego wzmocnienie od zewnątrz warstwa żywicy. Pasek musi stanowić "ruszt" wykończenia.

Podobne wątki

  1. Sigma 50mm f/1.4
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 6.09.10, 11:58
  2. sigma 50mm 1.4 - problem
    By obiv4n in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 3.04.09, 11:01
  3. Sigma 18-50mm 1:2.8 EX DC
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.04.07, 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.