Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Odszumianie w Foto szopie

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odszumianie w Foto szopie

    Odszumianie zaczynam od utworzenia nowej warstwy.Mozna po prostu przeciagnac ,wklepac z klawiatury lub z meniu na gorze programu.Przechodzimy nastepnie do warstwy tla-to ta ponizej.
    Wchodzimy do meniu i wybieramy Filter-rozmycie-inteligentne rozmycie.Zobaczymy okienko w ktorym mamy do dyspozycji dwa suwaczki i ponizej dwa okienka.W okienku gornym wybieramy opcje -High(wysoki).
    Eksperymentujemy sobie stopniem rozmycia-Juz samo ustawienie programowe moze nas zadowolic.Przestrzegam przed przesuwaniem gornego suwaka w prawo-pojawia sie tzw.Posteryzacja.Rozmywamy warstwe do takiego efektu,ktory nas zadowoli.Pozostaje teraz tylko wklepac OK.
    Jednak jezeli dokladnie przypatrzymy sie naszemu zdjeciu to w pewnych obszarach nadal bedziemy mieli "kolorowe plamki".Wiec teraz przelaczymy sie na warstwe ta powyzej.Nastepnie znow odwiedzamy w gornym meniu Filter-rozmycie Gausowskie.Rozmywamy tak,zeby pozbyc sie tych plamek.Ustawienie okolo 5-7 jest wystarczajace.Przechodzimy do trybu mieszania warstwy i ustawiamy na color.Zobaczymy,ze obrazek nam sie poprawil.Pozostaje tylko jeszcze splaszczyc i zapisac.

    Metoda ta jest moze troche inna od zwyklego odszumiania,ale niekiedy bardzo mi pomogla gdy odszumiacze mnie zawiodly.
    Jesli komus pomoze ta metoda to dla mnie cel jest osiagniety.
    Przykladowa fotka iso 1600 robiona z bez statywu.obiektyw kit, wiec nie bardzo gornych lotow.

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Warto przypomnieć takie wątki. Czasami warto zajrzeć do archiwum.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 26.03.10 o 01:49

  3. #3
    | OlyJedi Awatar majeczek78
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Oława
    Posty
    944
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ciekawe

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    No dobrze Mirek, ale warstwa zwnętrzna jest pusta i nie działają na nią filtry, no chyba , że robisz warstwę z tła.. Ale to nie wynika z Twego opisu.. Chyba , że to ja coś pokręciłem.

  5. #5
    Centus
    Gość

    Odp: Odszumianie w Foto szopie

    najlepiej tlo zostawic w spokoju , bedzie dla porownania , i robimy dwie warstwy z tla a tlo zostawic dla pewnosci niewidoczne , co do filtra inteligentne rozmycie to pisane jest to do starszej wersji PS'a w nowej wyglada to innaczej i trzeba robic troszke na czuja , chyba ze Mirek auktualni przepis i poda wartosci wokol ktorych nalezy pozostac , z filtrem rozmycie gausowskie nie ma problemu aczkolwiek wartosci podane w przepisie powoduja bardzo duzy spadek ostrosci zdjecia , ja zastosowalem polowe tego co w przepisie , pozniej mieszanie warstw i na koncu mozna sobie porownac wlaczajac lub wylaczajac warstwe tla ktora zostala niezmieniona , efekt ... hmmm owszem szum znika ale razem z nim jakakolwiek ostrosc i robi sie mydelko , metode zastosowalem do zdjecia z ISO 1600 ale dosyc mocno niedoswietlonego wiec ilosc szumu jest ogromna , w tym wypadku lepiej poradzil sobie plugin Neat Image , gdzie udalo sie ladnie zdjac szum i odzyskac ostrosc zdjecia , byc moze lepiej bylo by ze zdjeciem zrobionym w innych warunkach , czyli ISO 1600 ale dobrze doswietlone i sama fotka z wiekszym zapasem ostrosci , wtedy przepis moze byc ciekawa alternatywa , to tyle takich moich bardzo amatorskich przemyslen

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Świebodzice
    Posty
    153
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Odszumianie w Foto szopie

    Rzeczywiście warto temat odkopać. Najpierw po 3 latach, później po półtora.....
    Pozdrawiam
    E-510, 14-42, 40-150 (stary), 35, fl-36
    IS 3000, Tough 3000, Zenit 122,
    Nikon d7000, 18-105, 50/1,8

  7. #7
    | OlyJedi Awatar heyahero
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.035
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    A propos poradnika odszumiania przygotowanego przez Mirka dla PSa link do podobnego poradnika dla GIMPa (po angielsku): http://www.gimp.org/tutorials/Selective_Gaussian_Blur/ Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odszumianie zdj- jak sobie radzicie?
    By MariuszMichalak in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21.05.10, 14:54
  2. Odszumianie fotografii różnymi programami.
    By Sagarmatha in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.02.08, 10:29
  3. Odszumianie w Neatimage
    By irupo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18.08.07, 08:43
  4. Odszumianie fotek pod Linuksem ( i nie tylko )
    By salvadhor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.10.06, 10:35
  5. Odszumianie w photoshopie
    By Kwera in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.07.05, 01:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.