Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Zuiko 12-60mm i awaria?

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fot.Krzysiek Zobacz posta
    Wysłałem obiektyw do Olka , dzis otrzymałem kosztorys naprawy na 480zł
    sprawdź czy podali ci cenę netto czy brutto... mi ostatnio miła pani przez telefon podała cenę netto przy naprawie 12-60... nie używając słowa netto...

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Fot.Krzysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    OPR
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    To cena brutto, na maila dostałem kosztorys 175netto za jakąś część i 216netto robocizny
    E-30 + ZD12-60SWD + ZD50-200SWD + ZD50 + Metz 48 AF-1

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    mi coś tam opykało na pierścieniu... wysłałem wymienili mi całą przednią soczewkę za prawie 700 zeta...

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fot.Krzysiek Zobacz posta
    ...A teraz obojętnie czy dam f4 czy f22 zrobi takie samo zdjęcie oczywiście inne parametry zostają takie same. Co sie mogło stać?
    Na innych obiektywach jest ok.
    Zupełnie jak w moim ZD50-200. Choć u mnie przyczyną jest pewnie zaklątwienie pewnej nerwowej cieciowej ale to cała śmieszno-gorzka historia Z początku nie domykał do roboczej powyżej 100mm, a później poszedł na całość i już na całym zakresie, i tak na razie pozostało.
    Cytat Zamieszczone przez Fot.Krzysiek Zobacz posta
    Wysłałem obiektyw do Olka , dzis otrzymałem kosztorys naprawy na 480zł
    Możesz powiedzieć czy wysyłałeś swój obiektyw poprzez formularz ze strony Olympusa ? I czy w kosztorysie wspomnieli co wymienili ? Próbowałem w serwisie niezależnym, wycenili przyjemność na 1500PLN. Ponoć jakiś caly moduł do wymiany, trudno dostępny i przez to kosztowny.
    Ostatnio edytowane przez Jamsborg ; 27.08.15 o 00:53
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Fot.Krzysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    OPR
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Napisałem do nich maila z zapytaniem jak mogę wysłać obiektyw do serwisu , dość szybko dostałem wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy ktory trzeba wypełnić i wysłać razem z obiektywem.

    Na kosztorysie mam wyszczególniona jakąś część o nazwie FRAME 3ZS za 175netto i 60minut robocizny za 216netto

    Zapytałem też przed wysyłką co jesli koszty bedą zbyt wysokie i nie zgodzę sie na naprawe, dostałem odpowiedź że wtedy odsyłaja obiektyw i nie ponosze żadnych kosztów nawet za wysyłke zwrotną. Więc nie ma sie nic do stracenia, jedyny koszt to wysyłka do nich.
    Kosztorys trzeba tez zatwierdzić i wybrać jedna opcję:
    1) zgoda na naprawę płatną (patrz kosztorys),
    2) odesłanie nienaprawionego sprzętu z powrotem do nadawcy,
    3) ekologiczne zlikwidowanie sprzętu.

    Na naprawę udzielają 6miesiecznej gwarancji.
    E-30 + ZD12-60SWD + ZD50-200SWD + ZD50 + Metz 48 AF-1

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 12-60mm
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17.10.07, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.