Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 91

Wątek: Odwieczne pytanie - jaki obiektyw ?

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cocain Zobacz posta
    ... a do portretu jest wybór O 45mm 1.8 i P 42,5mm 1.7 ... obawiam się ze będzie za krotka ogniskowa po przesiadce z Canona 85mm...
    Do jakiego korpusu go podpinałeś? 85mm na pełnej klatce to raczej nie jest portretówka. Jeśli podpinałeś do APS-C, to w Olku jest fajny 75/1,8.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #32
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    85 1.8 do pełnej klatki i to było bdb połączenie, sprawdzał się i w kościele i w plenerze, 75 za długa trochę na kościół, na plener jak najbardziej, do tego S 20mm 1.8 i to wystarczało, teraz do body 4/3 ( omd e-m 5II ) rozważam opcje 12-40 i 75-tke lub coś z 15/17/20 i 42.5/45... i co tu wybrać

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    doradźcie jeszcze jaki zamiennik aku będzie najlepszy?

  3. #33
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    te powiększenie cyt. ( ... a fotografowane obiekty wyjdą większe (1:1 m43= 2:1 FF) ) - to tak nie działa , owszem ogniskowa jest 2:1 ale nie powiększenie obiektywu wiec 60mm ( 120mm ) makro uzyskasz podobny efekt jak 100mm L-ką przy FF Canuna, no pewnie GO będzie większa zważywszy na rozmiar matrycy



  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cocain Zobacz posta
    ...no pewnie GO będzie większa zważywszy na rozmiar matrycy
    Teoretycznie. Dyfrakcja też wrośnie. Przyrost GO powyżej f/22 (f/11 w 4/3) jest raczej teoretyczny, bo żaden punkt obrazu nie spełnia ogólnie przyjętego kryterium dla wyznaczania ostrego obszaru.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    słuszna uwaga, proszę o podpowiedz gdzie thx

  6. #36
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cocain Zobacz posta
    słuszna uwaga, proszę o podpowiedz gdzie thx
    Przeniosą, powolutku, muszę odnaleść wątki freta o dyfracji. To powinno być właściwe miejsce.


    /przeniesione z wątka powitalnego.apz/
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.10.16 o 21:57
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #37
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.879
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cocain Zobacz posta
    te powiększenie cyt. ( ... a fotografowane obiekty wyjdą większe (1:1 m43= 2:1 FF) ) - to tak nie działa , owszem ogniskowa jest 2:1 ale nie powiększenie obiektywu wiec 60mm ( 120mm ) makro uzyskasz podobny efekt jak 100mm L-ką przy FF Canuna, no pewnie GO będzie większa zważywszy na rozmiar matrycy
    Jednak działa - może nie identycznie, ale bardzo podobnie. Skala nie wzrośnie, ale mniejsza matryca spowoduje, że przy tej samej skali odwzorowania wypełnisz kadr motywem o mniejszych rozmiarach liniowych. Zatem pod względem możliwości wypełnienia kadru małym motywem obiektyw ze skalą 1:1 na matrycy m4/3 odpowiada mniej więcej obiektywowi ze skalą 2:1 na FF.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #38
    Awatar cocain
    Dołączył
    Oct 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    i mniejszej matrycy...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    a w ogóle czy ktoś używał wysoko ocenianych w testach stalek: Sigma A 60 mm f/2.8 DN oraz Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN ?

  9. #39
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cocain Zobacz posta
    i mniejszej matrycy...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    a w ogóle czy ktoś używał wysoko ocenianych w testach stalek: Sigma A 60 mm f/2.8 DN oraz Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN ?
    60 mam, z rzadka używam, jest w porządku, nieżle zastępuje 75/1,8 w najczęstszych zastosowaniach, trzydziestka jest od kilku miesięcy, nie spotkałem na forum.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    29
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    60/2.8 używam ,zazwyczaj w słabym swietle; oceniam bardzo dobrze; przy tej cenie (600+) chyba ciężko o alternatywę;

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do e-500
    By ppduet in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.09, 13:03
  2. Jaki obiektyw do E 520
    By halucynowa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.10.09, 21:40
  3. pytanie o obiektyw Zuiko 14-45
    By ralff in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 09:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.