Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150

Wątek: [OlyTest] 10 dni z E-M10

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    [OlyTest] 10 dni z E-M10


    Cholera, jakie to małe! Albo to moje łapy są za duże. Od 24 godzin próbuję się przyzwyczaić i idzie mi coraz lepiej, ale nadal jestem w lekkim szoku Fotki już czekają na zgranie z karty pamięci, ale jeszcze trochę muszą sobie poczekać, bo nie mam ich jak zgrać. Czytnika kart nie mam, żadnego kabelka też nie, a Wi-Fi na razie bezużyteczne, bo bateria aparatu padła w ciągu kilkugodzinnego spaceru i właśnie się ładuje. Póki co więc jedynie fotka z telefonu i mała rozbiegówka literacka

    Aparat mam do dyspozycji przez 10 dni i zamierzam używać go przez ten czas codziennie, chociaż będzie to nie lada wyzwanie. Wymyśliłem sobie, że "test" przeprowadzę w formie dziennika, więc będzie on w 10-ciu częściach, w których będę zamieszczał zdjęcia za każdego kolejnego dnia i swoje spostrzeżenia. Mam nadzieję, że jeszcze przed północą pojawi się tu pierwsza część, o ile pomarańczowa dioda w ładowarce zgaśnie jeszcze dzisiaj. Po doświadczeniach z poprzedniego ładowania mam pewne obawy, ale trzymam kciuki
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    cóż, "micro" w nazwie zobowiązuję
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Epicure,

    Co ci taka brzydka zielona winiete daje??? fuji???

    pozdroofka

    PS
    Czekam na recke
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    przecież napisane że z komórki, pewnie Istagramem poleciał coby trendy było
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Jakim Instagramem? Wujek Google dał mi swoje zabawki w przeglądarce zdjęć
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Bardzo chętnie poczytam i pooglądam fotki z testu. Ja M10 miałem do dyspozycji niecałe 2 dni i już żałuję, że musiałem oddać.
    The question is, who cares?

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jakim Instagramem? Wujek Google dał mi swoje zabawki w przeglądarce zdjęć
    no tak, Istagram to sprawka twarzoksiążki a nie wielkiego Gie
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Dzień 1.
















    Zdobyłem się na odrobinę szaleństwa i pierwszego dnia, zamiast cieszyć się wypożyczoną zabawką, dałem aparat nastoletniej siostrze i wyciągnąłem ją na spacer. Aparat wpadł jej w oko już od pierwszego wejrzenia (podobno jest "dziewczyński" i do mnie nie pasuje), więc mając na uwadze zbliżający się Dzień Dziecka, użyczyłem go młodzieży, ciekaw reakcji i efektów w postaci zdjęć. Żeby nadać sprawie nieco szerszego kontekstu, opiszę dotychczasowe doświadczenia fotograficzne siostry: brak (nie licząc setek selfies robionych telefonem). Wiedząc, czego można się spodziewać, przełączyłem aparat w tryb iAuto, wyjaśniłem pokrótce zasady obsługi, ograniczając się głównie do wskazania włącznika, zoomu i wyzwalania migawki dotykiem oraz przeprowadziłem kurs zasad kompozycji trwający aż 2,5 minuty. Wszystkie zdjęcia zostały więc wykonane przez moją siostrę (tak, mam jej zgodę na publikację ) w trybie automatycznym, pod moim czujnym okiem. Czasem tylko przypominałem, że aparat można obrócić pionowo lub użyć zoomu. Zdjęcia nie są też w żaden sposób obrobione, bez cropowania ani korekcji perspektywy, prostowania i żadnych innych kombinacji - ot, jpegi prosto z puchy zmniejszone w IrfanView.

    Automat radził sobie naprawdę dobrze, zupełnie się tego nie spodziewałem. Nie było problemów z ekspozycją, chociaż w ekstremalnych przypadkach przydałaby się możliwość zastosowania korekcji ekspozycji. Niestety w E-M10 nie ma takiej funkcji - widocznie ludzie korzystający z iAuto nie używają takich "gadżetów". Aparat łapał ostrość błyskawicznie, co przy słonecznej pogodzie nie jest zaskoczeniem. Kwadracik autofocusa sobie tańczył gdzie chciał, raz pojawiając się z tej, raz z tamtej strony kadru. Innymi słowy wyręczał operatora, który i tak nie miał bladego pojęcia, gdzie powinna być ostrość, a gdzie powinno jej nie być. Zresztą przy takiej GO i tak była ona wszędzie. Wykrywanie twarzy działało świetnie, chociaż sporadycznie zdarzało się, że aparat widział wyimaginowaną twarz gdzieś w liściach drzew albo na wzorku na firance. Nie wiem, czy w automacie działała funkcja ustawiania ostrości na bliższe oko, niemniej jednak na żadnym z kilkudziesięciu "portretowych" zdjęć punkt ostrości nie był na bliższym oku - z reguły był na nosie, ustach lub brodzie. Z kitowym obiektywem nie miało to jednak najmniejszego znaczenia. Touch shutter był zdecydowanie największym hitem, nadużywanym w każdej możliwej sytuacji, gdzie prościej było użyć spustu migawki, niż angażować w to lewą rękę. Z ciekawości skorzystałem z tej funkcji kilka razy, ale za wiele okazji nie miałem, bo najczęściej odruchowo zaglądałem do wizjera, a nie w ekran. Póki co mogę powiedzieć, że działa bez zarzutów, chociaż na karcie pamięci znalazło się kilka przypadkowych zdjęć, bo niechcący dotknęło się ekranu.

    Na koniec jeszcze garść moich luźnych spostrzeżeń:
    - w reklamie piwa mówili o pianie na dwa palce - Olek powinien reklamować gripy na dwa palce;
    - sposób zmiany ogniskowej w naleśnikowym zoomie jest strasznie irytujący;
    - kilka razy niechcący wcisnąłem kciukiem przycisk MENU albo przestawiłem punkt AF w górę;
    - bateria wystarczyła na 203 zdjęcia i trochę zabawy z ustawieniami;
    - świetnie wykonane jest to maleństwo.

    W kolejnych dniach zdjęcia będą już po mojemu
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar jarovit
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Touch shutter był zdecydowanie największym hitem
    Pełna zgoda. Najbardziej efektowny ficzer zwłaszcza dla osób, które nie interesują się fotografią. Według moich spostrzeżeń.
    PENTAX

  10. #10
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez jarovit Zobacz posta
    Pełna zgoda. Najbardziej efektowny ficzer zwłaszcza dla osób, które nie interesują się fotografią. Według moich spostrzeżeń.
    eee tam... tylko do czasu jak nie znajdzie "kompozytora"

    Patrząc na te zdjęcia doszłam do wniosku, że zazdroszczę totalnym "świeżakom"



Podobne wątki

  1. [OlyTest] E-M1 - Test Iwa.
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21.08.14, 07:40
  2. [OlyTest] OM-D E-M10 wg Iwa
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16.05.14, 13:14
  3. [OlyTest] M1 w lesie...
    By nyny in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 20.04.14, 10:55
  4. [OlyTest] Olympus E-P5
    By frost in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10.01.14, 00:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.