Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Wątek: [OlyTest] 10 dni z E-M10

  1. #141
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    pod Krakowem
    Posty
    271
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Bardzo fajny test. E-M10 bardzo kusi jako drugi korpus.
    X-E1, X-T10, trochę szkieł i ostatnio po zbyte LX-100, A7II,

  2. #142
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Dobra robota - dzięki, i punkt do reputacji w załączeniu poszedł
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #143
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Dzięki za komentarze

    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Prośba o podzielenie się ustawieniami CUSTOM podpiętymi pod kółko trybów Wiadomo...kazdy korzysta z tego tworząc settingi pod siebie jednak jestem ciekawy jak to u Ciebie wygląda.
    Już dokładnie nie pamiętam, jak to wyglądało, ale było to mniej więcej coś takiego:

    1) zdjęcia na statywie: iso 200, wyłączona stabilizacja obrazu, antishock, priorytet przysłony;
    2) obiekty w ruchu: auto iso, tryb seryjny, ciągły AF, stabilizacja tylko w pionie, priorytet migawki;
    3) tryb dyskretny: wyłączona lampka wspomagania AF, auto iso, priorytet przysłony;
    4) fotografowanie z lampą: zmiana trybu pracy lampy pod przyciskiem nagrywania, coś tam jeszcze było z kompensacją ekspozycji i kompensacją błysku pod kółkiem...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #144

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Już dokładnie nie pamiętam, jak to wyglądało, ale było to mniej więcej coś takiego:

    1) zdjęcia na statywie: iso 200, wyłączona stabilizacja obrazu, antishock, priorytet przysłony;
    2) obiekty w ruchu: auto iso, tryb seryjny, ciągły AF, stabilizacja tylko w pionie, priorytet migawki;
    3) tryb dyskretny: wyłączona lampka wspomagania AF, auto iso, priorytet przysłony;
    4) fotografowanie z lampą: zmiana trybu pracy lampy pod przyciskiem nagrywania, coś tam jeszcze było z kompensacją ekspozycji i kompensacją błysku pod kółkiem...
    Dzięki za odpowiedź.
    Jeszcze dwa pytania.
    Czy testowałeś ustawienia "obiekty w ruchu" a konkretnie ciągły AF? Dla mnie to największa porażka OM-D M10. Ciągły AF całkowicie nieprzydatny.

    Czy po zmianie trybu z naszego CUSTOM'a na M/A/S(jeżeli nie były ruszane) ustawienia aparatu powracają do ustawień pierwotnych(tzn. sprzed zmiany pokrętła na CUSTOM)?

  5. #145
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Czy testowałeś ustawienia "obiekty w ruchu" a konkretnie ciągły AF? Dla mnie to największa porażka OM-D M10. Ciągły AF całkowicie nieprzydatny.
    Niestety nie, zabrakło mi na to czasu.

    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Czy po zmianie trybu z naszego CUSTOM'a na M/A/S(jeżeli nie były ruszane) ustawienia aparatu powracają do ustawień pierwotnych(tzn. sprzed zmiany pokrętła na CUSTOM)?
    Tego nie pamiętam. Musiałby sprawdzić ktoś, kto ma aparat pod ręką.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #146
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Co prawda to Twój wątek Epicure ale tyczy E-M10 i chyba warto abym o tym napisał. Dodam od siebie, że E-M10 kiepsko nadaje się do fot IR jedynie tylko z dołożonym filtrem na obiektyw (czyli aparat nieprzerabiany). Technicznie wszystko jest super pod względem - chociażby AF, który z tym filtrem przy normalnych warunkach praktycznie wszystko łapał ale obrabianie tych fot to porażka. Mój stary E-PL2 jest w tym zagadnieniu 100 razy lepszy, chociaż technicznie wszystko wymagało "więcej zachodu". Zapewne to wina użytego filtra przed matrycą. Osobiście nie polecam E-M10 do IR'enek jedynie z nałożonym filtrem na obiektyw. Jeszcze osoby, które grzebią RAW'ach to coś wyciągną ale Ci co jedynie liczą na zmianę kanałów JPEG ostro się przeliczą. W E-PL2 bardzo często zmiana kanałów w samych JPEG'ach dawała przyzwoity rezultat a nawet dobry (wszystko zależało od warunków oświetlenia) a dalsze zabawy w RAW'ach dawał bardzo często bardzo dobre rezultaty. Co prawda nie bawiłem się w tym temacie tyle E-M10 co E-PL2 ale to co zaobserwowałem nie napawa optymizmem na przyszłość w sprawie IR'enek
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 2.07.14 o 13:12
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  7. #147
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Genialna stopka
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #148

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Co prawda to Twój wątek Epicure ale tyczu E-M10 i chyba warto abym o tym napisał. Dodam od siebie, że E-M10 kiepsko nadaje się do fot IR jedynie tylko z dołożonym filtrem na obiektyw (czyli aparat nieprzerabiany). Technicznie wszystko jest super pod względem - chociażby AF, który z tym filtrem przy normalnych warunkach praktycznie wszystko łapał ale obrabianie tych fot to porażka. Mój stary E-PL2 jest w tym zagadnieniu 100 razy lepszy, chociaż technicznie wszystko wymagało "więcej zachodu". Zapewne to wina użytego filtra przed matrycą. Osobiście nie polecam E-M10 do IR'enek jedynie z nałożonym filtrem na obiektyw. Jeszcze osoby, które grzebią RAW'ach to coś wyciągną ale Ci co jedynie liczą na zmianę kanałów JPEG ostro się przeliczą. W E-PL2 bardzo często zmiana kanałów w samych JPEG'ach dawała przyzwoity rezultat a nawet dobry (wszystko zależało od warunków oświetlenia) a dalsze zabawy w RAW'ach dawał bardzo często bardzo dobre rezultaty. Co prawda nie bawiłem się w tym temacie tyle E-M10 co E-PL2 ale to co zaobserwowałem nie napawa optymizmem na przyszłość w sprawie IR'enek
    Szkoda...myślałem o jakimś filtrze IR od Chinoli.

  9. #149
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez redrum1906 Zobacz posta
    Szkoda...myślałem o jakimś filtrze IR od Chinoli.
    Jeżeli masz ochotę robić konwersje do B-C to spoko wyjdzie ale w kolorze to niezbyt. Czego nie obrabiałem w RAW'ach z E-M10 to ma ogromną tendencję do wpadania z nieciekawego niebieskiego w fiolety a roślinność z nieciekawego miodowego w ciemno żółte lub "sraczkowate" kolory. W E-PL2 dało rade wyciągnąć ładne niebieskie a jeżeli miałeś dobre słońce to z roślinności to co właściwie chciałeś albo takie fajne miodowe kolorki albo biały. Co prawda nie miałem okazji wykorzystać jeszcze z E-M10 ostrego słońca i pojedynczych fajnych chmurek ale po tym co osiągałem przy podobnych warunkach z E-PL2 i E-M10 raczej nie wróże sukcesu temu drugiemu. Chociaż nie powiedziane, że nie będę próbował dalej bo może jest gdzieś jakiś haczyk i jednak da się osiągnąć zadowalające rezultaty Kolejna sprawa, że z dokręconym filtrem sporo też zależy od obiektywu bo te same kadry z dwóch różnych oczek potrafią wychodzić różnie i z jednego da się obrobić i coś wyciągnąć a z drugiego "czarna mamba". Ale tu mam akurat dobre porównanie bo jednym i drugim aparatem strzelałem z kita 14-42 a on jest całkiem przyzwoity do IR'enek przynajmniej z E-PL2

    Filtr od Chinoli zawsze możesz sobie kupić bo to barszczowe koszta a nóż-widelec coś osiągniesz . Ja sam mam jakiś filtr chyba za 55 zł i śmiga
    Ostatnio edytowane przez CzaRmaX ; 2.07.14 o 13:25
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  10. #150

    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    201
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] 10 dni z E-M10

    Filtr od Chinoli zawsze możesz sobie kupić bo to barszczowe koszta a nóż-widelec coś osiągniesz . Ja sam mam jakiś filtr chyba za 55 zł i śmiga
    No to zamówię i sprawdzę
    I tak miałem brać na testy filtr ND2-ND400.

Podobne wątki

  1. [OlyTest] E-M1 - Test Iwa.
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21.08.14, 07:40
  2. [OlyTest] OM-D E-M10 wg Iwa
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16.05.14, 13:14
  3. [OlyTest] M1 w lesie...
    By nyny in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 20.04.14, 10:55
  4. [OlyTest] Olympus E-P5
    By frost in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10.01.14, 00:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.