Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Reszta robiła chyba w JPEG, albo obyło się bez wrażeń.
    Ja tam nie wiem jeszcze so przywiozłem...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Ja się zaprzyjaźniałem w trakcie zlotu z E-M10 + mZD12-40 (podobno PRO ). Aparat rzeczywiście mały, niestety w przepastnych czeluściach walizek przywiezionych przez Saboora nie uświadczono gripa, więc nie marudziłem i korzystałem z aparatu bez dołączanego gripa. Mimo swoich małych gabarytów całkiem przyjemnie się nim posługuje. Możliwe, że to przyzwyczajenie z ostatnich częstych kontaktów z XZ-2, niemniej E-M10 przypadł mi do gustu. Rozmieszczenie klawiszy i pokręteł bardzo sensowne i w sytuacji, gdy w wizjer patrzy się prawym okiem, można śmiało obsługiwać aparat nie odrywając oka od wizjera.

    Jakość wykonania - jak dla mnie bajka. Jedna rzecz mnie zastanawia, jednak nie wpadłem na to by spróbować to zmienić, to różnica w obrazie jaki widzimy na wyświetlaczu i w wizjerze. Do tej pory (pomijając starego Lumixa FZ-7) miałem w rękach E-PM2 z wizjerem, w domu XZ-2 z wizjerem i teraz E-M10. W każdym przypadku efekt jest analogiczny, temperatura barw jaką widzimy jest inna w wizjerze, a inna na wyświetlaczu. Czemu? Nie mam pojęcia, ale pewnie jakieś wytłumaczenie jest.

    Jeśli chodzi o obiektyw, to już parę razy przewinęła się na forum opinia, że mZD12-40 jest targetowany dużo wyżej niż E-M10. Uszczelnienia i takie tam. Zgodzę się z tym. Jednak mając przez 2 dni do dyspozycji ten aparat z tym konkretnym obiektywem, miałem taki komfort użytkowania jak na moim starym E-520 z ZD14-54. I mimo że wziąłem jeszcze od Saboora mZD40-150, to podpiąłem go całe 2 razy. Po prostu dziesiątka z 12-40 wystarczała mi do tego co fotografowałem praktycznie w 100%.

    Co do wypożyczonych elementów, to gratuluję sobie przezorności, że wziąłem drugą baterię i jednocześnie szczęścia, że druga bateria była do wzięcia W trakcie sobotniego zwiedzania cerkwi i wycieczki na Rotundę, była jak znalazł. W starej puszcze spokojnie jedna w pełni naładowana by mi wystarczyła. Tu niestety nie, ale nie jest to jakiś wielki problem, bo w końcu i tak każdy normalny człowiek ma przynajmniej jedną zapasową baterię przy sobie.

    Podsumowując, aparat i obiektyw, bardzo mi przypadły do gustu i mógłbym się z nimi na dłużej zaprzyjaźnić, niestety Saboor zażądał zwrotu wypożyczonego sprzętu

    Poniższe JPG-i niestety już obrobione, bo zdjęcia robiłem głównie w RAW-ach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5240039_1ah.jpg
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	464,3 KB
ID:	119020 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5240165_1ah.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	276,8 KB
ID:	119023

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5240097.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	661,0 KB
ID:	119021 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5240127_1ah.jpg
Wyświetleń:	495
Rozmiar:	381,7 KB
ID:	119027

    P5240039.ORF
    P5240097.ORF
    P5240127.ORF
    P5240165.ORF
    The question is, who cares?

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Jakość wykonania - jak dla mnie bajka. Jedna rzecz mnie zastanawia, jednak nie wpadłem na to by spróbować to zmienić, to różnica w obrazie jaki widzimy na wyświetlaczu i w wizjerze. Do tej pory (pomijając starego Lumixa FZ-7) miałem w rękach E-PM2 z wizjerem, w domu XZ-2 z wizjerem i teraz E-M10. W każdym przypadku efekt jest analogiczny, temperatura barw jaką widzimy jest inna w wizjerze, a inna na wyświetlaczu. Czemu? Nie mam pojęcia, ale pewnie jakieś wytłumaczenie jest.
    Tak jest wyjaśnienie. Menu własne (kółka zębate) - > J Wbudowany wizjer EVF -> Regulacja wizjera. Można dobrać nasycenie i jasność.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Tak jest wyjaśnienie. Menu własne (kółka zębate) - > J Wbudowany wizjer EVF -> Regulacja wizjera. Można dobrać nasycenie i jasność.
    O widzisz, tego się nie doszukałem. Dzięki. Jak się dorobię O-MD to już wiem gdzie szukać Na razie sprawdzę czy w XZ-2 też podobna opcja jest, aczkolwiek tam wizjer jest zewnętrzny.
    The question is, who cares?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Ja się zaprzyjaźniałem w trakcie zlotu z E-M10 + mZD12-40 (podobno PRO ). Aparat rzeczywiście mały, niestety w przepastnych czeluściach walizek przywiezionych przez Saboora nie uświadczono gripa, więc nie marudziłem i korzystałem z aparatu bez dołączanego gripa.
    Czyli to wygodny zestaw i w przeciwieństwie do tego co tu się w różnych wątkach już pisało - da się tym pracować? Co prawda byłem już zdecydowany na to, że odłożę kaskę na 7-14 2,8 ale może ten 12-40 też jest mi pisany do EM10?

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Da się Owszem, grip z pewnością poprawiłby pewność uchwytu, jednak nawet bez niego jakichś problemów nie ma. Gro osób tutaj korzysta z PEN-ów, gdzie podpinają szkła z dużego systemu i jakoś nikt z tego powodu nie narzeka
    Z estetycznego punktu widzenia, aparat z tym obiektywem prezentują się naprawdę bardzo ładnie.
    Z praktycznego - nie miałem do czego się przyczepić i naprawdę dobrze się tym pracowało.
    The question is, who cares?

  7. #17
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Ee no! Rozwija się, powoli ale idzie!
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #18
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Z tym 12-40 nie rozpędzajcie się tak bardzo. Zaczekajcie aż Yamada opisze swoje wrażenia.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Janie S., nie napisałeś jaki model aparatu ćwiczyłeś.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] Mega test mikro 4/3 Wrażenia za zlotu w Wysowej

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Z tym 12-40 nie rozpędzajcie się tak bardzo.
    Z kupowaniem, czy z zachwalaniem? Ja napisałem swoją opinię, a czy ktoś będzie miał inną, to już zupełnie inna sprawa, w końcu wolny kraj i przymusu nie ma.
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. [OlyTest] E-M1 - Test Iwa.
    By Iwo in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21.08.14, 07:40
  2. [OlyTest] 14-150 - test ambiwalentny
    By Jan_S in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 5.05.14, 13:56
  3. [OlyTest]Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.
    By Fatman in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 17.04.14, 18:55
  4. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 8.04.13, 09:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.