Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Zakup kliszy w dobrej cenie

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Zakup kliszy w dobrej cenie

    Cytat Zamieszczone przez wuzet Zobacz posta
    Już nie bądź taki upraszczacz. Te dwa składniki też robisz sam, czy kupujesz gotowe ?
    Jest jakaś granica samoróbki. Aparat wielkoformatowy zrobiłem sam ale obiektywy już kupiłem. Chemię mogę mieszać samodzielnie, bo to jest dla mnie równie proste jak wymieszanie koncentratu z wodą.
    Zresztą, jak miałbym wracać do analogowego małego obrazka to albo mając bardzo tanie filmy albo ciąć z rolki. Oddawanie filmu do labu to trochę jak robienie w jpg Można i pewnie nawet efekty mogą być niezłe ale po co się zdawać na innych? Dla mnie sam proces to jest zabawa bo zdjęcia mi wychodzą takie sobie.

  2. #22
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Zakup kliszy w dobrej cenie

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Oddawanie filmu do labu to trochę jak robienie w jpg Można i pewnie nawet efekty mogą być niezłe ale po co się zdawać na innych? Dla mnie sam proces to jest zabawa bo zdjęcia mi wychodzą takie sobie.
    To jest racjonalne.Gratuluje zaciecia.

  3. #23

    Odp: Zakup kliszy w dobrej cenie

    Wątek dotyczy zakupu koloru C-41, niestety chętnych mało

  4. #24
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Zakup kliszy w dobrej cenie

    Jestem dalej chętny na połowę kartonu, więcej rolek w lodówce = eksmisja z domu
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria

    Klisze z Rossmanna- Fuji ISO 200

    Witam,
    temat filmów sprzedawanych w marketach, w tym kosmetycznych jakim jest Rossmann , jest znany. Dotychczas raczej omijałem te klimaty, bo nie kojarzyły mi się dobrze- tanie klisze, jakieś resztki itp. Dzisiaj jednak zaryzykowałem, a to za sprawą opinii otrzymanej wcześniej w jednym z wrocławskich foto-labów, że sprzedawany w Rossmannie negatyw ISO 200 jest naprawdę niezły, zaciekawił mnie ten temat i otrzymałem jeszcze puste pudełko po rolce. Charakterystycznym jest, iż w sygnowanym kartoniku znajduje się pudełku z negatywem w kolorze fioletowym, bez opisów marki ani producenta. Jednak jest to na pewno Fuji wykonany wg starszej technologii emulsji i wg opinii labu o jakości co najmniej kodakowego VR.

    Znalazłem i nabyłem. Cena 4,95 zł. Termin VI/2016.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rossmann- ISO 200 (I2015).jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	244,4 KB
ID:	138926

    Czas pokaże co to jest

    Pozdrawiam
    kaz
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    KAz, kilka rolek od Rossmana przerobiłem i raczej traktuję je jako ogólnodostępną rezerwę w razie "W". Osobiście nie jestem z nich zadowolony, nie to, że są jakieś tragiczne, ale można taniej i lepiej. Czekam na twoją opinię jak zrobisz rolkę.
    pozdrawiam
    Sepi
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #27
    | OlyJedi Awatar KoValus
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Kraków NH
    Posty
    435
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Miałeś szczęście Szukałem tych filmów w Krakowie, ale nie znalazłem (a byłem w kilku Rossmannach).

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Sepi- ostrożnie podchodzę do tych "wynalazków" ;
    Kovalus- kilka filmów, chyba 2 szt. jeszcze zostawiłem w Galerii Dominikańskiej;-/

    Tu gościu robi porównania kilku negatywów, także z marketów:
    http://www.dslr-forum.de/showthread....1186300&page=3

    ps. w FotoJokerze w tejże Galerii mają kilka sztuk Fuji 200 w miesięcznym terminem i sprzedają za 50% ceny.

    Pozdrawiam
    kaz
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Kaz de Wro
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    1.740
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Niedawno odebrałem z labu pierwszą z naświetlonych rolek tego noname Rossmanna (Fuji) i jestem mile zaskoczony kolorkami oddanymi na tym negatywie. Pierwsze skojarzenia z kolorami wychodzącymi z matrycy kodaka z Olympusa E-1
    Ciężko zarobionych 5 złociszy wydanych na zakup kliszy z tej serii Rossmanna, nie uważam za stracone. A powiem więcej, jakbym spotkał jeszcze gdzieś tę samą partię (fioletowa puszka!), to kupię parę rolek bez zastanowienia.
    Klisza naświetlana Olympusem 35RD.

    Dwa testowe pstryki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rossmann- Fuji- ISO 200.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	259,6 KB
ID:	149110

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rossmann- Fuji- ISO 200- Mi.JPG
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	204,4 KB
ID:	149111


    Pozdrawiam
    kaz
    Z kliszą na szyi.
    Olympus 35 RD.

  10. #30
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kaz de Wro Zobacz posta
    Ciężko zarobionych 5 złociszy wydanych na zakup kliszy z tej serii Rossmanna, nie uważam za stracone
    To przyjemna wiadomosc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.