Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kamizelka fotograficzna, wybór?

  1. #1
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Temat trochę głupi, wiem.
    Jednak nadchodzi lato. Człowiek zakłada rzeczy gdzie kieszeni mało.
    I potem nie bardzo mam gdzie schować dekielek, albo kartę pamięci, nie wspominając o zapasowej baterii.

    Używacie może jakichś kamizelek? Najlepiej żeby miały wentylowane plecy. Z przodu kieszenie w rożnych rozmiarach. Mogą mieć też taśmy do przyczepienia ładownic. Fajnie jakby też można było swobodnie nosić na niej plecak. W sensie, żeby nie uwierała gdzie nie trzeba.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Torba CI nie wystarczy? Po co tracić wentylacje przez kamizelkę.

    Co Ty chesz tam zmieścić?

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Temat trochę głupi, wiem.
    Jednak nadchodzi lato. Człowiek zakłada rzeczy gdzie kieszeni mało.
    I potem nie bardzo mam gdzie schować dekielek, albo kartę pamięci, nie wspominając o zapasowej baterii.

    Używacie może jakichś kamizelek? Najlepiej żeby miały wentylowane plecy. Z przodu kieszenie w rożnych rozmiarach. Mogą mieć też taśmy do przyczepienia ładownic. Fajnie jakby też można było swobodnie nosić na niej plecak. W sensie, żeby nie uwierała gdzie nie trzeba.
    Pogogluj za Kamzelka muchowa typu kormoran,albo jakas inna na pstraga i klenia.Sprawdzi sie napewno do dekielkow,kart i innych drobiazgow.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Takie rzeczy jak taka kamizelka to chyba wędkarze mają. Mają różne podobnego rodzaju kamizelki z wieloma kieszeniami. Nie masz znajomego wędkarza? Moze by kogoś zapytać. Ja czasem widuję sporo wędkarzy w mojej okolicy więc nasunęła mi się taka myśl. No inna sprawa czy będzie ona pasować do akcesoriów fotograficznych.

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    W sklepach militarnych, też pełno takich rozwiązań, ale dalej nie widze zastosowania na codzień.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    nightelf,

    Kombinowalem przy uprawianiu repo cos podobnego, glownie chodzilo o to by miec wolne rece.
    Zalezy ile potrzebujesz dzwigac.
    Przerabialem praktycznie wzystkie rozwiazania.
    Przystanalem na kamizelce (pas biodrowy + szelki) od Lovepro. Dlugo tego nie mialem, jakos mi nie lezalo.

    Wygladalo tak:

    Jak nie masz duzo, to jakims tam rozwiazaniem jest podwojny pas Quick cos tam sie nazywa (takie szelki po przekosie) i system szybkiego odpinania aparatu.


    Jak masz malo sprzetu, to polecam zwykla biodrowke, mam starutkiego Lovepro za dwa piwa i pakowalem w niego FF+ 2 szkla mial mozliwosc podpiecia kieszeni bocznych, tyle, ze juz z d... zjedzalo.

    Wyglada to tak:


    Znam takich co uzywaja kamizelki taktyczne ze Specszopow i dopinaja do tego normalne kondony z obiektywami czy lampami.
    Pamietaj, ze im bardziej zabudowane, tym bardziej sie bedziesz pocil, niby niektore oddychaja ale bez przesady...

    Nie ma zlotego srodka, osobiscie dlugo kombinowalem, musisz sam sie przymierzyc i zadecydowac.


    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  7. #7
    diabolique
    Gość

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Ja używam systemu newswear - pas i doczepiane wedle życzenia sakwy zamykane na szeroookie rzepy, lub jak kto woli gotowe "zestawy". Meksykańska robota, dożywotnia gwarancja. Przez parę lat nie widać śladów użytkowania.
    Na stronie jest video, więc można sobie sprawdzić, czy coś takiego może być dla ciebie przydatne.

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Dzięki wielkie za pomysły.
    Faktycznie może kamizelka to przesada
    Muszę jeszcze przemyśleć.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Ja używam systemu newswear - pas i doczepiane wedle życzenia sakwy zamykane na szeroookie rzepy, lub jak kto woli gotowe "zestawy". Meksykańska robota, dożywotnia gwarancja. Przez parę lat nie widać śladów użytkowania.
    Na stronie jest video, więc można sobie sprawdzić, czy coś takiego może być dla ciebie przydatne.
    Polecam Niuslera, moze cena troche wyzsza na starcie ale faktycznie chlopaki tym tyraja i sie sprawdza, zaleta to przewaznie duzo wieksze sakwy, czasem sie okazuje, ze paradoxalnie te dopasowanie do sprzetu nie jest wcale dobre.

    Z kondonkow np na szkla polecam Hame, czasem mozna tanio wyrwac gdzies pokopac po wyprzedazach, szczegolnie serie bodaj Defender, zbudowane jak czolg, gruba scianka, dolne utwardzenia, zamki ukryte za kolnierzem, choc nie podgumowane to doskonale chronia przed woda.

    pozdroofka

    PS
    Jedno wiem na pewno, do torby juz nie wroce, do plecaka rowniez, nawet slingshoty do mnie nie przemawiaja, mi to osobiscie przeszkadza.

    Pomysl moze nad najprostszym rozwiazaniem, wzialbym zwykly pas transpotowy, szeroki i do tego ze 2 pokazne sakwy albo od Newsweara albo po prostu z demobilu (choc ja uwazam za zakup zycia nadal stara biodrowke od Lovepro)
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Kamizelka fotograficzna, wybór?

    Właśnie czasami chciałoby się nie zabierać torby, ale mieć gdzie trzymać obiektyw.
    Jeszcze popatrzę na ten system newswear. Dzięki za pomysł
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. Prasa fotograficzna.
    By kondi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15.03.13, 21:52
  2. Galeria fotograficzna
    By dlugi1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30.11.10, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.