Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    .. W save as... to takie trochę na chybił trafił.
    W tych programach co używam (jest ich kilka) w "save as" jest możliwość wyboru stopnia jakości (kompresji) z jednoczesnym orientacyjnym podglądem ile plik będzie ważył, ewentualnie można wskazać max. wagę. Jakby program tego nie umożliwiał to bym mu podziękował. Wydawało mi się to oczywiste i dlatego tak napisałem w poście powyżej.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Szkoda pisać o pierdołach czekamy na przemyślenia i opinie o sprzęcie .
    Lubię sobie popstrykać.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    Szkoda pisać o pierdołach czekamy na przemyślenia i opinie o sprzęcie .
    Ciekawe czy tez byś tak napisał gdyby zdjęcie miało 600pix dłuższy bok albo trochę mniej
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W tych programach co używam (jest ich kilka) w "save as" jest możliwość wyboru stopnia jakości (kompresji) z jednoczesnym orientacyjnym podglądem ile plik będzie ważył, ewentualnie można wskazać max. wagę. Jakby program tego nie umożliwiał to bym mu podziękował. Wydawało mi się to oczywiste i dlatego tak napisałem w poście powyżej.
    Stopień kompresji - tak.
    Orientacyjna (jak piszesz) waga... nie. Nawet PS, choć używam tylko sporadycznie i głowy nie dam, ale raczej też nie ma podglądu wagi zapisywanego pliku - stąd pisałam o "chybił-trafił". Może zdarza mi się używać innej(starszej?) wersji.
    Myślę, że jak sam napisałeś - trochę się czepiasz.... - to znaczy... marudzisz



  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    ... Nawet PS, choć używam tylko sporadycznie i głowy nie dam, ale raczej też nie ma podglądu wagi zapisywanego pliku ..
    Akurat ma ale niech będzie, że się czepiam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Oki - pewnie tego nie widzę, nie umiem obsłużyć.

    Trudno uznać inaczej, gdy patrzę na inne testy - fotki chyba mniejsze, exifów zupełnie brak. Nikt niczego się nie domaga, wszystko jest Ok, nawet słona zupa jest niesłona, a cały test przyjęty takim, jakim ktoś postanowił/umiał go napisać.



  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Cytat Zamieszczone przez TOKIN Zobacz posta
    Oki - pewnie tego nie widzę, nie umiem obsłużyć.
    Trudno uznać inaczej, gdy patrzę na inne testy - fotki chyba mniejsze, exifów zupełnie brak. Nikt niczego się nie domaga, wszystko jest Ok, nawet słona zupa jest niesłona, a cały test przyjęty takim, jakim ktoś postanowił/umiał go napisać.
    Przesadzasz, w takie wątki testowe co zaglądałem kilka razy zwracałem uwagę na brak EXIF, pewnie były też i takie gdzie takiej uwagi nie zwróciłem. Wszystkiego nie przeglądam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Bardzo fajne, oly kolorki. Narzekań na exif, NX itd. nie ogarniam. Nie podoba się, wychodzę z wątku. Koniec.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    W części drugiej - dla tych, którzy chcą oglądać zdjęcia bez klikania - będą zdjęcia, dla amatorów lektury exifów, będą miniatury do klikania.



  10. #20
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] EM1 + 12-40/2.8 ---- Znacie? To poczytajcie! (tekst i foto by TOKIN)

    Część druga:

    Całość trzyma się bardzo dobrze, uchwyt aparatu daje solidne podparcie. Jednak to nie jest aparat w typie „noś mnie zawsze przy sobie”, nie jest to także dyskretny towarzysz łazikowania po mieście, osoby, w które ewentualnie się tym aparatem celuje reagują tak, jak się reaguje na broń wycelowaną w lico, nie jest też ten zestaw wybitnie lekki. Na pewno jest lżejszy od lustrzanki typu Full Frame z podpiętym tele 70-200/2.8 (tyle, że EM1 miał podpięty inny zakres!), ale żeby był bardzo lekki, to moim zdaniem nie. Nie jest też jakoś bardzo dużo mniejszy od najmniejszych lustrzanek z podstawowym kit-zoomem. No nie jest.

    To zestaw, który zabiera się z domu świadomie w celach fotograficznych, kiedy fotografowanie jest celem wyjścia z domu, dobrze też jeśli określony jest nasz fotograficzny target.

    Niedzielnym przedpołudniem wybrałam się do czeskiej części miasta na szybkie zakupy i z zamiarem wykonania kilku zdjęć do "testu". Miały to być jakieś luźne miejskie kadry.Tymczasem trafiłam... na Bieg Fortuna
    Wiadomo - nie odpuściłam...

    Zatem kilka kadrów z tego biegu:

    6. Najpierw biegły dzieci i młodzież [f/2.8!]:


    7. ... niektórych wspomagali czynnie ojcowie (btw mój znajomy - stąd gest powitania)


    8. ...nie dla wszystkich starczyło koszulek w rozmiarze S... [f/2.8]


    9. ... a sznurowadła... jak zawsze



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270102xy.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	901,1 KB
ID:	116733Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270035xy.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	823,0 KB
ID:	116732Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270153xy.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	981,7 KB
ID:	116734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270013xy.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	581,6 KB
ID:	116731


    AF-S działa sprawnie i szybko choć przyznam, że czasem mimo potwierdzenia ostrości…. Owej ostrości na zdjęciu nie ma nigdzie, może to błąd operatora? Podoba mi się także możliwość wyzwalania migawki z ekranu dotykowego, choć mam wątpliwości czy przypadkiem takie pstrykanie nie wpływa na poruszenie całości zestawu bardziej niż tradycyjne pstryk guziczkiem. Nie mam żadnych twardych danych – tak luźno mi przyszło do głowy. Z AF-C już tak różowo nie jest, może wymaga ten tryb większego doświadczenia operatora? Ja wolałam zdać się na zdjęcia seryjne - zwłaszcza, że trafiłam na okazję, z której chciałam mieć trochę dobrych, ostrych zdjęć, a nie tylko testowe i...nieostre

    Potem wystartowano dorosłych:

    10.... bo liczy się zabawa..!


    11.


    12.


    13.


    14.


    15.


    16.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270295xy.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	379,2 KB
ID:	116741Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270293xy.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	491,1 KB
ID:	116740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270281xy.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	453,5 KB
ID:	116739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270271xy.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	584,4 KB
ID:	116738Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270206xy.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	622,1 KB
ID:	116737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270197xy.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	470,9 KB
ID:	116736Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270145xy.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	869,2 KB
ID:	116735

    Trudno zdecydować czy kolor lepszy czy czarno-białe lepiej do tematu pasują... te kolory w Olympusie....

    17.... najmniejszy uczestnik biegu na 10km dorosłych - ten w żółto-czarnym kubraczku - dzielnie towarzyszył swemu panu w zielonej koszulce


    18. Po biegu... [2.8]


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270176xy.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	619,1 KB
ID:	116743Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270305xy.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	870,0 KB
ID:	116742

    Koniec części drugiej.

    CDN...
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 4.05.14 o 23:59



Podobne wątki

  1. TOKIN[kowe] zdjęcia różne
    By TOKIN in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 305
    Ostatni post / autor: 7.07.14, 12:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.