Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 150 zl za filtr?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    150 zl za filtr?

    Witam. Zdaje sobie sprawe, ze kwestia filtrow analizowana byla juz wiele razy na forum, dlatego nie chcialbym rozpoczynac kolejnej dyskusji na ten temat. Zadam proste (dla niektorych pewnie tak) pytanie. Otoz mam 150 zl i chce kupic sobie jakis filtr do mojego olympusa c 4000 z. Nie znam sie na filtrach wiec zwracam sie z prosba o porade. Chcialbym jakis filtr ochronny, ktory jednoczesnie nasycalby barwy. Taki jakis uniwersalny, bez specjalnego zastosowania. Czy za 150 zl moglbym cos kupic? Nie chce zeby ponownie opisywano roznice miedzy filtrem uv i polarkiem czy czymkolwiek innym. Chcialbym po prostu zobaczyc jakas konkretna propozycje filtra, ktory radzilibyscie kupic.

    Dzieki
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    131
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Hoya HMC ( czarna ) UV tylko jaka srednica filtra ? bo nie wiem czy 52mm mieszczą się w tej cenie wiem, ze 58 mm kosztuje prawie 200 zł a szara UV - ka Hoi 58mm 90 zł fioletowa - 67 zł i najprostsza zielona 35 zł....tylko, że ja kupuje filtry 58 mm

    Mam nadzieje, ze nic nie poplatałam jesli cos pomieszałam to przepraszam ale takie ceny były w niedzelę na giełdzie
    Zenit 12XP , Nikon D70 w końcu jest

  3. #3
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Polecam ten: http://www.fotozakupy.pl/?page=product&product=746
    99zl
    Wypadl najlepiej ze wszystkoch 3 z hoya
    Hoya UV(0) 55mm HMC SUPER

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    218
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    OK. Arturo teraz znamy wynik testu , a kiedy sam test ?
    c-5060 , A710IS , 1000D + kit 18-55IS , c50mm1.8 II

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzieki za odpowiedzi Chyba sie na ten wlasnie filtr zdecyduje. Rozumiem, ze do niego bede musial jeszcze dokupic tuleje. Czy tuleja i filtr wystarcza? Bede potrzebowal czegos jeszcze (dekielek? )? Czy latwo jest zamontowac samemu cos takiego w swoim aparacie? I tu jeszcze takie pytanie. Czy po zakupie tego filtra uv bede mogl w przyszlosci dokupic np filtr polaryzacyjny i uzywac obu tych filtrow jednoczesnie? Czy moze nie bede juz potrzebowal innych filtrow?

    dziekuje i pozdrawiam
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  6. #6
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Asan
    Dzieki za odpowiedzi Chyba sie na ten wlasnie filtr zdecyduje. Rozumiem, ze do niego bede musial jeszcze dokupic tuleje. Czy tuleja i filtr wystarcza? Bede potrzebowal czegos jeszcze (dekielek? )? Czy latwo jest zamontowac samemu cos takiego w swoim aparacie?
    bardzo łatwo , a jak juz kupujesz filtr to i tuleja jest ci nezbedna i w sumie dakiel tez by sie ptzydal dla osony filtra.

    Cytat Zamieszczone przez Asan
    I tu jeszcze takie pytanie. Czy po zakupie tego filtra uv bede mogl w przyszlosci dokupic np filtr polaryzacyjny i uzywac obu tych filtrow jednoczesnie? Czy moze nie bede juz potrzebowal innych filtrow?
    dziekuje i pozdrawiam
    Filty moga ze soba wspólpracowac... notabene sam filtr UV ci wiele nie daje jesli chodzi o efekty wizualne na zdjeciu. Jego glowne zadanie to ochrona optyki lub innego filtra ew wyostrza on lekko obraz i poprawia kolor [u mnie nie jest to widoczne bo mam najtanszy filtr hoya zielony]
    Czesto ludze [np ja ] nakreca fitr UV na polara w celu ochronnym polarka który jest znacznie drozszym filtrem. Oba te filtry moga pracowac razem i sobie na wzajm ne przeszkadzaja, tylko pamietaj im wiecej filtrów tym wiesza wineta.
    To czy bedzesz potrzebowal innych filtów zalezy tylko i wylacznie od ciebie, filtry Uv i polar to dwa podstawowe. Są jesze flitry efektowe [np polowkowe, zmiekczajace, gwiazdkowe itp]
    wiecej o nich:
    http://www.cyfrowka.com/modules/nsec...ticle&artid=33

    Cytat Zamieszczone przez Asan
    Czy po zakupie tego filtra uv bede mogl w przyszlosci dokupic np filtr polaryzacyjny i uzywac obu tych filtrow jednoczesnie?
    Czy latwo jest zamontowac samemu cos takiego w swoim aparacie?
    BTW z tego co piszesz wydaje mi sie ze nie za badzo sie orentujesz jak sie zakłada filtry na olka. Tak jak tuleje,i wszytkie inne elementy [obietywy, cokiny] je sie po prostu nakręca na gwint i w kazdej chwili mozesz je zdjac/ odkrecic.
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzieki k2 Tego mi bylo trzeba. Nie wiedzialem nawet ze tam przy obiektywie jest gwint, dopiero jak napisales, ze filtry i tuleje sie przykreca (do tej chwili myslalem ,ze je sie jakos nasuwa albo wciska ) przyjrzalem sie blizej obiektywowi, i rzeczywiscie masz racje

    Jesli o sprawy fotografii chodzi to jestem laikiem, ale z ambicjami

    dziekuje i pozdrawiam
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Od dwoch dni probuje sie czegos dowiedziec odnosnie filtra proponowanego przez Arturo w sklepie, do ktorego dostalem linka, i nic Wyslalem juz trzy maile i bez odzewu
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  9. #9
    Awatar k2
    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    91
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Asan
    Od dwoch dni probuje sie czegos dowiedziec odnosnie filtra proponowanego przez Arturo w sklepie, do ktorego dostalem linka, i nic Wyslalem juz trzy maile i bez odzewu
    jezlei chesz wydac na filtry ok 150zł
    to polecam ci to co ja mam, UV [najtansza dobrej firmy] czyli hoya sieria zielona i POlarka na tej samej zasadze + tyleja
    UV 36zł
    POLAR 115zł
    Tuleje ok. 50zł nie pamietam.
    Razem cos ok 190zł
    Jezeli zaczynasz dobier zabawe z fotografia [ja zaczynalem jakies pół roku temu]
    praca z filter polaryzacyjnym kołowym na pewno ci sie spodoba, a i fotki wychodza o niebo lepsze.
    Olympsy C-750|tuleja 52mm|Hoya UV g-series 52mm|Hoya Polar-Standard 52mm|Fish-Eye 0.42x|Xd Olympus 128|pilot|

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Chyba kupie ten filtr, ktory proponuje Arturo razem z tuleja i dekielkiem A za jakis czas dokupie filtr polaryzacyjny, bo skoro kosztuje on troche ponad 100 zl, to jeszcze bede w stanie tyle uskladac. Oczywiscie zakladam, ze pracownicy sklepu odpowiedza mi z laski swojej na moje maile.
    Teraz i tak nie moglbym w pelni wykorzystac mozliwosci filtra polaryzacyjnego, bo mimo, iz zdjecia bylby bardziej efektowne w sensie kolorystyki i kontrastu to ja pewnie wszystko zepsulbym swoim amatorskim podejsciem poprzez np. zle kadrowanie. A za jakis czas (mam nadzieje, ze jak najkrotszy) dokupie filtr polaryzacyjny. Taki mam zamiar, ale co z tego wyniknie czas pokaze.

    Dzieki k2

    pozdr
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

Podobne wątki

  1. filtr ND 3.0
    By bruder in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16.05.11, 21:53
  2. Filtr ND8
    By slawekk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7.06.10, 08:23
  3. Filtr AA
    By King in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.05.09, 10:09
  4. Filtr do E1
    By mietix in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.09.05, 23:08
  5. Kto ma filtr UV B&W?
    By sebastan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.10.04, 23:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.