Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

  1. #1
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Cześć,

    Aktualnie mam najzwyklejszy koreks PZO, ostatnio każda kolejna wizyta w łazience przyprawia mnie o dreszcze, praktycznie za każdym razem (no może nie za każdym, a 2 na 3 pobyty) mam problemy z nawinięciem negatywu, klinuje się lub zacina. O ile z pierwszą szpulka nie ma problemu o tyle już dokręcenie drugiej to koszmar. Zacząłem się rozglądać co jest na rynku i wybierałbym między Patersonem/Kaiserem/Jobo ze wskazaniem na tego pierwszego. Na forach piszą, że po zainwestowaniu w dobry koreks zapomina się o wszystkich problemach związanych z nawijaniem filmu (nawijanie jest kompletnie bezproblemowe).

    Tutaj chciałbym się Was poradzić, jak to faktycznie jest? Macie jakieś doświadczenia? Warto kupić jeden z tych trzech, czy korzyść jest wątpliwa?

    Dzięki
    f.
    było sobie życie

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria

    Odp: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Koreksu PZO (Krokus tank800) używałem przez lata, więc rozumiem Twoje frustracje Po przesiadce na Kaisera jakby słońce zaświeciło jaśniej i dni stały się piękniejsze To jak zamiana poloneza na zachodnie auto. Ostatnio, po latach bezproblemowej pracy z Kaiserem kupiłem Patersona, ale tylko dlatego, że ma ciut mniejsze zapotrzebowanie na chemię (tj. potrzeba mniej płynu by zakryć film moczony w koreksie, co przy wywoływaniu 1+1 ma niebagatelne znaczenie). Paterson również jest genialny w swojej prostocie, również jest bezproblemowy.

    Podsumowując - ta odrobina luksusu, szczęścia i bezstresowej pracy podczas używania Patersona/Kaisera jest bezcenna. Za resztę zapłacisz kartą Mastercard

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Cytat Zamieszczone przez fotomic Zobacz posta
    ...Tutaj chciałbym się Was poradzić, jak to faktycznie jest? Macie jakieś doświadczenia? Warto kupić jeden z tych trzech, czy korzyść jest wątpliwa?

    Dzięki
    f.
    Mamy doświadczenie wieloletnie Szpulki od koreksu PZO wykonane są ze ślicznego, przejrzystego tworzywa, które wyjątkowo prędko zachodzi osadami. Te osady są przyczyną zacinania się filmu, a film powinien wejść do szpulki wyłącznie drogą jego popychania, bez konieczności pokręcania talerzykami (oczywiście szpulka musi być kompletnie sucha przed nawijaniem filmu). Rozwiązanie problemu: regularne odkamienianie delikatnym preparatem, zamiast kupowania nowego koreksu. Teraz to nie wiem czym (może odkamieniacz do żelazek i ekspresów do kawy?), za moich czasów używałem po prostu octu.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria

    Odp: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Wynika z tego, że koreksy Krokus już z fabryki wychodziły zakamienione, bo ja z moim od nowości miałem problemy

  5. #5
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Dzięki za opinie. @Jack u mnie jest tak jak u @Paffcio. Mam dwa jeden wygląda na kompletnie nowy, nigdy nieużywany i szczerze to działa dużo gorzej niż ten "ściachany" i brudny, nigdy nie udało mi się nawinąć filmu przez "posuwanie" :/ Spróbuję kupić Patersona

    Dzięki serdecznie za opinie.
    Ostatnio edytowane przez fotomic ; 28.04.14 o 11:41
    było sobie życie

  6. #6
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Koreks PZO vs. Paterson/Kaiser/Jobo

    Pierwsze dwa filmy wyjechały z Patersona. Szyyyyyyyybko i tak łatwo i przyjemnie, że nie sposób to opisać Normalnie niebo a ziemia. Schną, jutro zobaczę efekty, ale już teraz wydaje mi się, że to jedne z lepiej wywołanych filmów.
    było sobie życie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.