Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Cytat Zamieszczone przez Kaz de Wro Zobacz posta
    Witaj,
    jeżeli bierzesz pod rozwagę mocowanie na gwint M42, to zdecydowanie polecę, np. Fujinona EBC 28/3.5.
    Godne polecenia są także "ciemniejsze" Takumary (np. 28mm i 35mm).

    Pozdrawiam
    kaz
    No więc chyba właśnie myślę o jakimś mocowaniu M42. Jak na razie moim faworytem jest Carl Zeiss Jena MC Flektogon 20mm f2.8
    Biję się jednak troszkę z myślami bo trzeba go troszkę przymknąć by było ostro a szukam czegoś jasnego i ostrego od pełnej dziury (w miarę możliwości). Obawiam się jednak, że się lekko miotam i szukam czegoś co nie istnieje lub ma też w nazwie Ziess i kosztuje 20.000zł

    Poczytam sobie o tym Fujionie i Takumarach. Dzięki

  2. #12
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Masz trochę do wyboru obiektywów. Ja też jak szukałem to nie mogłem się zdecydować.
    Obiektywy w okolicach 28mm i więcej można nabyć za fajne pieniądze, niestety poniżej 24mm zaczynają się niekiedy astronomiczne ceny za 20,30 letnie obiektywy.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Zmartwię Cię ale na 4/3 żaden ze starych obiektywów szerokokątnych nie będzie dobry na pełnej dziurze. Mam tokinę 28 f/2.8, na fufu na 2.8 jest akceptowalna ale na aps-c ato praktycznie to samo co 4/3 jest już słabiutko na pełnej dziurze. Po przymknięciu jest za to dobrze ale bez rewelacji. Mniej więcej jak z kita 18-55 tyle że bez winiety.
    bezbagnetowiec z mianowania

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    Zmartwię Cię ale na 4/3 żaden ze starych obiektywów szerokokątnych nie będzie dobry na pełnej dziurze. Mam tokinę 28 f/2.8, na fufu na 2.8 jest akceptowalna ale na aps-c ato praktycznie to samo co 4/3 jest już słabiutko na pełnej dziurze. Po przymknięciu jest za to dobrze ale bez rewelacji. Mniej więcej jak z kita 18-55 tyle że bez winiety.
    Zdaję sobie z tego sprawę i dla tego się miotam. Chętnie bym coś kupił czego nie będę musiał przymykać do f8...

  5. #15
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Zuiko 24 jest w cenie bo kupowali je namiętnie canonierzy. Ale chyba i tak taniej niż flektogon 20/2,8, do tego to malutki obiektyw z filtrem 49 jak to w starych OM-ach

    http://www.northlight-images.co.uk/r...iko24_f28.html
    http://www.16-9.net/lens_tests/24mmc...mm_final1.html


    do czego właściwie chcesz to podpiąć, skoro to nie m4/3?

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Myślę też nad tym Zuiko 24mm. Szkiełko będzie podpięte przez najbliższy rok do dużego 4/3. Potem się zastanowię co dalej

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Flektogon 20mm/2.8 jest przereklamowany i przez to jest drogi i trudny do zdobycia.

    Naprawdę MIR 20mm3.5 jest porównywalny, przypuszczam, że ostrość na f=3.5 jest taka sama jak na Flektogonie.
    Tu są opinie: http://www.pentaxforums.com/userrevi...m-f3-5-mc.html

    Ja potwierdzam, że jest całkiem niezły, a nie używam za często bo to manual i wielka "krowa". Jest fajny bo ma chyba minimalną odległość ogniskowania około 25cm, przez co można zrobić fajne ujęcia z dość mocno rozmytym tłem, nawet na matrycach m43 czy 4/3. Za swojego dałem coś około 200zł.


    PS
    Ja jeśli miałbym zacząć się bawić manualami, to kupił bym sobie jakiś tani korpus NEX i przelotkę Turbo Lens, masz wtedy rzeczywiste 20mm i 1EV więcej jasności.

    PPS
    A jak rajcują Cię ekwiwalenty 35-50mm to kup sobie E-PM2 i jakiegoś mZD, którego wymieniłem wcześniej lub ewentualnie mZD17mm2.8 - taniocha.

    PPPS
    Do puszki 4/3 kupił bym ZD 25mm/2.8
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 11.04.14 o 15:59

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Flektogon 20mm/2.8 jest przereklamowany i przez to jest drogi i trudny do zdobycia.

    Naprawdę MIR 20mm3.5 jest porównywalny, przypuszczam, że ostrość na f=3.5 jest taka sama jak na Flektogonie.
    Tu są opinie: http://www.pentaxforums.com/userrevi...m-f3-5-mc.html

    Ja potwierdzam, że jest całkiem niezły, a nie używam za często bo to manual i wielka "krowa". Jest fajny bo ma chyba minimalną odległość ogniskowania około 25cm, przez co można zrobić fajne ujęcia z dość mocno rozmytym tłem, nawet na matrycach m43 czy 4/3. Za swojego dałem coś około 200zł.

    PS
    Ja jeśli miałbym zacząć się bawić manualami, to kupił bym sobie jakiś tani korpus NEX i przelotkę Turbo Lens, masz wtedy rzeczywiste 20mm i 1EV więcej jasności.

    PPS
    A jak rajcują Cię ekwiwalenty 35-50mm to kup sobie E-PM2 i jakiegoś mZD, którego wymieniłem wcześniej lub ewentualnie mZD17mm2.8 - taniocha.

    PPPS
    Do puszki 4/3 kupił bym ZD 25mm/2.8
    Dzięki. Nad systemem jeszcze myślę. Na razie tkwię w 4/3, ale nie planuję zakupu dodatkowych szkieł bo w mojej opinii jest to bez sensu. Mam sporo manualnych szkieł i pewnie kiedyś kupię jakąś sensowną puszkę

  9. #19
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    sigma 24mm f2,8 - polecam, lepsza od nikkora 24mm, przy tej ogniskowej naprawdę ciężko znaleźć coś lepszego
    wielosystemowy

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Jaki obiektyw manualny 20-28 mm?

    Cytat Zamieszczone przez bogdi Zobacz posta
    sigma 24mm f2,8 - polecam, lepsza od nikkora 24mm, przy tej ogniskowej naprawdę ciężko znaleźć coś lepszego
    O to ciekawe szkiełko. Która wersja I czy II Super Wide? Mocowanie ma znaczenie?

Podobne wątki

  1. obiektyw manualny 135 mm
    By psemo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14.07.11, 10:46
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 21:46
  3. EC-14, obiektyw manualny i stabilizacja obrazu
    By hijacintus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.10.08, 02:01
  4. Pierwszy manualny obiektyw OSAWA 400mm f5.6
    By ravc770 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2.06.08, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.