Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

  1. #1
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Witajcie,

    w tym wątku chciałbym zaprezentować swoje prace. Jest to efekt póki co miesiąca "pracy" nad aparatem i różnymi obiektywami. Zdjęcia robię obecnie OMD EM10, wcześniej EPL5.
    Bardzo pociąga mnie fotografia makro. Obiektem póki co są głównie zegarki - moje drugie hobby. Niestety mam problem, w którym może mi pomożecie. Mianowicie, mniej więcej wiem jakiej przysłony, a co za tym idzie czasu naświetlania, żeby osiągnąć dany efekt rozmycia, ostrości itp. Ale nie mam pojęcia jakiego światła użyć i jak je nakierować. RObię jakieś eksperymenty domowymi sposobami, tj. domowy namiot bezcieniowy (kosz na pranie ikEA ), światło odbite (dzienne, sztuczne), stół bezcieniowy... Ale zawsze coś idzie nie tak. Zawsze mi np szkło zegarka wychodzi jakieś takie mleczne i nie wyciągam prawdziwej barwy tarczy. Poniżej zaprezentuję kilka zdjęć i będę wdzięczny za konkretne porady. Czy złe światło, jakie powinno być tło. Itp itd
    Dodam też, że nie obrabiam zdjęć bo zwyczajnie nie umiem. Ale próbowałem i chyba brakuje mi do tego wiedzy, bo nigdy nie wiem jak maiłby wyglądać efekt końcowy i których funkcji użyć by było on lepszy niż oryginał.

    No to lecimy:

    1. Na poczatek makro.












    ---------- Post dodany o 07:46 ---------- Poprzedni post był o 07:29 ----------

    2. Kilka plenerowych - tu mam problem z kadrowaniem. Chciałbym, by te zdjęcia były bardziej trójwymiarowe. Przy nudnym tle i miernej pogodzie używam efektów artystycznych z aparatu by jakość poodcinać obiekty na zdjęciach, ale chyba pora na zakup statywu i popróbowanie z innymi czasami naświetlania. Jednak główne pytanie - jak tworzyć efekt głębi.










    Ostatnio edytowane przez MikolajN ; 3.04.14 o 08:01

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Bzyku
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Stary Sącz/małopolska
    Posty
    485
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Witaj.
    Jak dla mnie źle nie jest, kadry poprawne, kolory ok. Jeżeli chodzi o "mleczne szkło zegarka" to powinien pomóc filtr polaryzacyjny.
    Obróbki cyfrowej musisz się nauczyć, nie jest to coś trudnego. Zaczniesz od podstaw - podciąganie kolorów, kontrast, balans, wyostrzenie. Reszta sama przyjdzie z czasem, jak opanujesz program.
    Ostatnio edytowane przez Bzyku ; 3.04.14 o 08:53

  3. #3
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Bardzo dziękuję za pierwszą poradę No w sumie na to nie wpadłem... Ten filtr to jakiś konkretny? TO się jakoś dobiera (oczywiście poza wielkością pytam)?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Bzyku
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Stary Sącz/małopolska
    Posty
    485
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Ten filtr to jakiś konkretny? TO się jakoś dobiera (oczywiście poza wielkością pytam)?
    Konkretny polaryzacyjny kołowy, nie za "parę groszy", wiadomo jakość kosztuje.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Ok, a jakiś program? Póki co mam do dyspozycji ten z Olympusa i chyba jest ok, ale siedzę przed nim i to co mi wychodzi po zmianach jest gorsze niż to przed Coś czuję że tu ma winę monitor od mojego laptopa...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Bzyku
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Stary Sącz/małopolska
    Posty
    485
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Ok, a jakiś program? Póki co mam do dyspozycji ten z Olympusa i chyba jest ok, ale siedzę przed nim i to co mi wychodzi po zmianach jest gorsze niż to przed Coś czuję że tu ma winę monitor od mojego laptopa...
    Skalibrowany monitor to podstawa. Ja używam Photoshopa, ostatnio Lightrooma.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Zdjęcia pociągu fajne. Początek całkiem udany. Czekamy na następne foty.
    Pozdrawiam.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  8. #8
    | OlyJedi Awatar realnasty
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.661
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Ja niestety nie poratuję Cię żadnymi radami, zupełnie nie znam się na fotografii studyjnej i produktowej. Ale chciałabym powiedzieć (napisać), że bardzo podobają mi się te fotografie zegarków, jak na moje amatorskie oko wyglądają prawie jak z katalogu Może oprócz tego z owłosioną ręką Świetnie, że znalazłeś sobie taką niszę i znajdujesz w tym frajdę. Co do zdjęć plenerowych, to jakoś do mnie nie przemawiają, za dużo efektów.
    mikrusek i trochę szkiełek
    Zapraszam do mojego wątku i na Flickr.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez realnasty Zobacz posta
    Ja niestety nie poratuję Cię żadnymi radami, zupełnie nie znam się na fotografii studyjnej i produktowej. Ale chciałabym powiedzieć (napisać), że bardzo podobają mi się te fotografie zegarków, jak na moje amatorskie oko wyglądają prawie jak z katalogu Może oprócz tego z owłosioną ręką Świetnie, że znalazłeś sobie taką niszę i znajdujesz w tym frajdę. Co do zdjęć plenerowych, to jakoś do mnie nie przemawiają, za dużo efektów.
    No niestety to już był wieczór zanim tam na mym bicyklu dotarłem i słońce już nie doświetlało tych maszyn. Dopiero po nałożeniu filtra artystycznego można było złapać jakieś kontrasty. Przynajmniej robiąc zdjęcia z ręki... Jak robiłem korektę EV na plus to już brakowało stabilizacji i wychodziły ruszone.

  10. #10
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Moje zdjęcia - głównie makro, ale nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Witajcie,
    w tym wątku chciałbym zaprezentować swoje prace. Jest to efekt póki co miesiąca "pracy" nad aparatem i różnymi obiektywami. Zdjęcia robię obecnie OMD EM10, wcześniej EPL5.

    2. Kilka plenerowych - tu mam problem z kadrowaniem. Chciałbym, by te zdjęcia były bardziej trójwymiarowe.
    Bardziej tójwymiarowe, czyli "głębsze". Albo GO albo światłem, tak żeby było widać różnicę między "poziomami" głębi, takie coś:

    Głębia Ostrości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4020429_S.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	260,5 KB
ID:	114224
    Światło:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4020429_S1.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	395,1 KB
ID:	114225
    edit: światło 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4020429_S2.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	362,9 KB
ID:	114237
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 4.04.14 o 19:06
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Makro-głównie owady
    By obwarzanek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 22:11
  2. Oly2020 - moje foty (głównie: podróże, przyroda i sport motorowy )
    By oly2020 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 4.09.17, 10:28
  3. Moje foty i tylko moje
    By Saboor in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 883
    Ostatni post / autor: 30.07.16, 15:14
  4. Moje pierwsze makro zdjęcia....
    By Noterek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15.10.05, 14:59
  5. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.