Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 477

Wątek: Chińskie początki z E-M10

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    A napisałeś, że "dałeś się namówić". Czy to znaczy, ze Olek ma w Chinach mocne lobby? Jak wygląda tam sprzedaż aparatów tej firmy? Kiedy ja byłem w Chinach, to Olków prawie nie widziałem na ulicach.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #12
    | OlyJedi Awatar goroh
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    平顶山
    Posty
    146
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Ja dalem sie namówic pozytywnym 'achom' i 'ochom' z przeglądów w sieci. Fotografuję amatorsko i głównie w trybie urlopowo-podróżniczym więc targanie lustra trochę mi się odwidziało, szczególnie po Himalajach.
    W 2012 Canon, Nikon i Sony trzymali za mordę 70% rynku foto,teraz nie wiem jak to wygląda.
    W Chinach zakorzenione trendy wolniej sie zmieniają. Ludzie maja coraz więcej kasy, i prestiż(szeroko rozumiany) się mocno liczy. Przez lata był szał na iphone'y bo jabłko to było bardzo modne i 'mocne' logo. Teraz konsument juz widzi alternatywy i samsung z lokalnymi markam (Huawei, Lenovo itp.) mocno wszedł na rynek. Z aparatami pewnie jest/będzie podobnie, obstawiam że proporcje się rozłożą bardziej równomiernie.
    pzdr
    http://www.chiny-info.pl - Blog + subiektywny przewodnik po Chinach
    Made in China - Facebook
    Chińskie początki z E-M10 - wątek

  3. #13
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez goroh Zobacz posta
    Jest lekki rozrzut cenowy. W chińskim MediaMarkcie (Sunning) zestaw 10+ 14-42Ez kosztuje 5999rmb(ok edit:3000zł)
    Ja poszedlem na chinski ebay i mam to samo+ filtr Kenko, 2 dodatkowe baterie, zestaw do czyszczenia, karte Toshiba 32GB, folie i tandetna torbę za 4900rmb(2450zl).
    Pierwotny plan był kupić e-m10 i sprawdzić sprzedawcę czy czasem cegły nie wyśle, a docelowo e-m1 wziąć, ale na razie daję szanse dyszce.
    pzdr
    to teraz wszyscy będą Ciebie na forum prosić abyś kupił im coś w Chinach i wysłał jako normalną przesyłkę aby za cło nie płacić ,a tak poważniej to nie masz problemu z czymś co ma chyba większość ludzi(a na pewno ja ) czyli nie boisz się wycelować aparatem w człowieka ,a to już b. dużo.
    Reaktywowany blog: mtwarowskifoto.blogspot.com

  4. #14
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    nie gadaj, dawaj zdjęcia...
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #15
    | OlyJedi Awatar goroh
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    平顶山
    Posty
    146
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    4 Lokalny osiedlowy sprzedawca, jeden z wielu...On akurat ziemniakami i innymi bulwami 'obraca'.


    Wiem, że tło rozprasza, ale co zrobic...



    Cytat Zamieszczone przez PanMarecq Zobacz posta
    to teraz wszyscy będą Ciebie na forum prosić abyś kupił im coś w Chinach i wysłał jako normalną przesyłkę aby za cło nie płacić ,a tak poważniej to nie masz problemu z czymś co ma chyba większość ludzi(a na pewno ja ) czyli nie boisz się wycelować aparatem w człowieka ,a to już b. dużo.
    A na 'normalną' paczkę ze sprzętem nie mają prawa nałożyc cła? Jako 'prezent' przejdzie? Inna sprawa, że pomysł wysyłania sprzętu przez pół świata średnio mi sie widzi. Tu nie Amazon, nie chciałbym komuś nadać pudełka, które dojdzie w kawałkach...
    Z celowaniem w ludzi to jak każdy mam trochę blokadę, ale pomaga to, że mieszkam z dala od Pekinu czy innego Szanghaju, gdzie widok 'białego' to codzienność. Tu są dość mocno zaciekawieni i to działa na moją korzyść. Do tego 2 słowa po chińsku i uśmiech na twarz- przeważnie działa.

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    nie gadaj, dawaj zdjęcia...
    Dodaje zdjęcia z galerii, a tam jest limit 1dzien-1 plik- i chyba słusznie, lepiej na spokojnie dodawać niż zasypywać 'beleczym'...
    pzdr

    PS
    Exif powinien być ok. Słyszę też że przeostrzam, jak dziadek z 4ki się prezentuje w tej kwestii?
    http://www.chiny-info.pl - Blog + subiektywny przewodnik po Chinach
    Made in China - Facebook
    Chińskie początki z E-M10 - wątek

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Nakładają na wszystkie paczki. z tym, że czasem "się uda". Cło to nic, gorszy jest VAT. Raczej PanMarecq pisał to z przymrużeniem oka. Poza tym na forum jest program OlyJedi i dla osób mieszkających w Polsce należących do tego programu Olympus udziela rabatów. Co do ostrości, dla mnie jest ok.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.584
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Zajrzałem na wątek dla porządku i dla porządku powiem, że foteczki wyśmienite, wykonane z nerwem reporterskim, z dbałością o ujęcie, kadr, tło, itd. Dobra robota.
    Ciekawa jest relacja z Chin. To już nie to co jakieś 18- 20 lat temu, gdy córka kolegi pobyła 2 tygodnie w Chinach, to opowiadała, ze aż nie chciało się wierzyć, ludzie patrzyli na białą dziewczynę jak na dziwoląga, poza tym dziwili się, że dziewczyna jest puszczana samopas, itd.
    Jak widać z relacji i ze zdjęć Chiny intensywnie zapoznają się ze światem i dają się same zapoznawać.
    Świetne zdjęcia, widać bardzo dobry kontakt fotografa z sytuacją, z ludźmi, jego przytomność i refleks, zrozumienie oraz dbałość o kadr, tło, itd. Będzie coś z tego.
    Pzdr, TJ

  8. #18
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.467
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    gdy córka kolegi pobyła 2 tygodnie w Chinach, to opowiadała, ze aż nie chciało się wierzyć, ludzie patrzyli na białą dziewczynę jak na dziwoląga,
    Szwagier kumpla jak byl w Chinach/80-te lata/ to sie okazalo,ze pierwszy raz widzieli bialego czlowieka.Foty swietne.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez kon Zobacz posta
    Szwagier kumpla jak byl w Chinach/80-te lata/ to sie okazalo,ze pierwszy raz widzieli bialego czlowieka.Foty swietne.
    Myślę, że jakby Chińczyk pojechał do jakiejś polskiej wsi na prowincji, to byłoby podobnie i połowa ludności pierwszy raz widziałaby kogoś rasy żółtej na żywo. Ja paradoksalnie największą atrakcję stanowiłem dla ludzi w Pekinie na placu Tienanmen. Tłumaczę to ty, że właśnie przyjeżdżają tam ludzie z prowincji, gdzie biali turyści się raczej nie zapuszczają.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.467
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Chińskie początki z E-M10

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Myślę, że jakby Chińczyk pojechał do jakiejś polskiej wsi na prowincji, to byłoby podobnie i połowa ludności pierwszy raz widziałaby kogoś rasy żółtej na żywo. Ja paradoksalnie największą atrakcję stanowiłem dla ludzi w Pekinie na placu Tienanmen. Tłumaczę to ty, że właśnie przyjeżdżają tam ludzie z prowincji, gdzie biali turyści się raczej nie zapuszczają.
    Chinczycy sa wszedzie....na polskiej prowincji tez.A jezeli masz na mysli polska prowincje lat 80-tych:to jak najbardziej moglo tak byc.Dla uzupelnienia.Szwagier byl na glebokiej prowincji i sie dziwili tubulcy jak oni sie tu dostali.

Podobne wątki

  1. poczatki nub'a
    By pho in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16.09.17, 21:36
  2. Chińskie zamienniki adapterów 4/3 - mikro 4/3
    By Olo73 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 17:24
  3. Początki
    By zabka2002 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27.02.11, 14:40
  4. Początki z E-520
    By Lukas77777 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 09:59
  5. Muszla ME-1 (1.2x) a chińskie 2.3x??
    By kaefpe in forum E-System
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10.03.08, 13:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.