Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Podłączanie obiektywów Pentaxa do Micro-4/3 - adapter ze sterowaniem przysłoną

  1. #41
    Awatar R0BERT
    Dołączył
    Feb 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Marku, dziękuję Jest dokładnie jak piszesz, chcę np. wykorzystać Cosinę 100/3.5 do makro, poza tym zamierzam używać równolegle obu systemów. Tak, wiem, ona ma pierścień
    Ostatnio edytowane przez R0BERT ; 31.03.18 o 20:08

  2. #42
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez R0BERT Zobacz posta
    Marku, dziękuję Jest dokładnie jak piszesz, chcę np. wykorzystać Cosinę 100/3.5 do makro, poza tym zamierzam używać równolegle obu systemów. Tak, wiem, ona ma pierścień
    Teraz rozumiem, sam też zastanawiam się czy trzymanie się jednego systemu ma sens
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #43
    Awatar R0BERT
    Dołączył
    Feb 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Niestety nie ma ideałów, więc trzeba obrastać w sprzęt . Początki są trudne, dzisiaj walczyłem z ustawianiem punktu ostrości, w lustrzance było to banalne, GX80 okazał się dla mnie za trudny. Pomagał mi nawet kolega z forum Pentaksa. Dopiero po ciężkiej walce zauważyłem, że ostrząc przez wizjer, zmieniałem punkt nosem , ekran dotykowy w aparacie to dla mnie nowość.

  4. #44
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez R0BERT Zobacz posta
    Niestety nie ma ideałów, więc trzeba obrastać w sprzęt . Początki są trudne, dzisiaj walczyłem z ustawianiem punktu ostrości, w lustrzance było to banalne, GX80 okazał się dla mnie za trudny. Pomagał mi nawet kolega z forum Pentaksa. Dopiero po ciężkiej walce zauważyłem, że ostrząc przez wizjer, zmieniałem punkt nosem , ekran dotykowy w aparacie to dla mnie nowość.
    Ja osobiście dotykowymi ekranami nie jestem zachwycony, a co do punktu ustawiania ostrości dotykiem to i ja z początku nie wiedziałem co się dzieje.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #45

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez R0BERT Zobacz posta
    (...) GX80 okazał się dla mnie za trudny. Dopiero po ciężkiej walce zauważyłem, że ostrząc przez wizjer, zmieniałem punkt nosem
    Patrz przez wizjer prawym okiem, nos nie będzie przeszkadzał.
    Poza tym w GX80 jest coś co się zwie focus-peeking, znakomicie ułatwia ostrzenie.
    Ostatnio edytowane przez jo44 ; 31.03.18 o 22:54

  6. #46
    Awatar R0BERT
    Dołączył
    Feb 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kupiłem w końcu zwykłą przejściówkę, Fotga. Niestety niektóre obiektywy nie dają się zamocować, na oko F70-200 ma taki sam bagnet jak Cosina 100, ale ten pierwszy nie chce współpracować. Ma ktoś podobny problem, albo może nawet jego rozwiązanie ?

  7. #47
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Mnie przejściówka Fotga z Pentax K na MFT działa bardzo dobrze z Auto-Reunionem 200mm 3.5

Podobne wątki

  1. Adapter MASD-1 / micro SD na xD ...
    By elwal in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.05.10, 14:53
  2. Adapter MF-2 dla obiektywów OM
    By gcw in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.02.10, 12:29
  3. Adapter xD /micro SD
    By Sebu$ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10.01.09, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.