Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-2

  1. #41
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-

    Ja tam się w sprzętowe przepychanki nie angażuję.
    Ale zrobiłem sobie poniższe zdjęcie. E-PL5, ma matrycę taką jak OMD. Z poprzednich aparatów - E-30 i E-PL3 które miały stare pasikonikowe matryce, nigdy nie osiągnąłbym takiego efektu.
    Janko Muzykant pokazywał kiedyś zdjęcie pni drzew na tle śniegu. Prezentowane przeze mnie jest trudniejsze, bo pod słońce.
    Ja tam nie będę się wypowiadał o ciągnięciu o 0,5 czy o 3 EV. Ja tam głupi jestem i się nie znam ale widzę że zamiast czarnych pni, mam szczegół, na dokładkę pod światło, to dla mnie jest ok.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC210324ol.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	326,4 KB
ID:	113203
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #42
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

    Odp: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Nowe matryce potrafią jednak dać od natywnego ISO na JPGach takie drobne artefakty (szum?) - w praktyce bez znaczenia, przy oglądaniu per pixel - wygląda tak sobie. W E-PL1 100 ISO jest gładziutkie, ...
    Napisałeś wprost, to co ja między wierszami. Dobrze, że nowsze aparaty są lepsze na wyższych czułościach, ale nie do końca widać postęp na niższych. A przecież to na niższych robi się większość zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Hehe - uśmiałem się. Nie wiem kim jest ów Piotr, Marka kojarzy chyba każdy kto choć trochę interesuje się fotografią. Pamiętam zdaje się publikacje i zdjęcia makro z magazynów fotograficznych sprzed lat...
    Piotr Wyszomirski nazwany po tym co wyprawiał w bramce na meczu Polska-Szwecja "ministrem obrony narodowej".
    Ale szacunek dla Marka - ot po prostu zapytałem, czy przypadkiem krewnymi nie są.

    pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 10:34 ---------- Poprzedni post był o 10:01 ----------

    niemniej jednak jak napisałem w pierwszej mojej wypowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez TomekH Zobacz posta
    z faktami się nie dyskutuje - a na Waszych zdjęciach widać różnice.
    i to podtrzymuję

  3. #43
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja tam się w sprzętowe przepychanki nie angażuję.
    Ale zrobiłem sobie poniższe zdjęcie. E-PL5, ma matrycę taką jak OMD. Z poprzednich aparatów - E-30 i E-PL3 które miały stare pasikonikowe matryce, nigdy nie osiągnąłbym takiego efektu.
    Też nie chciałbym aby poniższy post został odebrany jako przepychanka sprzętowa ale mam tu odmienne zdanie. Co by nie być gołosłowny kilka przykładowych zdjęć pod światło z starej matrycy panasonica (G1).
    Są to oryginalne pliki .jpg prosto z aparatu tylko zmniejszone i lekko podostrzone.

    1Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1150362.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	637,6 KB
ID:	113224 2Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1280123.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	749,6 KB
ID:	113225 3Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1400194.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	640,2 KB
ID:	113226 4Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1400314.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	646,7 KB
ID:	113227

    Ostatni wywołany z RAW: 4a Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1400314a.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	655,8 KB
ID:	113228

    Sadzę, że bez większego problemu G1 poradziłby sobie z tym Twoim przykładem. Możliwe (choć pewny nie jestem), że trzeba by troszkę rozjaśnić cienie i przygasić światła ale efekt końcowy gorszy mz. nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...widzę że zamiast czarnych pni, mam szczegół, na dokładkę pod światło, to dla mnie jest ok.
    Dla mnie też jest OK i wystarczająco dobrze z staruszka G1.

    Oczywiście niezaprzeczalnym faktem jest, ze nowsze matryce mają znacznie lepsze wysokie iso i pozwalają na więcej przy obróbce plików RAW.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #44
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-

    Pierwsza fota chyba nie jest dobrą wizytówką G1 (bądź fotografa ) - ściółka wypalona. Jakby ja naświetlić zachowując światła i pociągnąć cienie obstawiam, że nowa matryca pozwoliłaby na jakieś 2 EV więcej. Na tej scenie byłoby to dużo. Inna sprawa czy takie ciągnięcie nie zabiłoby klimatu.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #45
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OLY-TEST] O Himalajach,i różnicach, których podobno nie ma wcale. EPL-1 - EPM-

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Pierwsza fota chyba nie jest dobrą wizytówką G1 (bądź fotografa ) - ściółka wypalona.
    Raczej fotografa widać też po zawartości kadru Możliwe, że wpływ miał ustawiony pomiar światła na centralny ważony. W pozostałych jest pomiar światła matrycowy.
    Zawsze robię RAW+jpg i z RAW-a można te przepalenia częściowo przynajmniej skorygować.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Miejsca których może już nie być.
    By FotoAmator in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.05.08, 21:15
  2. Olympus e-500 - podobno szumy...?
    By Mikuda in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20.06.06, 22:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.