Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Wątek: E-M10 czy Lumix G6

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    A używane E-M5?? Pojawiają się w obiegu, np Moominek sprzedaje.
    Używane e-m5 opłaca się kupić za 2 tys. nie więcej, skoro nowe mnie kosztowało 2100 (po odliczeniu ceny gripa wg cen ze sklepu dla idiotów).

    ---------- Post dodany o 08:21 ---------- Poprzedni post był o 08:18 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    12-50mm jest OK, jeśli zależy nam na 12mm i makro. Choć odkąd wyszedł naleśnikowy 14-42mm sam się zastanawiam nad wymianą.
    Na 12 mm ten obiektyw niestety już nie daje rady, ale makro fakt. No i należy pamiętać, że kapitalnie się nim filmuje. To jest fajne szkło do zdjęć na polu (tudzież dworze
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #22
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Używane e-m5 opłaca się kupić za 2 tys. nie więcej, skoro nowe mnie kosztowało 2100 (po odliczeniu ceny gripa wg cen ze sklepu dla idiotów).

    ---------- Post dodany o 08:21 ---------- Poprzedni post był o 08:18 ----------



    Na 12 mm ten obiektyw niestety już nie daje rady, ale makro fakt. No i należy pamiętać, że kapitalnie się nim filmuje. To jest fajne szkło do zdjęć na polu (tudzież dworze
    Na 12 mm daje radę nieco przymknięty, zwłaszcza od przysłony 5,6, a w ogóle jest jak dla mnie na kita zadziwiająco niezły i równy, piszę to będąc posiadaczem i użytkownikiem ZD 12-60....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Hehe, lepiej daje radę na 12 mm niż kitowy 14-42 Na 50 mm zresztą też.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Wczoraj miałem okazję "pobawić się" tym EM10.
    Jak dla takiego amatora jak ja - świetnie zrobiony aparacik, ergonomia znakomita no i ten wizjer - super.
    MBSZ - musi się sprawdzić w każdych warunkach.
    Pozdrawiam i dziękuję tą drogą Jackowi za możliwość "przestrzelenia" tego aparatu i za spotkanie.

  5. #25
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Na 12 mm ten obiektyw niestety już nie daje rady
    W jakim sensie nie daje rady? IMHO daje całkiem nieźle, szczególnie po przymknięciu. Wczoraj wołałem trochę fot z niego - bardzo ok. Do tytułowego E-M10 ten kit naleśnik jest chyba ciekawszy, ale do takiego OMD EM-5, szczególnie jeśli ktoś go kupował dla uszczelnień i nie ma M.ZD 12-40, to w zasadzie "must have".
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    W jakim sensie nie daje rady? IMHO daje całkiem nieźle, szczególnie po przymknięciu. Wczoraj wołałem trochę fot z niego - bardzo ok. Do tytułowego E-M10 ten kit naleśnik jest chyba ciekawszy, ale do takiego OMD EM-5, szczególnie jeśli ktoś go kupował dla uszczelnień i nie ma M.ZD 12-40, to w zasadzie "must have".
    No właśnie mi się jakość w rogach w słońcu nie widziała. Aberracje się pojawiały i spadek ostrości. Nie pamiętam, czy przymykałem, czy nie. W każdym razie na pewno nie zamieniłbym go na 14-42. Tamto to plastik-fantastik. Bardziej przypomina zabawkę, jak obiektyw.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #27
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    G6 mi gorzej leżał w rękach niż G5 - kolejny plus dla G5.

    12-50 jest fajne, ale mocno nietypowe. Fajnie, że 12mm, ale szkoda, że takie długie. W jego miejsce wolałbym kupić 17/2.8 i mieć mały zestaw do kieszeni (tak, da się to włożyć w kieszeń) albo Olympusowego 14-42mm R (mniejszy do noszenia niż panas).

    Za to 45-150mm Panasa jest bardzo ok i bym je zostawił (jeśli szukamy G5/G6 w dualkicie).
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    G6 mi gorzej leżał w rękach niż G5 - kolejny plus dla G5.
    Nie miałem obu w ręku, ale wydawało mi się że obudowy są niemal identyczne. Widocznie to "niemal" robi różnicę.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  9. #29
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Nie miałem obu w ręku, ale wydawało mi się że obudowy są niemal identyczne. Widocznie to "niemal" robi różnicę.
    Jest różnica. G6 jest bardziej "nadbudowany" - trochę w stronę w GH3. G5 jest delikatniejszy, ale ani za mały, ani za duży. NAjlepiej pomacać w sklepach. MM często mają wciąż oba na stanie.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: E-M10 czy Lumix G6

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Jest różnica. G6 jest bardziej "nadbudowany" - trochę w stronę w GH3. G5 jest delikatniejszy, ale ani za mały, ani za duży. NAjlepiej pomacać w sklepach. MM często mają wciąż oba na stanie.
    Byłem pomacać w FJ w Opolu mają G5, G6 i GX7. i nieco szkieł. Faktycznie G5 i G6 różnią się nieco wielkością i szczegółami wyposażenia. Spodobał mi się GX7, muszę przejrzeć wątek na jego temat.
    A E-M10 jak Yeti... jest, ale nie można go zobaczyć
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Podobne wątki

  1. LUMIX G X 14-42 i LUMIX G X 45-175 mm
    By psl in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 12.09.15, 12:01
  2. mZD 12-40 vs Lumix G 12-35X
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18.11.13, 22:52
  3. Lumix G3 czy EPL-3?
    By Antares in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 13.04.12, 16:43
  4. EP1,EP2 i lumix 20/1.7 ?
    By ksb in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28.04.10, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.