Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: Podglądnięte w Maroku

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Podglądnięte w Maroku

    Witam wszystkich serdecznie.

    Postanowiłem założyć nowy wątek w którym nieregularnie będę publikować moje zdjęcia zarejestrowane podczas podróży po Maroku.

    Wszystkich zainteresowanych zapraszam. Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o 11:39 ---------- Poprzedni post był o 11:33 ----------

    Odsłona pierwsza.

    Wyładunek w porcie w mieście Essaouira, czyli historia zdjęć, których nie mogę pokazać.

    Podczas wyładunku zbiegło się wiele grup ludzi: turyści, „fotografowie”, autochtoni oraz obsługa statku. Zastanówmy się przez chwilę, co robiła każda z tych grup.

    Co robili turyści? Przyglądali się ciekawie jak rybacy taszczą skrzynki z rybami to i ówdzie robiąc zdjęcia. Gdzieniegdzie błyszczały w świetle słońca opaski all-inclusive. Szybko odchodzili zwiedzając dalszą część portu.

    Co robili „fotografowie”? Szukali ciekawych ujęć i detali. Dało się słyszeć terkot niczym ostrzał z broni automatycznej. Po jakichś 20 minutach poszli szukać nowych ujęć.

    Co robiła obsługa statku? Wyładowywała towar, starając się nie zwracać uwagi na dwie powyższe grupy.

    Mało kto zwrócił uwagę co robili autochtoni. Pojawiło się sporo kobiet w Burkach, z wiaderkami i reklamówkami. Stały grzecznie z boku, leniwie przyglądając się sytuacji. Co jakiś czas, gdy z pojemników wypadła ryba, szybko ją podnosiły i chowały do wiaderek bądź reklamówek. Żadna ryba, nawet zdeptana nie mogła się zmarnować. Jeśli wpadła pod samochód dostawczy, Panie za pomocą patyków szybko wydobywały ryby. Po jakichś 40 minutach miały pokaźną reklamówkę ryb na obiad dla rodziny bądź na handel.

    Obserwowałem te sytuację starając się uchwycić dramat tych kobiet w obiektywie.

    Niestety ja również byłem obserwowany. Po jakichś 30minutach podszedł do mnie pan policjant. Zaczął krzyczeć coś do mnie po francusku wskazując na aparat. Zrozumiałem, że chce zobaczyć zdjęcia które zrobiłem i zaczęliśmy je przeglądać. Zrozumiałem(?) ze mam skasować kilka zdjęć – do dziś nie wiem dlaczego – może uchwyciłem kogoś ważnego na tych zdjęciach a może nie podobało mu się że robię zdjęcia tej sytuacji? Pozostały mi jedynie ponizsze ujęcia które prezentuje poniżej. Później cieszyłem się jak dziecko ze nie zabrał aparatu

    Ot taka historia z Maroka, może komuś przybliży trochę tego kraju.
    pozdrawiam

    1:


    2:



    3:

    4:

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Super! Czekam na więcej. Dobrze, że opisujesz a nie tylko robisz wrzutę. Kiedy tam byłeś?

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Świetnie, ze do zdjęć dodajesz bogaty opis!

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Hej, zdjęcia są z lutego tego roku. Moim zdaniem to dobry termin na zwiedzanie - nie jest gorąco ale nie jest też zimno (pomijając góry oczywiście).

  5. #5
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Fajne te zdjęcia. Lubię takie zdjęcia pokazujące jak żyją ludzie.
    I zaraz jak spojrzałem na zdjęcia to kolory mi się rzuciły w oczy. Bardzo kolorowe ubrania mają ci ludzie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Świetny opis ale szkoda, że nie znajduje on odzwierciedlenia w zdjęciach, które pokazałeś Ten policjant kazał Ci skasować chyba najlepsze zdjęcia z całej tej opowieści.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Foty można odzyskać, jest sporo programów do tego celu. Fajna relacja. Daj jeszcze
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  8. #8
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Zapowiada się fajny wątek. Moją pasją są podróże, więc wszystkie tego typu posty czytam z zaciekawieniem. Maroko póki co jest jeszcze przeze mnie nie odkryte, więc z tym większą chęcią będę do Ciebie zaglądał.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  9. #9
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Foty można odzyskać, jest sporo programów do tego celu.
    A gdy zostaly kolejne zrobione to tez?

    ---------- Post dodany o 16:17 ---------- Poprzedni post był o 16:16 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mpodroznik Zobacz posta
    Hej,nie jest gorąco ale nie jest też zimno (pomijając góry oczywiście).
    A ja tak lubie gory.
    Gratuluje podrozy.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar jarovit
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Podglądnięte w Maroku

    Fajny wstęp. Wrzucaj kolejne foty. I z komentarzem.
    PENTAX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.