Strona 21 z 33 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 325

Wątek: Galeria u WoRaSa

  1. #201
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Chmmm, ostatnie zdjęcia były tak nudne, że nawet pies z kulawą nogą się tu nie zapędził, ech

    W każdym razie, zanim będą następne, kilka uwag o Gran Canarii (dla fotografów):

    1. Byłem tam w czerwcu i chyba lepiuej byłoby jechać w zimie - w czerwcu upał powyżej 30C to norma, a do tego pogoda przez 90% czasu to niestety bezchmurne niebieskie niebo (super na plażowanie ale dla zdjęć beznadzieja). Podczas takiej pogody jedyny ratunek to złota godzina po świcie albo przed zmierzchem - wtedy można zrobić jakieś ciekawsze zdjęcia, w środku dnia nie dość, że słońce jest pionowo nad głowami, to jeszcze jest bardzo ostre. Na Teneryfie byłem lkilka lat temu w zimie i fotograficznie był odjazd - każdego dnia można było oglądać spektakularne chmury przewalające się przez góry (ciężko było zrobić w takich warunkach nudne zdjęcia).
    2. Trzeba nastawić się na dość długie podróże autem - aby z wybrzeża dostać się do centrum wyspy (gdzie jest najładniej), trzeba spędzić za kółkiem 45minut - 1.5h. Drogi oczywiście wąskie i kręte. Do tego większość ludzi nie za bardzo wie jak się po nich poruszać (np. przyjęte jest wsród miejscowych aby zjeżdżać na pobocze i ułatwiać wyprzedzanie tym, którzy jadą szybciej. Większość przyjezdnych niestety "nie kąsa" tej zasady. Z drugiej strony jeździ się bardzo bezpiecznie, nie ma wariatów na ulicach.
    3. Południowa część wyspy to pustynno-kamienne pustkowie, w niektórych miejscach pokryta specyficznym, rzadkim lasem sosnowym. Ta część wyspy z opisu wygląda na bardzo interesującą, ale w rzeczywistości jest brzydka. Jedynie olbrzymie kaniony wrzynające się od południa wgłąb wyspy robią wrażenie, szczególnie Barranco de Fataga.
    4. Centrum wyspy jest super - jest tam cała masa górek zakończonych przynajmniej z jednej strony pionową skalną ścianą (100-200m wysokości). Pomimo tego te górki są zwykle dostępne z innej strony za pośrednictwem jedynie lekko pochylonego, skalistego zbocza (najwyżej w kilku miejscach trzeba użyć rąk ale żadnego szpeju nie trzeba). Bardzo fajne zdjęcia można zrobić z krawędzi tych ścian.
    5. Większość najładniejszych miejscówek jest w zasięgu 1-godzinnej jazdy + 1 godziny marszu, dzięki czemu (w miarę) łatwo dostać się tam przed świtem.
    6. Dla chętnych na Gran Canarii jest kilka via ferrat (ale nieststy na żadnej nie byłem). Podobno szczególnie jedna (La Guagua) jest warta przejścia - to podobno jedna z najdłuższych i najładniejszych w Europie.
    7. Można włóczyć się poza szlakami i nikomu to nie przeszkadza (byleby nie pakować się na teren prywatny i nie palić ognia pod żadnym pozorem!). To najbardziej chyba lubię na hiszpańskich wyspach.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    No i jeszcze kilka:

    138

    139

    140

    141

    142
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  2. #202
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Ta wrzuta fajna, nawet chmura jest . Dzieki za opis. Przydatny i sporo wyjaśniający.

  3. #203
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Ta wrzuta fajna, nawet chmura jest .
    Przez cały wyjazd były chyba 2 takie dni z chmurami. Troszkę się wtedy zdziwiłem jak wysiadłem z auta godzinę przed świtem - po raz pierwszy musiałem wziąć ze sobą polar
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  4. #204
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    142 fajne.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #205
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    142 fajne.
    Się nie znasz. Tylko 140 i 141
    ... i nie mów że nie zaglądają. Zaglądają - nawet czasem o plusa się potkną
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #206
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Się nie znasz. Tylko 140 i 141
    ... i nie mów że nie zaglądają. Zaglądają - nawet czasem o plusa się potkną
    142.
    Że niby o jakiego plusa?? A żądłem chcesz?
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  7. #207
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    133 piękne, 139/140 ciekawe.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #208
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dla mnie 139 . Pozostałe też ekstra.
    Fajne zdjęcia.

  9. #209
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Ależ wstyd, no totalnie nie wiem jakim cudem mnie w tym wątku jeszcze nie było.. Nadrobiłam na szybkości to niewybaczalne niedopatrzenie... Zdjęcia górskie ( bo te mnie najbardziej ujęły) są zjawiskowe. Przepiękne łowy świtów i zmierzchów, magia światła, mgły i chmur..
    Jestem pod wielkim wrażeniem i juz nie omine wpisów Twych


    Pozdro
    Ulka

  10. #210
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    Ależ wstyd, no totalnie nie wiem jakim cudem mnie w tym wątku jeszcze nie było.. ...
    Ja chyba wiem . Masz rację, że wstyd
    A zdjęcia bardzo udane, takie trochę księżycowe...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.