Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: DxO Optics Pro

  1. #1
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    DxO Optics Pro

    W ostatnim Foto Kurierze był artykuł o programie DxO Optics Pro i mowa o tym, że posiada wtyczki do konkretnych modeli aparatów. Na stronie tego programu nie znalazłem pozycji e330. Ktoś używał tego programu? Jakby się zachowywał bez wczytanych danych dla tego modelu. WIdziałem że jest możliwość zamówienia np. e-300 ale jednak to nie e-330.
    mente et malleo

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a może tak dwa slowa o tym programie do czego on jest.... bo ja nie kupuje gazet :P a na google mam bana :]
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Jak zapewnia producent, DxO Optics Pro został napisany całkowicie od nowa (z wykorzystaniem technologii .NET Microsoftu oraz Apple ObjC-Cocoa), co ma zapewnić znaczący (do czterech razy w porównaniu z wersją 4.x) wzrost prędkości działania. Piąta wersja programu korzysta również z możliwości nowoczesnych akceleratorów grafiki. Całkowicie nowy jest również algorytm interpolacji informacji zawartych w RAW-ach, dzięki czemu na zdjęciach widocznych jest znacznie więcej szczegółów niż do tej pory, za to widocznych jest znacznie mniej artefaktów. Nowy algorytm, w ramach odtwarzania szczegółów obrazu bierze pod uwagę znaczny obszar obrazu, zamiast jak ma to zwykle miejsce, jedynie najbliższych pikseli.

    Jednym z elementów, na które położono szczególny nacisk w trakcie projektowania nowej wersji programu, była jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych – a więc usuwanie cyfrowego szumu ze zdjęć. Ponieważ zakłócenia te ulegają wzmocnieniu podczas interpolacji danych RAW, proces usuwania szumów został przesunięty na etap wcześniejszy, tak by powodował on jak najmniejszą utratę detali obrazu.

    W wersji 5 programu przebudowano również interfejs użytkownika, tak by poprawić wydajność pracy i wygodę użytkowania. Narzędzia zostały zgrupowane w czterech sekcjach: Light, Color, Geometry oraz Details, jednak użytkownik może w dowolny sposób je przeorganizować, choćby na kształt znany z poprzednich wersji Optics Pro.

    Jak się można było spodziewać, wzrosła również liczba obsługiwanych aparatów. Korpusy takie jak Canon 40D, Canon 1Ds MKIII, Nikon D300 oraz Nikon D3 znajdą się na tej liście w kilka miesięcy po ich wejściu do sprzedaży. Ceny nowej wersji pozostają niezmienione wobec wersji 4.5.
    300$ to troche przesada wg mnie.Tym bardziej ze z olka nic nie czyta.
    Strasznie mnie mulil kompa i w niczym nie przewyzsza UFRaw

  4. #4
    Oleryk
    Gość
    Kolego z obozu "czerwonych" używa tego programu i nie może się nachwalić.
    Nawet przymierzałem się, żeby "pożyczyć" od niego ale niestety, nie ma profili do nowych Olków.
    Więc póki co, to ciekawostka.

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Nie widziałem wersji 5, ale poprzednie wersje programu miały: Jak PTLens używać bazy dystorsji obiektywów i zależnie od użytego zestawu aparat/obiektyw automatycznie aplikować poprawki, prostować krzywe zdjęcia, prać, prasowaić, krowy doić.
    Program w wersji jaką widziałem był bardziej porażką niskiego taty, jak jakimś niesłychanym rozwiązaniem z granicy magii i technologii.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    OK dzięki za komenty. Wygląda na to że faktycznie nie ma narazie pluginów do olka. Wysłałem zapytanie do producenta, tak na wszelki wypadek, czy są jakieś dostępne i czekam.
    Pozdrawiam
    mente et malleo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.11, 16:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.02.11, 21:10
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.03.10, 12:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.10, 19:30
  5. DxO Optics wreszcie dla Oly!
    By squbel in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.09, 08:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.