Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: [OlyTest] M1 w lesie...

  1. #21
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Fajny test i czekam na resztę...pozdro

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Cytat Zamieszczone przez glee Zobacz posta
    Różnice w porównaniu iso widać tylko subiektywnie bardziej użyteczny by był inny motyw ; )...
    Obiektywnie też trzeba przyznać, że różnica na najwyższych iso jest spora, oglądając w skali 1:1. Po zmniejszeniu na potrzeby internetu czy wydruku już ta różnica będzie mała.
    Mam inną uwagę odnośnie samych zdjęć z E5 i testu iso. Nie wierze, że podniesienie iso z 400 na 800 tak wpłynęło na ostrość, szczegóły na tym konarze (w RAW jest to samo) bo na szum na tle wpłynęło nieznacznie. Można kliknąć na iso 400 i następnie 800. Od iso 800 w górę sadzę, że nie jest dokładnie trafiona ostrość (dotyczy oczywiście tylko E5) co też ma wpływ na odbiór i to porównanie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.14 o 12:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Macie orfy i kazdy niech sobie popatrzy, pobawi sie surowkami, dla mnie to roznica jest spora, tak w szumie, i jego charakterystyce. Golym okiem widac, iz mniej go jest na M1, i nie jest to taka roznokolorowa packa w nim.
    Dodatkowo przy probie odszumiania, bardziej podatna jest matryca z M1, sprobojcie sie tez pobawic ekspozycja.
    Macie podstawke zrobiona w jednakowych warunkach, na jednakowych parametrach, jednakowym szklem wiec nic prostszego sie troche pomeczyc z orfami.
    Ja podalem przyklady zdjec pomniejszonych, gdzie widac golym okiem roznice.


    p.s. Ktos ptytal o nikona, napisze zatem dyplomatycznie, zapomnialem go zabrac do lasu, niestety M1 juz odjechalo wiec moze nastepnym razem

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Macie orfy i kazdy niech sobie popatrzy, pobawi sie surowkami, dla mnie to roznica jest spora, tak w szumie, i jego charakterystyce. Golym okiem widac, iz mniej go jest na M1, i nie jest to taka roznokolorowa packa w nim.
    Dodatkowo przy probie odszumiania, bardziej podatna jest matryca z M1, sprobojcie sie tez pobawic ekspozycja.
    Macie podstawke zrobiona w jednakowych warunkach, na jednakowych parametrach, jednakowym szklem wiec nic prostszego sie troche pomeczyc z orfami...
    Tylko już na iso 800 choćbym nie wiem jak się męczył z orf, z E5 będzie gorszy rezultat od M1 bo mz. jest nie trafiona ostrość. Wydaje mi się nieprawdopodobne aby iso 800 tak degradowało szczegóły w E5. Znaczyłoby, że użyteczne jest tylko 400? Co do reszty masz zapewne dużo racji, różnica na najwyższym iso jest spora. Pokusiłbym się o wywołanie dla porównania przy docelowo zmniejszonym dłuższym boku do powiedzmy 1200pix gdyby była lepsza ostrość z E5.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tylko już na iso 800 choćbym nie wiem jak się męczył z orf, z E5 będzie gorszy rezultat od M1 bo mz. jest nie trafiona ostrość. Wydaje mi się nieprawdopodobne aby iso 800 tak degradowało szczegóły w E5. Znaczyłoby, że użyteczne jest tylko 400? Co do reszty masz zapewne dużo racji, różnica na najwyższym iso jest spora. Pokusiłbym się o wywołanie dla porównania przy docelowo zmniejszonym dłuższym boku do powiedzmy 1200pix gdyby była lepsza ostrość z E5.
    W E-30 foty z ISO 800 są nieużywalne. Znaczy... jako pstryki takie o domowo-albumowe - spoko, ale do jakiegoś bardziej pro użytku się to nie nadaje. No chyba, że powiększenia wielkości pocztówki. Od ISO 800 spada ilość szczegółów, robi się papka i kolorowe placki, robiąc portret włosy się zlewają itp itd. Zatem na E-5 który de facto nie ma nawet trochę lepszej matrycy może być podobnie.


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie wierze, że podniesienie iso z 400 na 800 tak wpłynęło na ostrość, szczegóły na tym konarze (w RAW jest to samo) bo na szum na tle wpłynęło nieznacznie. Można kliknąć na iso 400 i następnie 800. Od iso 800 w górę sadzę, że nie jest dokładnie trafiona ostrość (dotyczy oczywiście tylko E5) co też ma wpływ na odbiór i to porównanie.
    może to jest ten dowód, którego ostatnio szukałeś na "przepaść" pomiędzy starymi a nowymi matrycami Olympusów? Masz jak chciałeś, jeden kadr, jeden obiektyw, dwa korpusy z różnymi matrycami.

    Co do ostrości to faktycznie, ciężko z E5 na ISO800 wywnioskować, czy jest czy nie jest w punkcie. W pierwszej chwili myślałem tak jak Ty, że AF nie trafił dokładnie. Ale jak dokładniej przyjrzałem się zdjęciu to już sam nie wiem i bardziej skłaniam się ku temu, że jednak trafił. Zresztą raz mógłby się pomylić, ale kilka razy w ten sam sposób - raczej nie.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Niech będzie, że się czepiam Dla mnie po prostu dziwnym się wydaje diametralny spadek ostrości pomiędzy iso 400, a 800. Idąc dalej (iso 1600, 3200) logicznym by się wydawało, że dalej ten spadek będzie następował. Tymczasem praktycznie (na oko) ostrość (utrata szczegółów) zmienia się już niezauważalnie (w o wiele mniejszym stopniu). Tak maja wszystkie starsze olympusy? (w G1 tego nie zauwazyłem), jeśli tak zgadzam się jest przepaść w matrycach olympusa i to już na iso 800, a nie 3200
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.14 o 14:54
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Szybki test. E-30, na statywie, w ACR wyostrzanie 0, redukcja szumu luminacji i kolorów na 0. Pliki JPG 12MPix, jakość 10.


    https://www.dropbox.com/sh/jd2ha4ro52tviqn/KyyRdT-mKt


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Szybki test. E-30, na statywie, w ACR wyostrzanie 0, redukcja szumu luminacji i kolorów na 0. Pliki JPG 12MPix, jakość 10.


    https://www.dropbox.com/sh/jd2ha4ro52tviqn/KyyRdT-mKt


    T.
    Do 1600 włącznie jest ok. Na 3200 faktycznie zrobiło się kolorowo, rozumiem, że dla celów testowych, zastosowano taką samą obróbkę jak dla ISO 100, ale chyba nie o to chodzi, aby 3200 obrabiać identycznie jak 100. Podejrzewam, że po ruszeniu suwaczkami dla 3200, można uzyskać poprawę obrazka.

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] M1 w lesie...

    Jak napisałem.. każdy plik wołany tak samo w ACR. Oczywiście ruszając suwaczkiem można poprawić.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Pies w lesie
    By C+ in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.08.09, 22:56
  2. Świt w lesie
    By WUJEK MARO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30.01.07, 00:05
  3. W lesie
    By dka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.11.06, 14:43
  4. [W lesie]
    By Bartekk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.09.06, 10:52
  5. trochę jesieni w podwrocławskim lesie
    By dooomin in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.10.04, 20:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.