Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    Helou
    Chciałby ja zapytać bo się gubię z tymi XD Picture. Ja jestem Pentaksiarzem ale dziewczynie miałem nadzieję kupić
    CAMEDIA C-725 Ultra Zoom. W porę jednak zauważyłem że zapis zdjęć odbywa na nieznanym mi nośniku.

    karty xD-Picture (16, 32, 64, 128, 256, 512 MB)

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1749

    Czy w tym wypadku te stare karty mogą być zastępowane nowszymi typu M, M+, lub H?
    Bo te stare to jakoś trudno dostępne i drogawe z tego co zauważyłem. A może jakie adaptery istnieją z mikroSD?
    Pogubiłem się w tym systemie

    Pozdrawiam
    (nie wiem czemu mi cały czas na zieloną czcionkę przełącza na tym forum. Nie kumam tego i już nie chce mi się walczyć :P )


  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    To zaszalejesz. Kup jej jakiś normalny kompakt, a nie zabytek sprzed 10 lat. Podejrzewam, że karta będzie Cię kosztować 3x wartość aparatu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    Cytat Zamieszczone przez Zorro Zobacz posta
    [...]
    CAMEDIA C-725 Ultra Zoom. W porę jednak zauważyłem że zapis zdjęć odbywa na nieznanym mi nośniku.

    karty xD-Picture (16, 32, 64, 128, 256, 512 MB)[...]
    W swoim czasie był to bardzo znany nośnik C-725UZ posługuje się wszystkimi możliwymi jeszcze do kupienia kartami xD-Picture dowolnego producenta (Olympus, Kodak, Fujifilm, Toshiba), tj. typu Standard, H, M, M+ do pojemności do 2 GB. Co do kupienia tych kart - to może na... Allegro? e-bay? Ostatnie resztki wyprzedał już sklep sieciowy Olka i ostatni zaopatrzony w nie sklep w Polsce - czyli cyfrowe.pl
    luc4s przesadza - 2 gb karta kosztuje ok. 90,- zeta

    Edit: Do tego aparatu nie można zastosować adaptera MASD-1 - tego na karty microSD
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 30.01.14 o 22:08

  4. #4
    | OlyJedi Awatar oly2020
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    124
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    właśnie chciałem napisać o adapterze - ale skoro nie działa to wykasowałem, ja przeskoczyłem z SM - smartmedii od razu na CF, aparat na XD jakoś mi nie podpasowały , jeśli chodzi o zakup to podzielę opinię luc4s, że nie warto c725, gdyby to był któryś z zacnych ultra jasnych Olków jak c2020 (jakiego mam do dziś jako eksponat sentymentalny obok mjuII - oba w 100% sprawne), czy jeszcze lepsze c3040, c5050, ale niestety c-725 nie jest wart zakupu moim zdaniem, pamiętam go dość dobrze z czasów kiedy pojawił się w sklepach, znajomi go mieli i daleko mu do sporo starszego c-2020, oczywiście w dzisiejszych realiach zupełnie też nie warto kupować olków na SmartMedie
    Ostatnio edytowane przez oly2020 ; 30.01.14 o 22:23

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    luc4s przesadza - 2 gb karta kosztuje ok. 90,- zeta
    To nie przesadzam, aparat wart 30 zł
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    To zaszalejesz. Kup jej jakiś normalny kompakt, a nie zabytek sprzed 10 lat. Podejrzewam, że karta będzie Cię kosztować 3x wartość aparatu.
    Zgadzam się z luc4sem, kupowanie tego aparatu teraz ma ewentualny sens tylko ze względów sentymentalnych. Jeśli już kupować coś w tym wieku to jest dużo "kultowych" aparatów znacznie lepszych. Np. Olympus 8080, Minolta A1, A2, A200, Sony 717, 828, Canon Pro1. Ale i tak wolałbym coś współczesnego.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Karta pamięci do Camedia C-725 Ultra Zoom

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    To nie przesadzam, aparat wart 30 zł
    Ha, właśnie dokładnie ta kwota wchodziła w rachubę. Zastanawiałem się nad taką używką raczej ze względu na niską kwotę. Jednak z tymi kartami to rzeczywiście szkoda zachodu. Z tego co zrozumiałem to wszystkie rodzaje pasują, ale adaptera z mikroSD nie ma więc sobie daruję. Poszukam czegoś jeszcze...
    Dzięki za szybkie reakcje, aż się zaskoczyłem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24.08.12, 13:34
  2. C-740 Ultra Zoom karty pamięci
    By chudy68 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31.08.08, 10:31
  3. C-725 Ultra Zoom
    By mateusz004 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.05.05, 14:38
  4. C 765 ultra zoom
    By BODY GARD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.01.05, 13:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.