Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: [OlyTest]Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Dzięki uprzejmości Olympus Polska oraz naszego forumowego kolegi Iwa, miałem możliwość testować i porównać do innych aparatów Olympusa OMD E-M1.

    Od razu napiszę, że aparat bardzo mi się spodobał (mimo pewnych irytujących wad ), zwłaszcza gdy był uzbrojony w obiektyw Olympus 45 1.8.Fotografowanie takim zestawem było wyjątkowo przyjemne i łatwe, nawet kiedy warunki oświetleniowe nie były zbyt dobre (no dobra, po prostu nocne focenie z ręki mi się bardzo spodobało ).

    Głównym założeniem testu, było sprawdzenie czy E-M1 jest w stanie zastąpić średniej klasy lub nawet zaawansowaną lustrzankę. W tym celu wraz z Iwo porównaliśmy Olympusa głównie z Canonem 6D. Sprawdziliśmy jakość zdjęć na wysokim ISO, sprawność AF w trybach S-AF i C-AF w różnych warunkach.

    Zapewne dla wielu z Was dosyć istotnymi parametrami będzie waga oraz wielkość aparatu z zamontowanym obiektywem. Mam dla Was takie oto zdjęcie:


    Fajnie to wygląda prawda ?

    Jeśli chodzi o budowę aparatu to praktycznie nie mam nic do zarzucenia -jest bardzo solidna i przemyślana. Z małym minusikiem, jeśli chodzi o upakowanie przycisków/przełączników na małej powierzchni. No ale coś za coś, małe rozmiary aparatu to niestety wymuszają.

    Zachwycił mnie wizjer, który oceniam jako najlepszy z dostępnych obecnie aparatów typu bezlusterkowiec. EVF zastosowany w E-M1 daje przyjemny obraz, z odpowiednio dobranym kontrastem. Co ważne, można regulować jego temperaturę barwową.
    Warto zwrócić także uwagę na szybkie przełączanie (automatyczne) pomiędzy wizjerem a LCD.

    Stabilizacja -tu wiele nie napiszę, ograniczę się tylko do "krzyku" -REWELACJA !!!!! Chcę coś takiego w Canonie, którego obecnie posiadam

    Filmowanie -trochę dobrego (jakość: niskie szumy, duży detal/ostrość, praktycznie brak mory i aliasingu) i niestety sporo złego (kiepsko działający AF -raczej tylko kontrastowy z obiektywami m4/3, ograniczenie do maksymalnie ISO 3200, dostępny jedynie tryb 30p).



    ISO -całkiem nieźle, oczywiście dużo zależy od programu, którym wywołujemy RAWy. Najważniejsze, że Olympus OMD E-M1 całkiem nieźle "trzyma" kolor wraz z wzrostem czułości.



    Jak dla mnie do ISO 6400 da się spokojnie aparatu używać, bez zbytniego stresu jeśli chodzi o jakość.

    Autofocus -tutaj jak dla mnie mamy do czynienia z największymi skrajnościami jeśli chodzi o ocenę jego działania.
    Z jednej strony rewelacyjne działanie w trybie S-AF (tam gdzie poddał się superczuły środkowy punkt AF w 6D, Olympus E-M1 łapał ostrość natychmiast i robił ostre/trafione zdjęcie).
    Z drugiej strony znacznie słabiej działający tryb C-AF (po przełączeniu na niego z S-AF, wyraźnie spada szybkość i precyzja działania AF). Podczas fotografowania jednostajnego ruchu w stronę aparatu było bardzo dobrze (jak w 6D), niestety ruch chaotyczny zupełnie pogrążył system C-AF w E-M1. Aparat często potwierdzał ostrość i robił zupełnie nieostre zdjęcie (ostrość była ustawiona "w kosmosie").


    Ogólnie: dużo plusów, dużo minusów. Aparat momentami strasznie mnie wkurzał, ale chęć jego posiadania (jak tym się wspaniale robi foty !!!!!) jest u mnie na tyle duża, że kto wie, czy go sobie nie kupię jak tylko finanse mi na to pozwolą

    Zapraszam do zapoznania się z moim dokładnym testem E-M1, który opublikowałem tutaj: http://lenspro.pl/olympus-omd-e-m1/

    Dostępne są tam także porównania (te same kadry) z Canonami 6D i 5D3, oraz część RAWów do samodzielnego wywołania

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    gud dzob

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Dzięki, dobra robota
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    pod Krakowem
    Posty
    271
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    czytałem na inniejszej stronie pełny test, bardzo dobra robota.
    X-E1, X-T10, trochę szkieł i ostatnio po zbyte LX-100, A7II,

  5. #5
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    miło się czyta takie testy Czy ktoś mógłby mi jakoś wytłumaczyć o co chodzi z tym narzekaniem na 30p w filmowaniu u Olka? Czy inne tryby dają o wiele lepszą jakość wideo czy coś?
    Reaktywowany blog: mtwarowskifoto.blogspot.com

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Nie dają lepszej jakości, tylko po prostu są bardziej "standardowe" w naszej części świata niż 30p U nas standardem jest 25p (lub 50i -bardziej "telewizyjnie").
    Dodatkowo 50-60p dało by możliwość zrobienia efektu slow-motion, bez potrzeby użycia skomplikowanego oprogramowania.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Wekowo
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Fajny test, dzieki

  8. #8
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Fajny test dzieki.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Namor1
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    575
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Dzięki fajny test. Czy sterowanie za pomocą smartfona było bezproblemowe? Nie pojawiłąy sie irytujące migajace pasy?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Fatman
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    921
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1 -test Fatmana.

    Hmmm, przyznam, że ich nie zauważyłem Możliwe jednak, że za krótko i za mało intensywnie to testowałem.

    Dzięki za opinie

Podobne wątki

  1. Olympus TG-2 (nie)TEST
    By Hrr in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.06.14, 16:35
  2. Forumowy test OM-D E-M5 autorstwa fatmana
    By Fatman in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 301
    Ostatni post / autor: 6.11.13, 17:46
  3. [OPL] Test Olympus LS-100
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.09.13, 10:00
  4. Ślubne w wykonaniu Fatmana
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 26.03.13, 19:34
  5. Fatmana foty różne.....
    By Fatman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 9.11.10, 00:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.