Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Maidstone
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    heh stalem sie posiadaczem panasa 7-14 mm i jestem zalamany;p coz za beznadziejny obiektyw...no taa daje szeroki kat, ale nie az tak szeroki jak sie spodziewalem.f4 ehhhh porazka- f4 wyglada jak f6 na panasie 20mm (oczywiscie przesadzam) no i najwieksza wtopa obiektywu to bliki flary itp na 10 zdjeci 4 zasyfione.
    Za te pieniadze spodziewalem sie czegos o wiele lepszego.Przed zakupem,naczytalem sie recenzji i w paru bylo napisane o wadach tego obiektywu, ale nie sadzilem ,ze wady te sa az tak drazniace dla oka ;P Chyba panasa trzeba bedzie zwrocic do sklepu i zamowic samyanga 7,5mm 4x tanszego.
    Chcialem umiescic tu moj amatorski test obiektywu, ale po godzinie uzytkowania tego szkla odechcialo mi sie wszystkiego ;p dodam tylko,ze fotografuje glownie w domu z zestawem lamp, a w tedy bliki zaczynaja dokuczac strasznie.
    Olympus to juz przeszlosc... ucieklem do Canona.



    Pstrykacz amator obecnie uzywam omd em5
    olek 11-22mm f2.8 / panas 14mm f2.5 / panas 20mm f1.7 / olek 45mm f1.8 / olek 40-150mm f4/ 25mm f1.4 cctv lens / bezuzyteczny olek 14-42mm f3.5 / oly mmf-3 / 2x fl-36R
    Wczesniej e-pl3

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    431
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    A jakie zdjęcia W DOMU robisz obiektywem szerokokątnym?

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Maidstone
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    ogolnie zalozenie bylo proste - zmiescic jak najwiecej w kadrze. Zmiescic wszystkich na zdjeciu podczas imprezy, ale glownie pstrykam focie rodzinne 2 miesiecznej corci. Ciagle musialem sie sie odsuwac lub kombinowac zeby jak najwiecej zmiescic na zdjeciu, ale robiac tak coraz dalej bylem od glownego motywu zdjecia czyli corki.
    Olympus to juz przeszlosc... ucieklem do Canona.



    Pstrykacz amator obecnie uzywam omd em5
    olek 11-22mm f2.8 / panas 14mm f2.5 / panas 20mm f1.7 / olek 45mm f1.8 / olek 40-150mm f4/ 25mm f1.4 cctv lens / bezuzyteczny olek 14-42mm f3.5 / oly mmf-3 / 2x fl-36R
    Wczesniej e-pl3

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez storn2008 Zobacz posta
    heh stalem sie posiadaczem panasa 7-14 mm i jestem zalamany;p coz za beznadziejny obiektyw...no taa daje szeroki kat, ale nie az tak szeroki jak sie spodziewalem.f4 ehhhh porazka- f4 wyglada jak f6 na panasie 20mm (oczywiscie przesadzam) no i najwieksza wtopa obiektywu to bliki flary itp na 10 zdjeci 4 zasyfione.

    Jak kupisz ferarii, to też będziesz marudził, że

    1. nie tak szybkie jak się spodziewałeś
    2. dużo pali!
    3. na krawężnik nie wjedzie.
    4. w kompakcie jest większy bagażnik.

    Dziwienie się łapaniu blików czy dużej GO przy ultraszerokim obiektywie, jest równie dziwne, jak kupowanie go do fotografii ludzi. Jak potrzeba nam wbić gwoździa, to nie kupujmy wiertarki…

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez storn2008 Zobacz posta
    ...
    Chcialem umiescic tu moj amatorski test obiektywu, ale po godzinie uzytkowania tego szkla odechcialo mi sie wszystkiego ;p dodam tylko,ze fotografuje glownie w domu z zestawem lamp, a w tedy bliki zaczynaja dokuczac strasznie.
    Aleś w gorącej wodzie kąpany. Spokojnie, popróbuj obróbki zdjęć, może program jakiego używasz pozwala skorygować te niedostatki. W moim odczuciu godzina to zdecydowanie za mało. Daj sobie i szkłu drugą szansę. Powodzenia !
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    Samyang do dwumiesięcznego dziecka? Żeby buźka (a raczej w efekcie nos...) zajęła cały kadr, trzeba będzie do dziecka soczewkę przytknąć... Uprzedzając pytanie ewentualne - tak, da radę praktycznie tak blisko wyostrzyć. UWA już prędzej, wiem o co chodzi. Ale 7mm za mało?
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    Przepraszam za prywatę - ale mam Samyanga, chętnie się zamienię.
    Pokaż zdjęcia, może nie o obiektyw, a o sposób w jaki jest używany chodzi... Ultra Szerokie kąty są fascynujące, takie... wciągające, ale w rzeczy samej zastosowanie ich w 'życiu' może nastręczać problemów.
    Popatrz i posil się mentalnie zdjęciami Bikearta, co prawda u mniego nie te milimetry, ale podobne pole obrazowania. Może coś 'wyciągniesz' dla siebie.

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Maidstone
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    hmm no tak, dzieki co niektorym ,ze zauwazaja ze jestem amatorem. uczacym sie na wlasnych bledach o to wlasnie mi chodzilo o takie zdjecia rozciagniete czy tez nie koniecznie dla niektorych poprawne, mi sie wlasnie takie podobaja ,ale co niektorym nie przetlumacze bo i tak wiedza swoje ;p
    Rysiek_O - nie uywam obrobki poza nasyceniem kolorow czy swiatla/cieni zadnych innych retuszy itd nie byly mi potrzebne do tej pory.
    SAWA - zgadzam sie z Toba, ze pewnie sek tkwi w sposobie uzycia obiektywu, chyba za duzy amatorzyna ze mnie - to fakt

    Kolejne uwagi co do obiektywu to AF w slabym oswietleniu... to jakas pie... porazka, ALE! obiektyw od 12mm w zwyz lapie ostrosc,a przy 7 nie ma opcji ( jedna zarowka w pokoju zaluzje przysloniete, deszcz za oknem) lampka wpomagajaca Af nie pomaga co jest bardzo dziwne dla mnie , z zadnym innym obiektywem nie mam podobnych sytuacji.
    Jestem pewny,ze w innych warunkach jak krajobraz, wnetrza zmienilbym zdanie o obiektywie no ,ale uzywam go do czego uzywam i nie jestem zachwycony.
    Podejzewam , ze po prostu trzeba go umiec odpowiednio uzywac ;p
    Ostatnio edytowane przez storn2008 ; 26.01.14 o 13:51
    Olympus to juz przeszlosc... ucieklem do Canona.



    Pstrykacz amator obecnie uzywam omd em5
    olek 11-22mm f2.8 / panas 14mm f2.5 / panas 20mm f1.7 / olek 45mm f1.8 / olek 40-150mm f4/ 25mm f1.4 cctv lens / bezuzyteczny olek 14-42mm f3.5 / oly mmf-3 / 2x fl-36R
    Wczesniej e-pl3

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    Pierwsze primo - szkła UWA nie są łatwymi szkłami do opanowania.
    Drugie primo - nie używać filtrów UV - potęgują bliki
    Trzecie primo - polubić bliki
    I cieszyć się szerokością spojrzenia... No ale żeby 7-14 brać do domu do kotleta - karkołomna sprawa. Po brzegach to przecież tak rozciąga, że prędzej czy później ktoś się na Ciebie obrazi
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Maidstone
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH hmmm beznadziejny obiektyw?

    7-14 wlasnei nie rozciaga! i chyba to mnie boli :P bo chcialbym zeby rozciagal.
    Jeszcze amatorskie pytanie :czy ja mam cos ustawic w aparacie pod szeroki kat czy uzywac tak jak inne? (olympus omd em5)
    Olympus to juz przeszlosc... ucieklem do Canona.



    Pstrykacz amator obecnie uzywam omd em5
    olek 11-22mm f2.8 / panas 14mm f2.5 / panas 20mm f1.7 / olek 45mm f1.8 / olek 40-150mm f4/ 25mm f1.4 cctv lens / bezuzyteczny olek 14-42mm f3.5 / oly mmf-3 / 2x fl-36R
    Wczesniej e-pl3

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.