Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Ku przestrodze - licencje oprogramowania

  1. #1
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Ku przestrodze - licencje oprogramowania

    Ponieważ pojawiła się kwestia oprogrmowania wersji portable,
    postanowiłem ten temat rozwinąć:
    Adobe nie posiada w swoich zasobach licencji na jakiekolwiek oprogramowanie z grupy CS w wersji portable.
    Wszelkie tego typu odmiany softu to wersje pirackie a jak Wiecie za to się slono płaci.
    Wiem, że często myślimy: "mnie nie trafią" i "a komu by się chciało" itp.
    Uwierzcie: che się i trafiają a Adobe to jedna z firm, która "nie negocjuje z terrorystami" i w większości
    przypadków nie odpuszcza kradzieży oprogramowania.
    Jest oczywiście wiele firm produkujących oprogramowanie z licencją portable ale najczęściej jako dotatek do
    licencji przypisanej do jednego stanowiska(komputera) przykładem jest klient pocztowy The Bat i jego wersja portable voyager.
    Zanim zatem "wrzucicie" na komputer otrzymany od kumpla czy ściągnięty z netu software portable sprawdźcie jego pochodzenie
    i licencję.
    Na słowo mi wierzcie: dowiedzieć się czy na kompie był pirat czy nie to naprawdę nie jest problem.

    regulacje prawne:

    Jest ich sporo podam tylko wybrane z kodeksu karnego:

    Art. 278. §1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    §2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


    Kodeks karny - umyślne rozpowszechnianie programu komputerowego:

    Art. 291. §1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    §2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


    Nieumyślne rozpowszechnianie programu komputerowego:

    Art. 292. §1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    §2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    Pozdrawiam
    Saboor
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 18.01.14 o 12:46
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. podróbka dysku WD od sysiek82 - ku przestrodze
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 12.06.13, 08:27
  2. Ku przestrodze
    By innovate in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 4.09.08, 11:57
  3. E1 +kingston elite pro/ku przestrodze/
    By anwas in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.10.05, 15:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.