Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Wyjazd fotograficzny

  1. #1
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Wyjazd fotograficzny

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zima jeszcze na dobre się nie zaczęła a mnie już strasznie ciągnie aby gdzieś wyjechać. Poznać nowe rejony świata porobić zdjęcia. Znacie może dobre biuro organizujące w rozsądnych cenach wyjazdy z nastawieniem na foto? Ew. czy, są osoby na forum zainteresowane takim wyjazdem. Pomyślałem, że można wspólnie zaplanować taki wyjazd (zawsze taniej i raźniej). Kierunek dowolny, gdzie można pozwiedzać i przywieźć wspomnienia na karcie pamięci
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #2
    diabolique
    Gość

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Znacie może dobre biuro organizujące w rozsądnych cenach wyjazdy z nastawieniem na foto?
    Albo będzie tanie, albo będzie dobre.

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Ew. czy, są osoby na forum zainteresowane takim wyjazdem. Pomyślałem, że można wspólnie zaplanować taki wyjazd (zawsze taniej i raźniej).
    Raźniej, ale tym bardziej nie będzie dobrych zdjęć.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    biuro horyzonty.pl wspólnie z DFV organizują fotowyprawy; Gruzja, Toskania , jeszcze gdzieś do Afryki
    Jacek

  4. #4
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    A dlaczego z biurem? Nie lepiej samemu sobie zorganizować - jedyny problem to wybrać interesujące miejsce.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    osiem1984, zorganizuj coś wymyśl , a z forum ekipa się znajdzie.
    Jacek

  6. #6
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    Dobas chyba ma duzo doswiadczenia i mozliwosci w tym temacie.
    PM do niego polecam.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Fatamorgana
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    SILESIA
    Posty
    216
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    ... mnie już strasznie ciągnie aby gdzieś wyjechać. Poznać nowe rejony świata porobić zdjęcia. Znacie może dobre biuro organizujące w rozsądnych cenach wyjazdy z nastawieniem na foto? Ew. czy, są osoby na forum zainteresowane takim wyjazdem. Pomyślałem, że można wspólnie zaplanować taki wyjazd (zawsze taniej i raźniej). Kierunek dowolny, gdzie można pozwiedzać i przywieźć wspomnienia na karcie pamięci
    Witam.

    Najlepszym biurem organizującym takie foto-wyprawy jest sam dobrze zorientowany i rozsądny fotograf.
    Prawda jest taka, że z kimś byś oficjalnie nie pojechał- zawsze coś lub ktoś będzie nie do końca po Twojej myśli. Albo Twoje zamiary i decyzje nie będą po myśli innych - tym bardziej, że każde biuro będzie patrzyło na zarobek i swój interes a nie maksymalizację Twoich doznań fotograficznych.

    Dlatego jedną z podstawowych spraw decydujących o sukcesie jest zapewnienie sobie w miarę pełnej swobody w wyborze celów i miejsc oraz "wolność czasu".
    Mało kto w zorganizowanej grupie "wytrzymuje kaprysy upartego landskapisty", który godzinami łazi po wertepach szukając ciekawszego kawałka kamora czy krzoków, które mu się lepiej wkomponują w otoczenie...
    Z drugiej strony samemu jest coraz częściej mniej komfortowo (dla psychiki- zwłaszcza w górach!) ze względów bezpieczeństwa i wcale nie chodzi o gwałty w Indiach - bardziej o kradzieże bagażu, sprzętu czy napaść (jeden facet to 100% szans dla złodzieja - dwóch facetów to o 50% mniej- jak mawiają niektórzy ).

    Dochodzi kolejna istotna rzecz- koszty. Samemu płaci się za wszystko 100% albo i więcej- zależy jak nas "krajowcy" odbierają i czy jesteśmy co najmniej tak samo cwani jak oni. Natomiast głupie wypożyczenie auta czy wynajem busa z kierowcą w jakiejś półdziczy to już dzielone na dwóch robi różnicę.

    Mądry dobór uczestnika też ma swoje zalety- albo się łatwo dogadują i mają podobne oczekiwania i - co czasami najważniejsze- jeden na drugiego może liczyć jakby coś, albo każdy patrzy na swoją korzyść i ciągnie wyjazd "pod siebie" kosztem zainteresowań drugiego człowieka.
    Bywają i wyjazdy typu " słuchaj stary- razem jedziemy, razem wracamy ale na miejscu każdy idzie swoją drogą robić swoje".

    Zorganizowanie wyjazdu tylko pod kątem fotograficznym to żadna rzecz przy dzisiejszych możliwościach. Wytężonej logistyki wymagają dopiero wyjazdy w odludzie lub dzicz- gdzie nawet dobrej mapy nie ma jak kupić a dogadanie się z miejscowymi (którzy czasami najwyżej parę razy w życiu spotykają kogoś z Zachodu) stanowi nie lada kłopot.

    Jak nie masz na myśli wylotu za ocean lub do Azji i chodzi Ci o krótszy wyjazd to w pobliżu Polski jest cała masa miejsc wartych zobaczenia.

    Najprościej zdecydować jakiego typu rzeczy nas najbardziej interesują. I właściwie od określenia tego należałoby zacząć...
    Bo jeden woli zamki na skałach, drugi góry pokryte śniegiem, trzeci drewnianą architekturę ludową a czwarty życie zwykłych szarych ludzi na jakiejś zapomnianej przez Boga wsi chce uwieczniać.
    A każda z tych czy innych rzeczy jest do obejrzenia - ale rzadko w jednym miejscu.

    Ja przykładowo najchętniej wybieram się w góry- i od czasu do czasu namawiam na to samo grupę ludzi o podobnych "skłonnościach".
    Potem męczymy nogi i migawki aż miło.

    Są jednak takie miejsca w Europie, które słyną ze swej atrakcyjności fotograficznej i są sztandarowymi poligonami dla wielu fotografów.

    Takim miejscem jest na pewno Szkocja, na pewno są nim Alpy czy Pireneje- i to o każdej porze roku. Ale jak ktoś tego typu rzeczy lubi. Jak ktoś woli ptactwo czy ciekawe, zabytkowe miasta to ma też sporo do wyboru na naszym kontynencie.
    Bardzo fajnym celem zimowych wyjazdów dla kontrastu od naszej rzeczywistości są Wyspy Kanaryjskie lub przepiękna Madera.
    (notabene- zorganizowanie sobie samemu takiego wyjazdu jest prościutkie a teren jest całkowicie bezpieczny i przyjazny).
    Są tam rzeczy jakich próżno szukać w Europie kontynentalnej. I dają przedsmak prawdziwie dzikich przestrzeni Azji czy Ameryk.

    Ot przykładowo:
    Szkocja
    Fuerteventura
    Ostatnio edytowane przez Fatamorgana ; 14.01.14 o 02:54
    3 bazy strzelnicze, kilka dział krótszego i dalszego zasięgu, amunicja, lasery, lodówa, van i...tzw. otrzaskanie.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    Zaplusowac Fatamorganie chcialem,ale musze rozdac aby dac.Kurde.

    Wyreczcie mnie kto moze.Prosze.

  9. #9
    diabolique
    Gość

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Wyreczcie mnie kto moze.Prosze.
    Sam bym lepiej niż on nie napisał

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: Wyjazd fotograficzny

    W temacie wyjazdów w rejony górskie typu egzotycznego można spróbować dołączyć się do jakiejś wyprawy organizowanej przez kluby wysokogórskie. Łojanci są oszczędni i w czasie wejścia na górę ktoś musi pilnować obozu i ugotować zupkę na ich powrót - daje to kilka dni na swobodne fotografowanie.
    bezbagnetowiec z mianowania

Podobne wątki

  1. Potrzebna pomoc- lustro na wyjazd
    By mariusz_791 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30.03.08, 15:16
  2. Wyjazd do ciepłych krajów
    By m9 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.