Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: trudne początki

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    Nie przejmuj się, sam w tytule wątku stwierdziłeś, że początki są trudne. Masz fajny aparat
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  2. #22
    Krystyna1975
    Gość

    Odp: trudne początki

    Jak się nie będzie przejmował, nie będzie robił postępów. Chyba nie tego mu życzysz?

  3. #23

    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    166
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    A tak właśnie wychodziły mi zdjęcia z pierścieniami i Heliosem...

    3. Pszczoły przekazują sobie pokarm/wodę... trzecia wlazła w kadr

    4.

    Tak jak pisałem wcześniej ciężko uzyskać dobre tło... Ruchliwe to owady i ciężko też z ostrością trafić.. teraz widzę że powinienem przymknąć przysłonę bardziej... niestety będę mógł się poprawić dopiero koło marca kwietnia...
    G5 | S19/2,8 | S30/2,8 | S60/2,8 | MZD 25/1,8 | MZD 45/1,8 dwa kity | nissin i40

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dr_feelgood
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    www.fotowizjer.net
    Posty
    601
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    Dajcie dziewczynce oddychac. Ciasna duszna klaustrofobia. A gra kolorow w glebi moze byc lekarstwem na dusznosci I przecietnosc. Pozdr

  5. #25
    Krystyna1975
    Gość

    Odp: trudne początki

    Jak bardziej przymkniesz przysłonę, jeszcze bardziej Ci się wydłuży czas naświetlania. Głębia ostrości sie zwiększy, ale nie będzie z niej pożytku przy poruszonym zdjęciu Tu tylko podniesienie czułości matrycy może pomóc, żeby skrócić czas naświetlania. Czasy muszą być bardzo krótkie, żeby "zamrozić" pszczołę w ruchu, no i nie poruszyć zdjęcia.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar grisza34
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    tarnobrzeg
    Posty
    1.241
    Siła reputacji
    94
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    pszczółki jak na razie tak sobie. ciasne kadry( popatrz mocne punkty w kadrowaniu) uwazaj zeby nie ucinac nóżek, skrzydełek itp itd

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    Cytat Zamieszczone przez Krystyna1975 Zobacz posta
    Jak się nie będzie przejmował, nie będzie robił postępów. Chyba nie tego mu życzysz?
    Życzę mu żeby się nie zniechęcał tylko dalej robił zdjęcia i uczył się. I słuchał dobrych rad.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  8. #28
    Krystyna1975
    Gość

    Odp: trudne początki

    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Życzę mu żeby się nie zniechęcał tylko dalej robił zdjęcia i uczył się. I słuchał dobrych rad.
    Rady to jedno, ale dobrym sposobem na naukę jest też oglądanie dobrych zdjęć. Na początku w porównaniu ze swoimi to może być nieco dołujące, ale na dłuższą metę da efekty. Tło to jedno, ale wyczucie światła, kompozycja - to tez są ważne sprawy i nie należy o nich zapominać. W żadnym wypadku nie należy się zniechęcać tylko próbować, próbować, próbować... Do skutku, aż zacznie wychodzić.

  9. #29
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: trudne początki

    Cytat Zamieszczone przez Krystyna1975 Zobacz posta
    Ja portrety robię lustrzanką z podpiętym 70-200 f/4L USM na 135 mm f/4, czasem na 200 mm f/4. Na zwierzaki głównie poluję - te większe (psy) i te całkiem małe jak ważki, koniki polne. Ludzi rzadko. Jeśli nie liczyć street foto, praktycznie w ogóle.

    Zacząłeś od najtrudniejszego. Wiesz, że fotografowanie dzieci to sport ekstremalny? I jeszcze żeby tego było mało dzieci 1-3 to najruchliwsza grupa wiekowa. Już niemowlaki fotografuje się łatwiej, bo można je przenieść bez ich sprzeciwu. Z dwulatką już się tak nie da. Włącza syrenę na znak sprzeciwu i jak nie chcesz, żeby Ci uszy odpadły, to pasujesz - dla własnego dobra

    ---------- Post dodany o 22:02 ---------- Poprzedni post był o 22:00 ----------



    To też jest wyjście. O minę dziecka się nie martw. W przypadku małych dzieci mała szansa (czyt. prawie żadna), że uzyskasz lepszą, gdy będą wiedziały, że są fotografowane.
    Są takie dwa szkielka Lumix 25/1,4 i mZD 45/1,8 oraz Sigmy 30/2,8, i 60/2,8. Wszystkie z AF i jest na czym poćwiczyć, Sigmy są niekoniecznie drogie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #30
    Krystyna1975
    Gość

    Odp: trudne początki

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Są takie dwa szkielka Lumix 25/1,4 i mZD 45/1,8 oraz Sigmy 30/2,8, i 60/2,8. Wszystkie z AF i jest na czym poćwiczyć, Sigmy są niekoniecznie drogie.
    Rozumiem, że to propozycje dla Kolegi, bo ja sprzęt do portretów mam i na razie nie planuję zmian. A nawet jeśli, to na portretówkę Canona. Na dzieci, to coś dłuższego raczej - 45 mm f/1.8 albo Sigma 60 f/2.8. Osobiście skłaniałabym się ku 45 mm f/1.8.

Podobne wątki

  1. Trudne początki w opanowaniu bestii
    By przemoa in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 18.02.12, 19:41
  2. filtr UV a trudne warunki
    By dobas in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 8.05.09, 18:13
  3. E-500/E-330 - trudne warunki pogodowe
    By DarekG in forum E-System
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 1.08.06, 18:25
  4. Trudne warunki oświetleniowe
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30.11.05, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.