Strona 49 z 86 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 855

Wątek: Samoloty i śmigłowce w muzeach i na pomnikach

  1. #481

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jackowlew Zobacz posta
    Świetne fotki
    Miło mi, że się spodobały.

    Lockheed F-104G Starfighter

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F-104G (1).jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	1.011,7 KB
ID:	190607

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F-104G (3).jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	881,3 KB
ID:	190608

  2. #482
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Trzeba przyznać, ze Starfighter sylwetkę miał piękną. Ponoć latał trochę gorzej - często zdarzały się wypadki tych maszyn, nie jestem pewien, czy z powodu awaryjności, czy wyszkolenia pilotów nieprzyzwyczajonych do latania samolotami o takim układzie aerodynamicznym.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #483
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Trzeba przyznać, ze Starfighter sylwetkę miał piękną. Ponoć latał trochę gorzej - często zdarzały się wypadki tych maszyn, nie jestem pewien, czy z powodu awaryjności, czy wyszkolenia pilotów nieprzyzwyczajonych do latania samolotami o takim układzie aerodynamicznym.
    Przyczyny częstych katastrof:

    Wobec niewystarczającego ciągu ówcześnie dostępnych silników konstruktorzy F-104 skupili się na zapewnieniu małej masy własnej i jak najmniejszych oporów aerodynamicznych myśliwca. Ujemne cechy tego rozwiązania jak duże obciążenie powierzchni, małe wydłużenie płata próbowano poprawić poprzez zastosowanie klap przednich i tylnych. Poprawiło to takie cechy jak prędkość kątowa zakrętu i manewrowość w locie, jednak prędkość lądowania była duża, a lądowanie bez pracującego silnika - nadzwyczaj ryzykowne.
    Bardzo wiele cech samolot zawdzięczał małej rozpiętości, bardzo dużemu obciążeniu powierzchni płata i jego bardzo cienkiemu profilowi. Cechy te z jednej strony decydowały o dobrych parametrach prędkościowych samolotu, z drugiej jednakże sprawiały, że miał on ograniczone możliwości manewrowe, szczególnie prędkość kątową zakrętu, dużą prędkość lądowania. Ta ostatnia cecha, przy krótkim skoku podwozia, była powodem wielu katastrof (szczególnie podczas prób samolotu i zmagania się ze zjawiskiem pompażu silnika J-79) oraz awaryjnego lądowania tą maszyną bez pracującego silnika.
    Główną przyczyną awarii był niedopracowany silnik J79, ale sam samolot również był trudny w pilotażu. Zastosowany w pierwszych wersjach F-104 fotel wyrzucany przez podłogę był mało skuteczny uniemożliwiając awaryjne opuszczenie maszyny na niskim pułapie. Piloci próbowali mimo wszystko katapultować się po obróceniu maszyny do lotu na grzbiecie, ale nie w każdych warunkach taki manewr był możliwy.
    Wszystkie cytaty z opisu F-104 na Wikipedii. Lepiej jest zwykle opisane na forach lotniczych, ale często trzeba przebijać przez setki postów.

    Przy okazji mam pytanie do Operatora - nie masz może zdjęć samolotów Loire 45/46 ewentualnie jeśli gdziekolwiek jest Dewoitine D.560?
    Ostatnio edytowane przez ronin75 ; 9.05.17 o 10:29
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

  4. #484
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jechałem dzisiaj Al. Krakowską z Wawy w stronę Janek i w pewnej chwili, na wysokości Okęcia, kątem oka dostrzegłem przy drodze, po przeciwnej stronie, charakterystyczna sylwetkę Hawkera Hurricane. Nie miałem czasu, żeby zawrócić i zbadać zjawisko. Ktoś coś wie?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #485

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Trzeba przyznać, ze Starfighter sylwetkę miał piękną. Ponoć latał trochę gorzej - często zdarzały się wypadki tych maszyn, nie jestem pewien, czy z powodu awaryjności, czy wyszkolenia pilotów nieprzyzwyczajonych do latania samolotami o takim układzie aerodynamicznym.
    Opisałem go kiedyś na tej stronie. O wypadkach z udziałem tego typu także tam wspomniałem.

    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Przy okazji mam pytanie do Operatora - nie masz może zdjęć samolotów Loire 45/46 ewentualnie jeśli gdziekolwiek jest Dewoitine D.560?
    Nie mam fot tych samolotów. Nie wiem też, czy choć jeden egzemplarz zachował się do dziś. W madryckim muzeum nie ma nawet repliki Loire 46, mimo, że tylko Hiszpania poza Francją miała go na wyposażeniu. W Le Bourget też próżno ich szukać. Bez specjalnego grzebania w necie, można jednak znaleźć archiwalne zdjęcia obu konstrukcji.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jechałem dzisiaj Al. Krakowską z Wawy w stronę Janek i w pewnej chwili, na wysokości Okęcia, kątem oka dostrzegłem przy drodze, po przeciwnej stronie, charakterystyczna sylwetkę Hawkera Hurricane. Nie miałem czasu, żeby zawrócić i zbadać zjawisko. Ktoś coś wie?
    To ciekawe, może jakaś replika?

    Dziś kolejne rzadkie odrzutowce. O ile wiem, z jednym wyjątkiem znajdują się wyłącznie w Hiszpanii.

    Hispano Aviación HA-200 Saeta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HA-200.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	908,0 KB
ID:	190669

    Hispano Aviación HA-220 Super Saeta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HA-220.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	1.010,4 KB
ID:	190670

  6. #486
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    ...
    To ciekawe, może jakaś replika?

    ...
    Prawdopodobnie latający egzemplarz, główny aktor w filmie "Dywizjon 303". Był w zeszłym roku i pewnie znów się pojawił.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #487
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    190
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Nie mam fot tych samolotów. Nie wiem też, czy choć jeden egzemplarz zachował się do dziś. W madryckim muzeum nie ma nawet repliki Loire 46, mimo, że tylko Hiszpania poza Francją miała go na wyposażeniu. W Le Bourget też próżno ich szukać. Bez specjalnego grzebania w necie, można jednak znaleźć archiwalne zdjęcia obu konstrukcji.
    Dzięki za odpowiedź.
    Wiem, że w necie są zdjęcia archiwalne, po prostu byłem zainteresowany zdjęciem/zdjęciami egzemplarzy muzealnych, gdyż stare zdjęcia zazwyczaj są średniej jakości i nie za wiele z szczegółów konstrukcji można na nich wypatrzyć.
    Mężczyzna bez kobiety jest jak samuraj bez pana.

  8. #488

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    Proszę bardzo!

    SA-318C Alouette II

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SA-318C.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	1,59 MB
ID:	190728

  9. #489

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    McDonnell Douglas F-4 Phantom II

    wariant rozpoznawczy RF-4C

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RF-4C.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	762,7 KB
ID:	190768

    symulator wersji F-4C

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F-4C.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	779,0 KB
ID:	190769

  10. #490

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Kurde, nie wiedziałem, że Hiszpanie używali aż tyle amerykańskiego sprzętu.

Podobne wątki

  1. samoloty, samoloty, samoloty ...
    By kamil_andrzej in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 733
    Ostatni post / autor: 12.02.20, 17:57
  2. Moje samoloty
    By kamilandrzej in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24.05.13, 19:44
  3. samoloty
    By marcin1323 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16.11.04, 17:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.